Jump to content

Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii zatrzymany. "Przywłaszczał testy na COVID-19"


Recommended Posts

Centralne Biuro Antykorupcyjne w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii. Według służb zatrzymany dyrektor przywłaszczał sprzęt ochronny i testy na COVID-19.

- Na polecenie prokuratora Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie Adama Z.– poinformowała we wtorek Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

"Usłyszał zarzut"

Jak z kolei przekazało CBA w komunikacie na swojej stronie, w okresie od marca do czerwca 2020 roku "dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19".

"Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści" - przekazało we wtorek CBA.

Funkcjonariusze przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

Nawet 10 lat więzienia

Po przesłuchaniu Adama Z. prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

Śledczy i CBA informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i "nie można wykluczyć, iż w wyniku dalszych czynności śledczych wartość przywłaszczonego mienia ulegnie zmianie". Dyrektorowi WIHE grozi do 10 lat więzienia.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-cba-zatrzymalo-dyrektora-wojskowego-instytutu-higieny-i-epidemiologii-4719110

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś były takie przepisy, że cywila o określonym wykształceniu i doświadczeniu można było wcielić na jakiś czas jako pracownika cywilnego albo do jakiejś jednostki wojskowej, albo do jakiegoś instytutu wojskowego. I się zderzyłem z tym przepisem. Odrobiłem jako cywil 3 lata w jednym takim instytucie wojskowym, najbardziej elitarnym z elitarnych.

Już od świtu 1/3 kadry (z wyjątkiem kobiet) nawalona - od sierżanta po pułkownika. Dziwota? Magazynierzy instytutu prowadzili dwie mety, czyli była zdrowa konkurencja. W pracowni prototypów instytutu 1/4 robót to fuchy. Najzdolniejszy z frezerów pracowni (faktycznie łebski gość, chapeau bas) produkował noże sprężynowe własnej konstrukcji - do dziś mam egzemplarz i działa idealnie.

Kto miał dostęp do jakichś dóbr i kto mógł to kradł wszystko, co się dawało ukraść. Ciecie na bramie też byli ustawieni, żeby nie kontrolować nawet wózków akumulatorowych, które na pace coś wywoziły.

To dziwić się, że teraz pan dyrektor Adam Z. z WIHiE zajmuał deficytowe testy covidowe i inne dobra z tym związane?

Homo Sovieticusa z WP nie wykorzeni się jeszcze przez wieki, a i to nie wiem, czy wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Na marginesie...

Zatrzymany obecnie przez CBA płk dr n. med. Adam Ziemba to nominat piss. I wszystko jasne. Poprzednie kierownictwo WIHiE piss wyrzucił.

Złodziejska banda piss nie ma żadnych zahamowani, czy bez munduru, czy w mundurze. Chapać, chapać, chapać, zero godności, honoru, etyki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Napisano 10 Marzec

Dzięki za uzupełnienie, setne z kolei informacje o końcu świata w GW podane przez anonimowe źródło jakoś mnie nie przekonują.

Nadal ciekawi mnie przyczyna tego zamieszania.

 

Czy teraz Kolega zaspokoił ciekawość ? I już wie , dlaczego kierownictwo WIHiE - Puławy nie mogło doprosić się testów i odczynników w centrali? Czy jeszcze poczekamy na opinie braci Karnowskich ? ?

Link to comment
Share on other sites

Bardziej liczę na redemptorystów. Marię Kaczyńską nazywali czarownicą, chociaż nic nikomu nie gwizdnęła, to może (wg terminologii Inteligenta Żoliborskiego) doktóra Adama Ziembę bardziej trafnie podsumują.

Doktór-pieszczoch piss gwizdnął jednak konkretny towar.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

To dziwić się, że teraz pan dyrektor Adam Z. z WIHiE zajmuał deficytowe testy covidowe i inne dobra z tym związane?

Homo Sovieticusa z WP nie wykorzeni się jeszcze przez wieki, a i to nie wiem, czy wystarczy.

Poszukaj sobie w googlach pod hasłem "ślepe porcje". Nie bez przyczyny w Sowdepii za coś takiego była czapa, bez zmiłowania. A i tak wszyscy kradli.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information