Jump to content

Gawand

Forum members
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Gawand's Achievements

0

Reputation

 1. ………………………………………..Karol Wiesz, że jestem nad morzem, nie nad możem i wypoczywam. Mojego laptopa chcą wyrzucić do morza. Wracam w niedzielę .
 2. Tyfus bardzo, bardzo dziękuję. Podsumowałeś cały post. Ja powinienem podać te linki te, co są na niebiesko i udzielać krótkich, zwięzłych odpowiedzi jak dla Prospektora, bez głupich uwag. (Jeśli ktoś ma pytania to proszę) , „Ale pogadaliśmy sobie” Forum nabrało trochę życia
 3. Tyfus we wszystkim masz rację –„jak się stara to znaczy………….Itd.” Miałem takie naloty, ale tylko 2. Ostatni stosunkowo nie dawno jak napisałem art. „Tajemnicza puszka” Z doniesienia WKZ i Muzeum Wojska Polskiego. Nie życzę nikomu. Pierwszy nalot to jak znalazłem magazynek bębnowy do PPSz41, czyli destrukt do popularnej pepeszy. Przed domem wyeksponowałem pepeszką zrobioną z drewna, jako gniazdo karabinu. Przyjechały sam. Z jakimiś ubranymi na czarno ninja. Karolsowiak jak uczciwie zgłosisz tak malutką skrzynkę to i tak Tobie nie uwierzą, a morze obok była większa? I tak masz nalot. Jak by Tobie się udało to wrzuć ze dwa zdjęcia z mojej kolekcji broni?
 4. Masz rację fuks_ag nie potrzebne są te moje złośliwości. Już ich nie będzie. Z takim entuzjazmem podszedłem do tego pozwolenia LP , że na początku od razu wysłałem komplet dokumentów paru chłopakom. Ale jak post się rozwijał wg . mnie negatywnie , to zacząłem głupio się bawić i dopiero Ty sprowadziłeś mnie na ziemie(zwykłym prostym wpisem bez komentarza) Dzięki. Biar-_1 „partyzanci ‘’to ci co chodzą z wykrywką bez pozwolenia.
 5. Tyfus, co miałem Tobie odpowiedzieć, że masz rację-masz! Twój wpis przyjąłem z szacunkiem i tyle( a uszy po sobie). wis też ma rację z wylizywanym papierkiem. Trzeba jakoś z tym walczyć nie z vis i innymi chłopakami, tylko z (!!!?????!!!!????) – tak ich nazwałem, gorzej już chyba nie można.
 6. Jeśli będzie chciało się Wam przeczytać link; http://www.wnp.pl/tech/od-2018-roku-nowe-przepisy-dotyczace-poszukiwania-skarbow,315737_1_0_3.html To chyba pozostaje nam tylko na „partyzanta’’. Dosłownie załamka. Podwyższyli karę do 8 lat pozbawienia wolność.
 7. 5. Opis sposobów i technik uporządkowania terenu na gruntach udostępnionych przez nadleśnictwo po zakończeniu prac,. To normalka: Zobowiązuję się po zakończeniu prac do przywrócenia udostępnionego gruntu do stanu pierwotnego. To takie oczywiste . Nie wstyd Tobie zadawać takie pytanie?
 8. 4. Przewidywany rodzaj uszkodzeń na gruntach udostępnionych przez nadleśnictwo Opisujesz, z co robisz –proste Określenie zakresu prac: poszukiwanie zakopanych, porzuconych, zagubionych artefaktów poprzez użycie sprzętu elektronicznego, który lokalizuje metalowe przedmioty znajdujące się pod ziemią. Po zlokalizowaniu artefaktu nastąpi wycięcie darni do głębokości 20-30 cm, odłożenie na bok, wybrana ziemia zostanie położona na folię. Po wyjęciu artefaktu ziemia będzie wsypana z powrotem do dołu, dół nakrywany będzie wyciętą darnią. Prace będą wykonywane z ominięciem systemów korzeniowych drzew, które nie będą uszkadzane, cięte, rąbane itp. Chyba zawsze tak robisz, ale przypominałem Tobie w razie byś zapominał. Jak zwykle „partyzanci” pewnie to wyśmieją.
 9. Moje małe złośliwości do: vis 139, biar_1, karolsowiak. I innych są delikatne – to tak jak by na Ciebie vis139 usiadła mucha gnojka, a Ty zachowujesz się jak ta z zakręconym ogonkiem, a sqr najchętniej mocno by „po wywijał” trzonkiem od kilofa (ponoć jest bardziej skuteczny). Wstawiłem link dyrektora LP, by uświadomić prawdziwym pasjonatom, że coś się zmienia, idzie na leprze. To dzięki naciskom redakcji „ Odkrywcy” i ogromnej ilości wszelkiej maści grup poszukiwawczych dyr. LP dopiero w dniu 13 lipca 2018 wydał stosowne rozporządzenie. Moja krytyka nie dotyczyła w/w wymienionych, lecz wszystkich „partyzantów” na tym forum. Już corporal451 w dniu 10 luty2011!!! Wysłał: „Dziś wysłałem to do kancelarii ministra kultury i dziedzictwa narodowego petycję.” Wszyscy, którzy zabrali tam głos to PRAWDZIWI poszukiwacze. Szczególnie zapoznajcie się z wpisami Arturborat. Myślicie, ze petycja cos dała? Może ciut ciut. Trzeba walczyć dalej. Zagłosujcie w wyborach na mądrych ludzi, a nie na tych oszołomów, którzy zapatrzeni są we własne d….(Pewnie admin walnie mi czerwona kartkę) Naruszyłem podstawy regulaminu.
 10. Do punktu o uporządkowanie terenu to nie musze chyba pisać. Sami Wiecie, co robicie. Zostało jeszcze uzasadnienie wniosku i skład grupy. Możesz być sam albo z kumplami. Piszesz, po co tam jedziesz, w jakim celu. Nie pisz tylko, że chcesz jechać by się „nachapać”. Ostatnia podpowiedź. Miej przed sobą to zarządzenie (link powyżej): W związku z wejściem w życie zarządzenia Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie udostępniania gruntów będących w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe do prowadzenia badań archeologicznych i/lub działań polegających na poszukiwaniu zabytków i innych przedmiotów przy użyciu urządzeń elektronicznych i technicznych związanych z naruszaniem gleby. Piszesz punk po punkcie i MASZ. To jest tylko tyle, albo aż tyle. Teraz czekam na pytania i Wasze komentarze.
 11. Wiedziałem, że karol nie zawiedzie. (Szkoda, ze na mapie nie widać naszych partyzantów) Dziękuję karolsowiak.
 12. Teraz najbardziej trudny punkt. Uporządkowania terenu na gruntach udostępnionych przez nadleśnictwo po zakończeniu prac. LP są bardzo, ale to bardzo przewrażliwione na naruszanie ściółki leśnej i gruntu. Tylko nie widzą, że największymi WANDALAMI są robotnicy leśni. Patrzysz na zdewastowany las i nie wiesz? Czy to Nasze Orły bawiły się w partyzantkę czy faktycznie robotnicy leśni?
 13. Nie obawiam się, że zaraz przylecą tam nasze Orły i będą „odwalać” partyzantkę. Trzeba wjechać daleko w las przez wieś. Ludzie są tam „ wspaniali”. Jak tylko zobaczą obcego (nawet grzybiarza) to od razu masz straż leśną na plecach.
 14. Dalej; Numer ewidencyjny działki Powiat Złotowski. Gmina Zakrzewo, Nadleśnictwo Złotów. Obręb Kujan. Nr działki 8068 Obręb leśny 94 tzw „Zamek” ( załącznik nr 2) te dane są z Lidar link wyżej. Są autentyczne - moje.
 15. Tak O”r”ły. Trzeba mieć takie „sprzęcicho”
×
×
 • Create New...

Important Information