Skocz do zawartości

Jak uzyskałem pozwolenie na poszukiwania w Lasach Państwowych.


Gawand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych
Mam takie zezwolenie. Chcę pokazać wszystkim zainteresowanym jak napisać WNIOSEK i jak on wygląda. Niestety za dużo „waży” i nie mogę go umieści (albo nie umiem). Proszę pisać do mnie na maila, wyjaśnię jak to zrobić.
Jeśli chodzi o zezwolenie WKZ to tak samo. Na stronie każdego WKZ jest druk wniosku. Jeśli prawidłowo zostanie wypełniony to macie komplet.
Gawaant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wysłałem załączniki. Jeśli karolsowiak wstawi załączniki to poniżej mała instrukcja.
Zapoznaj się z zarządzeniem dyrektora Lasów Państwowych z dnia13 lipca 2018.(Zał.0)
Niby błahe, ale bardzo ważne. Jeśli podeprzesz się (wniosek + decyzja załącznik 1,2) to jest bardzo mocny punkt. Świadczy o tym, ze jesteś prawdziwym pasjonatem a nie „pazerem”. Zobacz gdzie jest muzeum, które obejmuje Twój teren poszukiwań. Kolejna rzecz to musisz wskazać mapę poszukiwań w skali 1: 10000 lub ciut mniejszą 1:25000. ( Kłania się „Lidar” tu masz link http://wziemi.pl/newsy-o-wykopkach/informacje/lidar-poradnik-jak-korzysta%C4%87-za-darmo-r29/ . Określasz rejon poszukiwań. Podajesz Obręb nr działki i to, co się Tobie tam wyświetla. (Załącznik 3-to jest moje).Bardzo ważny jest program poszukiwań(załącznik Nr4-mój) Dodajesz jeszcze wniosek o finansowaniu (załącznik 5). Piszesz wniosek do LP(załącznik nr 6) LP są bardzo wrażliwe na naruszenie ściółki leśnej. We wniosku ściągnij trochę z mojej decyzji o udostępnieniu terenu.(Orginalna decyzja –dla mnie zał. Nr7) Masz komplet. LP wymagają jeszcze zezwolenie WKZ to już „pryszczyk”. Wypełnij go zgodnie z wymaganiami( wniosek jest na każdej stronie, każdego WKZ).Masz komplet!! Po zakończeniu prac postaraj się o wydanie opinii przez LP i WKZ. Jak to będziesz miał szukasz w całej Polsce, gdzie chcesz i jak chcesz. Powodzenia.
Gawant.
Ps. W razie jakiś pytań pisz do mnie na forum- przyda się innym.
Zawsze możesz zrobić to po swojemu.
instrukcja:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci karolsowiak. Nie da się to się to się nie da. Nie będę tu publikował zdjęć z efektów poszukiwań. Napiszę artykuł do ODKRYWCY może wydrukuje.
Napisałem już parę artykułów. Polecałbym dwa:
1. „Zwykłe skarby zwykłych ludzi” opisuję tam gdzie i jak Niemcy chowali swoje mienie. Jest trochę zdjęć i mapa gdzie to znalazłem (ponad 100) Na mapie jest legenda to widać, co.
2, „ Skarby odkryte a niewydobyte” – pewnie tam jeszcze są i czekają?
Wystarczy w wyszukiwarce gogle wpisać – skarby Gawant -i jest wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję karolsowiak. Te moje artykuły nie są zgodne z tematem-to tylko poglądowo może się komuś przyda. Ale trzymajmy się tematu. Bardzo chętnie Tobie odpowiem na pytania. Tu? Czy na prywatnego maila? Zdecyduj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgodę Lasów Państwowych (LP) by podzielić się z Wami jak uzyskać pozwolenie na:
O UDOSTĘPIENIE TERENU NA PROWADZENIE POSZUKIWAŃ UKRYTYCH
LUB PORZUCONYCH ZABYTKÓW RUCHOMYCH PRZY UŻYCIU
URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH I TECHNICZNYCH
W ZWIĄZKU Z NARUSZENIEM GLEBY
( Będzie tego trochę dużo) -„poprowadzę Was za rączkę jak dziecko do przecz kola”
Z Internetu ściągamy Zarządzenie dyr. Lasów Państwowych link:
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/px_~zarzadzenie__47_2018.pdf?page_opener=https%3A%2F%2Fbip.lasy.gov.pl%2Fpl%2Fbip%2Furegulowania_wewnetrzne
W Programie „ Lidar” ( Jest powyżej) ustalamy, kto jest właścicielem „naszego „ obszaru poszukiwań, Przykładowo Lasy P. Szczecin odział Gryfice. Szukamy w sieci danego oddziału. Wyświetlają się tam wszystkie dane osobowe pracowników. Dzwonimy do sekretariatu, pytamy, –do kogo mogę złożyć podanie o udostepnienie terenu. ( Jeśli nie trafimy na odpowiednią osobę to wszystko się baaaardzo przedłuży). Odpowiedź – Pani M. Kowalska. Klikamy na panią M. K. Jest Tell. i adres mail. Zgodnie z zarządzeniem dr piszemy wniosek jak umiemy. (Ja tak zrobiłem). W mailu jedna ważna informacja: -„ Jeśli we wniosku jest coś nie tak to proszę o sugestie. Dostałem takie. Poniżej wklejony mail:
Imię, nazwisko osoby lub osób wnioskujących lub nazwę organizacji wnioskującej;
Adres osoby lub siedziby organizacji wnioskującej;
Przewidywany zakres i sposób prowadzenia prac;
Wskazanie na załączonej do wniosku mapie, gruntów objętych zamiarem przeprowadzania ww. działań;
Harmonogram prac;
Wskazanie rodzaju urządzeń i narzędzi, które będą wykorzystywane do prowadzenia prac;
Przewidywany rodzaj uszkodzeń na gruntach nadleśnictwa, który może mieć miejsce w związku z przeprowadzanymi pracami;
Opis sposobów i technik uporządkowania terenu na gruntach udostępnionych przez nadleśnictwo po zakończeniu prac;
Listę osób biorących udział w pracach; - podkreślenie moje
Uzasadnienie wniosku.
W ten sposób odeszło parę kłopotliwych punktów z Zarządzenia dyr. Lasów Państwowych
Każdą linijkę ująłem, Jako oddzielny punkt. Wniosek wysłałem 24-08-2-18 decyzje dostałem 21-09 2018.
W kolejnym wejściu może uda mi się wstawić wniosek.
To jeszcze nie koniec. By wniosek nabrał „dużej mocy „ trzeba dołączyć dodatkowo mały załącznik. Otwiera on drogę na zezwolenie WKZ. Ale to przy kolejnym wejściu.
Właśnie wyjeżdżamy w teren, Jutro też. Czyli dalszy ciąg będzie w poniedziałek.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:28 29-09-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anda nawiedzonych świrów i nic więcej.” Mogła to wymyśleć –dopisek mój"

I zupełnie nie przeszkadza ci gorliwe respektowanie każdego wymysłu tych świrów? Lubisz jak ktoś sra ci w garczek, a ty się jeszcze cieszysz że udało ci się wszystko wyskrobać do czysta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis 139 czytałem Twoje posty. Jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy. Ale jako człowiek jesteś faktycznie żałosny. Twoje niemądre (mógł to nazwać inaczej) wypowiedzi nie wnoszą nic.
.Cytat „ Forum służy wymianie informacji i doświadczeń. Bocian” Nie umiesz nawet przeczytać mojego pytania ze zrozumieniem. Razem z biar_1 róbcie sobie pogaduchy w odpowiednim miejscu.
I proszę nie ZAŚMIECAĆ Waszymi „mądrymi ‘ wypowiedziami tego postu.
Karolsowiak- widziałbym Ciebie w naszej grupie. Dzięki tym pozwoleniom szukamy w dowolnym miejscu Polski jak chcemy i gdzie chcemy, a nie jak Vis139 na „partyzanta’ chować się po krzakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam z zaciekawieniem Gawand ,a ty nie zrażaj się tylko pociągnij procedury na forum dalej .Jedni skorzystają inni wyśmieją ,ot taka polaka natura.Sam może skorzystam i paru innych pewnie też.Czekam na ciąg dalszy.Daż dół:-}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhulka i bartek macie rację. Pociągnę dalej. Z wklejonego maila od LP rozwinę każdy punkt i będziecie mieli „gotowca’. Jeśli ktoś z Was chce trochę „powalczyć” z LP. Nie musi ruszać tyłka z przed komputera. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną i masz komplet w komputerze, a oryginalne papiery dostajesz tradycyjną pocztą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawand , odpuść sobie . Paru hejterów którzy są tolerowani przez adminów jest w stanie zniszczyć każdy wątek . Dlatego to forum umiera"

Niech się chłopina produkuje, przynajmniej reszta mniej układnych ze świrami obywateli ma okazję przyjrzenia się z bliska przedziwnemu zjawisku przyrodniczemu.
O żywot forum się nie martw.Ma się dobrze i taki jego urok, że jak ktoś ma odmienne zdanie to pieszczot i wazelinki nie będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek102 (589 / 66) 2018-10-01 09:16:34

Gawand , odpuść sobie . Paru hejterów którzy są tolerowani przez adminów jest w stanie zniszczyć każdy wątek . Dlatego to forum umiera."

Święte słowa....

Tyle, że gdyby przeprowadzić odstrzał sanitarny, to wszystkie mody i Redakcja O.* nie nadążyły by odbierać @. Tudzież czytać wątków założonych przez klony, że cenzura, cykliści, weganie i w ogóle...


* która z Forum ma niewiele na co dzień wspólnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie