Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1918- 1939 - Identyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ptasznik napisał:

Raczej nie, gdyż miało to dosyć finezyjne kształty

Może ruchomą i rozbieralną resztę z tego urządzenia poszła za burtę przed zatopieniem jednostki? Miejsce wg. rysunku pasuje.

 

Teraz, ptasznik napisał:

może być po ustrojstwie do którego wchodził kabel antenowy ? Coś podobnego było na ''krakowskich''.

Czy to  to, oznaczone przeze mnie?

09-7849589-krakov-kon.-30-kh-gg - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był ruchomy, to może tak pochylony pozostał po samozatopieniu, z braku zdekompletowanego urządzenia do regulacji. Jest dalej pochylony  na zdjęciach sowieckich  " Pińska" na slipie. A na podstawie zdjęć remontu tego ostatniego rysownicy powielali to pochylenie na sylwetkach monitorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, formoza58 napisał:

Jednak , jak napisałeś był maszt.

Był, ale inny.

Nie wiem czy składany, zdaje się być niższy od poprzedniego. Jest taka fotka monitora ledwo mieszczącego się pod mostem, a tu bach !, takie kazamaty. Wygląda na to, że mosty na żeglownych rzekach pobudowano nowe, wysokowodne, jak w Pińsku. Maszty i kominy były składane właśnie przez niskie mosty. Może nowy maszt mieścił się pod mostami, a może był składany, ale miał ''mechanizm'' w kazamacie ? Może jest krzywy, gdyż próbowano go na pożegnanie złamać ? Nie widzi mi się by miał taki być.

Co do korb masztów, to rufowe na ''warszawskich'' takowych nie posiadały. Co do mostów, to Wolańskich Mostów było jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, formoza58 napisał:

Szykuje się kolejna budowa/ przebudowa?

I nic się Tobie nie kojarzy? Myślałem , że tak ? No nic to...

Od prawej " Toruń", od lewej gęsto litery ściśnione, nie będę zgadywał. Może znajdę bardziej czytelne w swoim archiwum. Miejsca nie znam, ale jednako może to być klimat nadwiślański jak i poleski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ''Toruń'' to już nie nadwiślański.

24 minuty temu, formoza58 napisał:

I nic się Tobie nie kojarzy?

Osłona koła do trałowca to nie jest, ani na żadną część kazamaty mi to nie wygląda. Pod koniec lat dwudziestych nic poważnego nie budowano, chyba. No nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie