Jump to content

„Powrót do Jedwabnego”


Spirit of Warsaw
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...

Po raz kolejny naciski środowisk żydowskich zablokowały projekcję filmu „Powrót do Jedwabnego”, autorstwa Wojciecha Sumlińskiego. Mimo rezerwacji terminu i podpisania stosownej umowy właściciel sali odmówił usługi w dniu pokazu filmu. Najpierw w Warszawie pracownicy kina „Wisła” nie wpuścili ludzi na zamknięty pokaz zorganizowany dla sponsorów dzieła. Następnego dnia scenariusz powtórzył się w Łodzi, gdzie zarząd kina „Helios-Sukcescja”  wypowiedział salę zarezerwowaną na projekcję filmu „Powrót do Jedwabnego”.

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarz śledczy i dokumentalista, Wojciech Sumliński spotyka się z podobną praktyką. Dwa lata wcześniej podobne incydenty miały miejsce przy okazji promocji książki „Powrót do Jedwabnego”, w której wraz z dr Ewą Kurek i mjr. Tomaszem Budzyńskim, Sumliński próbował opowiedzieć historię żydowskich nacisków na Polskę obliczonych na wyłudzenie ogromnych pieniędzy, które mają się żydom należeć za pozostawione mienie bezspadkowe na terenie naszego kraju. U podstaw tych roszczeń leży historia zbrodni w Jedwabnem, której rzekomo mieli dokonać Polacy.

Sumliński w swej książce, a teraz także filmie dowodzi, że prawda w tej historii nikogo nie interesuje, gdyż liczy się jedynie interes. Brzmi on następująco – oskarżyć Polaków o skrajny antysemityzm, urobić opinię światową na ten temat, wyciągnąć tyle, ile się tylko da. Za zdemaskowanie tego planu Sumliński stał się w Polsce autorem wyklętym, choć jeszcze niedawno był bardzo popularnym dziennikarzem, którego gościły salony. Teraz autor sam zadaje pytanie, czy to jest jeszcze Polska, czy już Polin, gdzie Polacy są obywatelami drugiej kategorii? Trudno bowiem myśleć inaczej, jeśli autor filmu zrealizowanego wyłącznie dzięki darowiznom rodaków nie może spotkać się w swojej ojczyźnie ze sponsorami, by wspólnie obejrzeć dzieło. Nie może nawet wynająć komercyjnie sali, za którą przecież chce zapłacić, choć odmówienie usługi z uwagi na światopogląd klienta jest prawnie zakazane. Jak widać środowiska żydowskie niewiele jednak robią sobie z polskiego prawa, które najwyraźniej traktują jako zapisy dla gojów.

Co zatem znajduje się w zakazanym filmie W. Sumlińskiego? Jakąż to straszną treść prezentuje owe dzieło, że do jego zwalczania zaangażowano nawet znanych artystów, którzy od kilku dni składają groźby zarządom kin, gotowych wynająć przestrzeń na projekcję „Powrotu do Jedwabnego”? O tym już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” opowie autor filmu w rozmowie z Piotrem Korczarowskim.

Wojciech Sumliński demaskuje mit o Jedwabnem https://www.youtube.com/watch?v=7vCnH05ihKs

Oglądajcie to, bo za chwilę tego filmu też nie będzie…

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information