Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1918- 1939 - Identyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2020 o 22:44, formoza58 napisał:

Z FC.

Chochla znaleziona nie dawno na wraku " Smoleńska" eks " Krakowa". Kolejny dowód, ze po 1939 roku, zastawa i przybory służyły sowieckim marynarzom do lata 1941 roku...

130104842_2675661102744265_6954546277495384782_o.jpg

130098133_2675661169410925_5894042858833143112_o.jpg

128839612_2675661119410930_8106976616024703125_o.jpg

Nasze znalezisko.

Źródło - https://www.facebook.com/svgafarov/posts/2675662766077432
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 19:32, formoza58 napisał:

Oczywiście, jak najbardziej. W tym rejonie one są do siebie bardzo podobne, pruska robota.

                        ----------------------------------------------------------------------------------------

Spójrz Ptaszniku... Kurcze, przez lata patrzy się człowiek na zdjęcie i nawet przy słabej jakości, przychodzi moment, ze człowiek skoncentruje się na szczegółach drugiego planu. Ot takie niepozorna keja portu wojennego w Pińsku,  przy której rozpoznawaliśmy stojące przy niej jednostki. A tutaj bach... I co my tu mamy ?  W warsztatach portowych,  będzie się  działo na trzech jednostkach. Chyba znanych ;-)...

port co robia.JPG

Świetne zdjęcie. Szkoda, że nie jest dobrej jakości. Wygląda na KU-7.
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kadry pochodzą ze zdjęcia opracowania M. Borowiaka. Walczyłem z nim mocno odnośnie rozdzielczości , bowiem książkowa jakość nie jest doskonała. Zrobilem co moglem zrobić, w końcu to obiekty w głębokim planie. Trzeci kadr ze zdjęcia aukcyjnego. Rzuciłem z marszu, ale jeszcze mnie czeka " zabawa" z ostrością pod kątem opracowania o porcie wojennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, formoza58 napisał:

Dwa kadry pochodzą ze zdjęcia opracowania M. Borowiaka. Walczyłem z nim mocno odnośnie rozdzielczości , bowiem książkowa jakość nie jest doskonała. Zrobilem co moglem zrobić, w końcu to obiekty w głębokim planie. Trzeci kadr ze zdjęcia aukcyjnego. Rzuciłem z marszu, ale jeszcze mnie czeka " zabawa" z ostrością pod kątem opracowania o porcie wojennym.

Dzięki za informację!
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, formoza58 napisał:

Siergiej, czy kojarzy się Tobie ta jednostka ? Sceneria jakby port wojenny w Pińsku w latach czterdziestych...

identyfikac1.JPG

identyf2.JPG

Krzysztof, taka odpowiedz od mojego przyjaciela, historyka Сергея Астаповича:

Рабочий катер Костромского судомеханического завода. Серийно строился в разных вариациях для Народного комиссариата лесной промышленности (как разъездной, буксирный и варповальный) и на сторону в 1930-40-х гг.

Link - https://fleetphoto.ru/vessel/78838/

---
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

235220.jpg

236111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, formoza58 napisał:

Dziękuję. Tyle, żę ta ww jednostka bardzo różni się od zamieszczonej przeze mnie.  U mnie np. cztery okienka w nadbudówce od śródokręcia do rufy, a na ww. przez Ciebie osiem.

Odpowiedz od Сергея Астаповича:
"Изотовец" - буксиро-пассажирский катер. На фото в Пинске буксирный или варповальный катер. В конце 1930-х Костромской завод ежегодно спускал около 100 катеров. Крупносерийное производство базировалось на нескольких проектах корпуса разной длины. Кроме общего корпуса катера могли отличаться, надстройкой, двигателем и другим оборудованием. Варповальные катера дополнительно оснащались лебедкой в корме.
---
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Edytowane przez svgafarov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie