Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1918- 1939 - Identyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Takich  podobnych miejsc znajdzie na pewno więcej.

8 godzin temu, ptasznik napisał:

Tu jednak trochę inne.

Wysypałeś fotkami jednostek z maszynką  z tarczami, jeden nawet z wieżyczką, a mnie chodziło o jeden charakterystyczny maxim bez osłon. Tak jak ten pierwszy, który zamieściłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 00:00, ptasznik napisał:

Do LeszekS.

Dzięki za pokierowanie.

Natomiast w tomie 95 można nawet przeczytać, że F II (Fahr II) to dawniejszy ''Saper''. W 1938 roku wymieniono mu kocioł, w tym samym przekazany Dyrekcji Dróg Wodnych.

Jest tam też mowa o promach parowych ''Miner'', używanym do czasu sprzedaży w 1935 roku i ''Rezerwa''. O tym ostatnim wiadomo ze zdjęć, że był.

Ano był  ? 

mar statek rezerwa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, formoza58 napisał:

Ano był  ? 

I tyle o nim wiadomo. Na starej wersji Forum był zniknięty obecnie dział z okrętami, a w nim zdjęcie ludzi pozujących z kołem ratunkowym opatrzonym napisem REZERWA. Może chodziło o ten prom ?

 

4 godziny temu, formoza58 napisał:

To chyba to samo.

Coś w ten deseń.

Na szkicu wieża uzbrojona jest w ckm osadzony jak na obrotnicy, na zdjęciu zaś jest w wieży i  jest to działko. Na  zdjęciu widać też, że wieża nie przylega do budki.

Jeszcze pytanie, czy jest to wieża ? Wgłębiając się kiedyś w temat 3,7 cm M.15 doczytałem, że były one produkowane również przez włochów, przy czym tarcza ochronna miała zaokrąglone boki, czy też brzegi. Ciężko jednak wyczuć, czy chodziło o ''stępione'' kanty, czy o półokrągły kształt tarczy, a zdjęcia niestety brak. Jak wiemy włosi dostarczyli nam trochę artylerii, może więc to taka mała Włoszka za ichnią tarczą ?

 

A tu po prawej kuter z działkiem bez tarczy.

img275.jpg.561a41cdb6495e4bfe8859f9943ed9a4.jpg

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taube w swoich wspomnieniach  wymienia ze swoich motorówek " Trójkę", " Czwórkę" i " Szóstkę". Ale na zdjęciach chyba nie dowiemy się która jest która. Chyba, że trafi się jakaś " wisienka" z opisem z epoki. Wszystkie drewniane, że wódz nie chciał ich początkowo puścić do walki, żeby nie zostały drzazgi ;-).

Jedna z nich. Która?

mar motorowkaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, formoza58 napisał:

Jedna z nich. Która?

A to właśnie pierwowzór, motorówka z niszczyciela ''Nowik''. Jej planik zamieszczono w miesięczniku ''Modelist- Konstruktor'' , któryś numer z 198-któregoś ? roku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

To może być ''VI''.

extra.JPG.033af9310a263efb8efc59241bdced1b.JPG

Edytowane przez ptasznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ops i w ogóle ?  Widocznie wypuściliśmy posty jednocześnie  i nie przeczytałem...

W dniu 13.12.2020 o 20:11, formoza58 napisał:

To chyba to samo.

mar motorowka z wieza.JPG

To z kolei może być " Trójka". Ten rysunek robił ktoś ze zdjęcia na którym nie widać rufowego km-u. Widoczne tam tylko to co na wieżyczce i z przodu nadbudówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie