Skocz do zawartości

Jak uzyskałem pozwolenie na poszukiwania w Lasach Państwowych.


Gawand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziś opiszę wszystko z komentarzem jak podałem w małej instrukcji. Nie wycofuje się czekam na ewentualne pytania i komentarze. Chcę bardzo podziękować Vis 139, biar_1, karolsowiak. Dodaliście dla tego postu bardzo ładnego kolorytu. I Wiecie, co? W zetknięciu się z(cytat Karola z moim dopiskiem) to mieliście –macie dużo racji. Tak, że przepraszam wyżej wymienionych za odrobinę mojej złośliwości. Jak zobaczyłem, co WKZ teraz wstawił do podania o pozwolenie to vis139 chylę czoło? „Trzeba wylizać ten garnek” a gdzie nasza godność prawdziwego poszukiwacza? W całokształcie jednak się opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy od; wydawałoby się nieistotnej podkładki, którą zamieścimy, jako załącznik do naszego wniosku. Domyślam się, że nasze O”r”ły vis i biar( proszę nie zamieniać litery r na literą s oni i tak nie zaskoczą, o co chodzi) to wyśmieją. Do muzeum, które obejmuje nasz tern poszukiwań piszemy;
Dane wnioskodawcy Bydgoszcz 17.07.2018 r.
A….. G………. Bydgoszcz Ulica………… tel..

WNIOSEK
o wydanie pisemnego oświadczenia o gotowości przyjęcia ruchomych zabytków archeologicznych
Zwracam się z prośbą o wydanie pisemnego oświadczenia o gotowości przyjęcia ruchomych zabytków archeologicznych do zbiorów Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie pozyskanych w trakcie planowanych badań w rejonie ..(załącznik, Nr 1. wycinek mapy 1:2500)
Wnioskodawca:
A…. G…… 85-082 Bydgoszcz Ul. …. tel..
Lokalizacja terenu badań:
Powiat Złotowski, Gmina Zakrzewo, Obręb Kujan Nr działki 8068
Rodzaj stanowiska:
Stanowisko Zamknięte- o dających się określić granicach występowania (ukształtowanie terenu, istniejące ruiny, ślad po spalonej leśniczówce itp.)
Zakres prac:
odkrycie, rozpoznanie, udokumentowanie i zabezpieczenie ewentualnych znalezisk w świetle art. 3 pkt 11 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami .
Planowany termin realizacji badań archeologicznych:
Od wrzesień 2018r. do grudzień 2018 r.
Kierownik badań archeologicznych:
W……..S…………………
W przypadku nie pozyskania w trakcie badań archeologicznych żadnych materiałów zobowiązuję się do pisemnego powiadomienia Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie o tym fakcie. Deklaruję, że wraz z materiałami zabytkowymi przekażę do Muzeum sprawozdanie lub opracowanie wyników badań oraz kopię pełnej dokumentacji archeologicznej wykonanej zgodnie z obowiązującymi standardami.
A……. G……….
Załącznik; Wycinek mapy 1:2500
Wielka prośba do karolasowika. Proszę wrzuć mapkę ze współrzędnymi GPS gdzie są nasze O”r”ły, które przyleciały tam na „partyzanta” i są schowani w krzakach
Poczekamy na mapę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa pewnie będzie-Karol nie zawiedzie. (Karol nie wstawiaj zgody muzeum „cholerne „ RODO) Fragment mapy, która nas interesuje znajdziemy w darmowym portalu Google Erth Pro Jest on wygodny, bo gdy poruszamy kursorem wyświetlają się nam współrzędne GPS. Mapa przyda się do wniosku dla LP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny punkt to: - przewidywany zakres i sposób prowadzenia prac oraz wskazanie rodzaju urządzeń i narzędzi.
Że ja to wszystko przebrnąłem!? (Chyba wpadnę w samouwielbienie) a to jeszcze nie koniec. Piszemy;
Poszukiwanie artefaktów: zakopanych, porzuconych, zagubionych. Prace inwazyjne obejmujące nie więcej niż 0,5 m2 powierzchni. W poszukiwaniach posłużymy się wysokiej klasy sprzętem elektronicznym, który lokalizuje przedmioty znajdujące się pod ziemią. Sprzęt rozróżnia metale takie jak: złoto, srebro, miedź, mosiądz, brąz, żelazo. Ponadto pokazuje wielkość (kształt) danego przedmiotu oraz dokładną głębokość zalegania. (Przykład; Kanka 1,5 -2 metra, srebrna moneta-80 cm” drobnica „ żelazna do -1 metra). Wskazania głębokości zależą od mineralizacji podłoża . Wszystkie odnalezione przedmioty będą naniesione na mapę topograficzną. Dla każdego przedmiotu zostanie założona karta identyfikacyjna zgodnie z wymaganiami na podstawie Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opieki nad zabytkami oraz Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie prowadzenia rejestru zabytków. Wszystkie zabytki zostaną oddane do Muzeum Ziemi Złotowskiej (załącznik nr 1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiam się, że zaraz przylecą tam nasze Orły i będą „odwalać” partyzantkę. Trzeba wjechać daleko w las przez wieś. Ludzie są tam „ wspaniali”. Jak tylko zobaczą obcego (nawet grzybiarza) to od razu masz straż leśną na plecach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najbardziej trudny punkt.
Uporządkowania terenu na gruntach udostępnionych przez nadleśnictwo po zakończeniu prac.
LP są bardzo, ale to bardzo przewrażliwione na naruszanie ściółki leśnej i gruntu. Tylko nie widzą, że największymi WANDALAMI są robotnicy leśni. Patrzysz na zdewastowany las i nie wiesz? Czy to Nasze Orły bawiły się w partyzantkę czy faktycznie robotnicy leśni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do punktu o uporządkowanie terenu to nie musze chyba pisać. Sami Wiecie, co robicie. Zostało jeszcze uzasadnienie wniosku i skład grupy. Możesz być sam albo z kumplami. Piszesz, po co tam jedziesz, w jakim celu. Nie pisz tylko, że chcesz jechać by się „nachapać”. Ostatnia podpowiedź. Miej przed sobą to zarządzenie (link powyżej): W związku z wejściem w życie zarządzenia Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie udostępniania gruntów będących w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe do prowadzenia badań archeologicznych i/lub działań polegających na poszukiwaniu zabytków i innych przedmiotów przy użyciu urządzeń elektronicznych i technicznych związanych z naruszaniem gleby.
Piszesz punk po punkcie i MASZ. To jest tylko tyle, albo aż tyle.
Teraz czekam na pytania i Wasze komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawand płaczesz, że ci hejtują" wątek, po czym zostawiony litościwie w spokoju sam onanizujesz się prywatnymi wycieczkami niemal w każdym poście robiąc z tematu żenadę.Wieczorem chylisz czoła, rano wyjeżdżasz z osłem - to tylko borderline czy już afektywna dwubiegunowa?No ale mniejsza o to, choroba nie wybiera.Przy odpowiednich lekach przestaniesz bać się ludzi, durnych przepisów, a ten ciężar na plecach okaże się plecakiem, nie strażnikiem leśnym.
Ja czuje się zaszczycony jako orzeł(czy tam osioł w twoim sucharze) choć bez pięciu kilo pozwoleń nijak się mam do takiego indora WKZ-tu jak ty, który jak każdy hodowlany ptak grzebiący z rodziny kurowatych uwielbia dziobać w ziemi.Choć nawet indor czy kura ma na tyle godności aby nie dziobać w tyłku swojemu hodowcy.
Jeszcze w kwestii partyzantki i naszej lokalizacji na mapie - nikogo tam nie ma i nie będzie.Gdy ty tygodniami zbierasz papiery mające dać ci rzekomą przewagę, owe miejscówki(jak każde zresztą) są trzepane regularnie przez ludzi którzy poszli tam bezstresowo pospacerować po niedzielnym obiadku.Możesz teraz co najwyżej zbierać ochłapy w majestacie prawa, pozwoleniami lecząc swoje kompleksy bycia eksploracyjnym nieudacznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIS, ja sam bym lepiej tego nie ujął 👍😉
Powoli zaczynam ie rozumieć" , jak Nasi przodkowie spuszczali wpierdol każdemu kto chciał ich ograniczać i podporządkować, skoro ich potomkowie sami poddają się DEBILNYM przepisom, jeszcze się tym chwaląc...
Gawand,szczerze to fajnie, że masz pasję, ale szkoda, że tyle czasu zmarnowales na ten cyrk na kwadratowych kołach, zamiast działać w terenie 😥
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe złośliwości do: vis 139, biar_1, karolsowiak. I innych są delikatne – to tak jak by na Ciebie vis139 usiadła mucha gnojka, a Ty zachowujesz się jak ta z zakręconym ogonkiem, a sqr najchętniej mocno by „po wywijał” trzonkiem od kilofa (ponoć jest bardziej skuteczny).
Wstawiłem link dyrektora LP, by uświadomić prawdziwym pasjonatom, że coś się zmienia, idzie na leprze. To dzięki naciskom redakcji „ Odkrywcy” i ogromnej ilości wszelkiej maści grup poszukiwawczych dyr. LP dopiero w dniu 13 lipca 2018 wydał stosowne rozporządzenie. Moja krytyka nie dotyczyła w/w wymienionych, lecz wszystkich „partyzantów” na tym forum. Już corporal451 w dniu 10 luty2011!!! Wysłał: „Dziś wysłałem to do kancelarii ministra kultury i dziedzictwa narodowego petycję.” Wszyscy, którzy zabrali tam głos to PRAWDZIWI poszukiwacze. Szczególnie zapoznajcie się z wpisami Arturborat. Myślicie, ze petycja cos dała? Może ciut ciut. Trzeba walczyć dalej. Zagłosujcie w wyborach na mądrych ludzi, a nie na tych oszołomów, którzy zapatrzeni są we własne d….(Pewnie admin walnie mi czerwona kartkę) Naruszyłem podstawy regulaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem Wam wszystkim pięknie podziękować z ten wątek:) Wspanisale sie to wszystko czyta.... I wniosek nadal wyciaga się sam i cały czas taki sam. Nikomu nie zalezy na zmianie przepisów, prawa itp... A dlaczemu?" A dlatemu, ze w mętnej wodzie największe ryby pływają... A pogadać o niczym na forum zawsze można:)

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, że w mętnej wodzie największe ryby pływają...

Ale również jest taka sytuacja, że nikt nie lubi być traktowany jak bydło najgorszego sortu, jak ubezwłasnowolnieni, podporządkowani narzuconym przepisom wymyślonych przez betonowych jajogłowych przy korycie, którzy nie uważali zasięgnąć konsultacji - bo po co?
Już dawno pisałem, że każdy nowo narodzony obywatel naszej Najjaśniejszej Wyzwolonej, traktowany jest przez państwo, urzędasów i innej maści betonowych jajogłowych - za bandytę, złodzieja, kombinatora i pijaka. Dopiero późniejsze życie obywatela, weryfikuje czy nim zostanie czy nie - chociaż w niektórych przypadkach nawet kryształ jest traktowany jak zło konieczne, bo władza może wszystko a obywatel może nic.

Czytając ten wątek, widząc kwadraturę koła przepisów i ilość bibuły, którą trzeba mieć, aby spokojnie spać z uśmiechem na ustach, z rączkami na kołdrze i czuć, że spełniłem swój obowiązek by być a legalu" a nie na partyzanta"... to się nasuwa pytanie: czy czasem komuś się nie ten teges? (nie będę używał nieparlamentarnych słów).

Ogólnie: oderwani od rzeczywistości jajogłowi mają władzę a reszta to śmiecie.

Czy jak oni uregulują przepisami, że każdy kopacz ma zjeść gówno w papierku od cukierka - to, żeby być na legalu - gówniany cukierek zostanie wchłonięty z obliźnięciem?

Nie można dać się stłamsić i wrzucić do kloaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie chciało się Wam przeczytać link; http://www.wnp.pl/tech/od-2018-roku-nowe-przepisy-dotyczace-poszukiwania-skarbow,315737_1_0_3.html To chyba pozostaje nam tylko na „partyzanta’’. Dosłownie załamka. Podwyższyli karę do 8 lat pozbawienia wolność.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:32 04-10-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby być na legalu - gówniany cukierek zostanie wchłonięty z obliźnięciem?"

Oczywiście, nawet papierek wyliżą do czysta.Mało tego, dadzą się napuścić na siebie jak bandy dresów, tworząc podziały na prawdziwych i nieprawdziwych poszukiwaczy w zależności od ilości zużytej wazeliny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie