Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
On 24.11.2023 o 21:47, fala napisał:

Ja to kurwa jestem zdziwiony tym że was to szokuje. 

Mnie nie szokuje, mnie to cieszy - samoeliminacja to wartościowe zjawisko a koszt samolotu jest niewielki w porównaniu z długami jakie ta ekipa zostawia po sobie. Po prostu Prawo i Sprawiedliwość musi otrzymać Nagrodę Darwina przy kolejnej katastrofie.

Jak ktoś lata z takimi pilotami i ma o tym więdzę to zasługuje na cmentarz. Oby szybko.

Napisano (edytowane)
3 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Panie i Panowie... Bjar także...

Najważniejsze to być szczerym :) co w tym jest złego że osobniki nieprzystosowane muszą wyginąć? To kwestia czasu. Tak działa natura - selekcja naturalna. Przecież nikt z nas nie namawia nikogo do "zamachu". Głupiego i tak nie przekonasz - powiadomiony był zwierzchnik tych panów bez papierów - on i tak wie lepiej co i jak i panowie latali dalej. Ma szczęście albo nie.

Gen. Majewski objął stanowisko po gen. Błasiku w wyniku podobnej naturalnej selekcji. Przez 5 lat był święty spokój. Zanim Majewski ogarnał ten burdel niejaki Radek Sikorski 26 kwietnia 2010 - czyli gdy Tupolew był jeszcze ciepły - lądował w Jaku-40 bez obsady wieży kontrolnej - oczywiście załoga przykozaczyła. Też nie wiadomo czy nie z powodu nacisku Radka.

Jak ktoś chce się zabić przez własną głupotę - opcja nieśmiertelność - to należy mu klaskać jak nie słucha ostrzeżeń.

Edytowane przez Utylizator złomu
Napisano (edytowane)

Podobna katastrofa lotnicza jak ta Tu-154M i o takich samych przyczynach w 90% odbyła się w Szwajcarii na podejściu do Zurychu - lot Crossair 3597.

Przyczyny wypadku[edytuj | edytuj kod]

Śledztwo wykazało, że kapitan maszyny podczas podejścia w warunkach nieprecyzyjnych nie kontrolował wysokości i odległości (wskazań VOR/DME), umyślnie obniżył wysokość lotu (łamiąc dozwoloną minimalną wysokość zniżania) w celu wyjścia z gęstych chmur i uzyskania wzrokowej widoczności ziemi. Drugi pilot zaś, w tak zaistniałej sytuacji, nie wyraził sprzeciwu. Samolot na niskim pułapie lotu zahaczył o drzewa i rozbił się o ziemię. W trakcie śledztwa odkryto, że kapitan nie miał zdanych egzaminów z nawigacji i obsługi niektórych instrumentów pokładowych. Błąd zarzucono również kontrolerowi lotów, który za późno zareagował na zbyt niski poziom lotu maszyny.

Piloci o ile pamiętam nie byli tak głupi jak nasze Asy, by wprowadzać fałszywe dane do wysokościomierza. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota. A przepisy są krwią pisane jak BHP.

Poniżej beletrystyka:

A teraz pomyśl sobie Człowieku Śniegu że być może będziesz leciał wraz z rodziną z takimi Asami bo pracują teraz w PLL LOT. I kto Tobie zagwarantuje ze będzie wszystko zgodnie z sztuką? I że akurat gdy będziesz wracał z wakacji nad Okęciem nie będzie mgły.

Edytowane przez Utylizator złomu
Napisano
4 godziny temu, Utylizator złomu napisał:

...w Jaku-40...

W III RP kilka razy leciałem rządowymi Jak-ami-40. • Tzw. sterylność kabiny pilotów - zero, przecinek zero • Drzwi do kabiny pilotów - rozwalone na oścież • Atmosfera na pokładzie - rozrywkowa przy otwartych drzwiach do kabiny pilotów • Liczba „doradców”, co i kiedy mają zrobić piloci - nieograniczona przy otwartych drzwiach do kabiny pilotów.

 

 

Ale oczywiście „polscy patrioci” wkurzeni na maksa, gdy media podają, że jakakolwiek delegacja Pentagonu czy administracji amerykańskiej - choćby najniższego szczebla - kategorycznie odmawia korzystania z polskich vipowskich statków powietrznych do przemieszczania się po Polsce, a korzysta wyłącznie ze statków powietrznych USMC i/lub US Army lub USAF.

Napisano (edytowane)

No przecież Amerykanie wiedza jakich mamy lotników. Którzy się do czegoś nadają a którzy nie - sami ich szkolą i sprawdzają.

Problem jest taki: "Aby szybko wrócić do latania ppłk Mieszaniec i mjr Szarwacki zrobili ten egzamin sobie nawzajem. Problem w tym, że takiej procedury nie ma w przepisach lotniczych. Właściwa procedura wygląda tak, że tylko aktualny instruktor może wznawiać nieaktualnych pilotów. — Wyszło, że jego piloci wozili delegacje HEAD, nie mając aktualnych kontroli. "

Niestety nie zginęli na wojskowym sprzęcie...A zegar sobie tyka i odlicza czas....

Edytowane przez Utylizator złomu
Napisano
8 godzin temu, Utylizator złomu napisał:

"Aby szybko wrócić do latania ppłk Mieszaniec i mjr Szarwacki zrobili ten egzamin sobie nawzajem. Problem w tym, że takiej procedury nie ma w przepisach lotniczych. Właściwa procedura wygląda tak, że tylko aktualny instruktor może wznawiać nieaktualnych pilotów. — Wyszło, że jego piloci wozili delegacje HEAD, nie mając aktualnych kontroli. "

Czyli kolejne przestępstwo w polskich operacjach powietrznych HEAD zaledwie po 10 latach od Smoleńska. Nic pod dekiel nie trafia. Tylko selekcja naturalna może wyczyścić polskie lotnictwo z takich pilotów. Natomiast obciachu dla Polski nic nie wyczyści. Tak się dzieje, gdy rząd Tuska nie powsadzał do pierdla organizacji przestępczej działającej w 36. specpułku, tylko za karę za nadawanie sobie lewych uprawnień powysyłano tych przestępców na emerytury.

A to wszystko po tym, gdy tupolewa do Smoleńska na 4 członków zalogi pilotowało 3 przestępców bez uprawnień do zrealizowania tego lotu. Do prowadzenia TIR-a trzeba prawa jazdy kategorii C lub C+E (bo jeśli się tego nie ma to wykroczenie albo przestępstwo w zależności od przypadku), a do pilotowania polskiego samolotu z najwyższymi władzami polskiego państwa nie potrzeba takich uprawnień, jakie są do tego wymagane.

Napisano

Żandarmeria Wojskowa prowadzi czynności w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego - podaje Onet. To reakcja na tekst portalu dot. uchybień w jednostce zajmującej się transportem powietrznym VIP-ów.

Jak podaje Onet, w minioną sobotę Żandarmeria Wojskowa weszła do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie. "W chwili obecnej trwają czynności sprawdzające prowadzone przez Żandarmerię Wojskową pod nadzorem Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - przekazał portalowi prok. Szymon Banna.

Napisano
2 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

Żandarmeria Wojskowa prowadzi czynności w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego

A panowie Mieszaniec, Szarwacki wożą w tym czasie ludzi w PLL LOT...o ile dobrze wyczytałem. 

Napisano
7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Smoleńsk - PiSowskie kłamstwa

Dobre.

Tak kłamie i manipuluje lud smoleński.

Nie ma to jak wywołać w ciemnogrodzie stosowne, mocne wrażenie. Jeśli coś mówi „sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych” to znaczy, że to jest COŚ i ma to najwyższą wiarygodność. „Sekretarz obrony”, czyli minister obrony w systemie administracji amerykańskiej.

A kim naprawdę był płk Christopher C. Miller?

W amerykańskim Departamencie Obrony był cieciem. Jego była funkcja to zaledwie Assistant Secretary of Defense for Special Operations and Low-Intensity Conflict. Pracował na tym stanowisku zaledwie 92 dni.

  • 2 weeks later...
Napisano

Sąd Najwyższy uchylił wyrok w sprawie organizacji lotów do Smoleńska skazujący między innymi Tomasza Arabskiego na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sprawa ma trafić do ponownego rozpoznania do sądu apelacyjnego.

Sąd Najwyższy rozpatrywał kasacje złożone zarówno przez obrońców skazanych, jak i prokuratury. Kasacja dotyczy wyroku z czerwca 2021 roku. Sąd apelacyjny utrzymał wówczas w mocy wyrok pierwszej instancji, skazujący Tomasza Arabskiego na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Skazana została również jego podwładna Monika B.

Napisano
10 grudnia 2023

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały dziś złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Kwiaty przed tablicą w pałacowej kaplicy są składane każdego 10. dnia miesiąca.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/upamietnienie-ofiar-katastrofy-smolenskiej,78524

Napisano

Decyzje szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza dotyczące likwidacji podkomisji smoleńskiej są bezprawne - ocenił jej przewodniczący Antoni Macierewicz.

Podkomisja smoleńska będzie pracować do sierpnia 2024 r.

Napisano
W dniu 15.12.2023 o 08:10, Jedburgh_Ops napisał:

Jeszcze tylko zwrot kasy zagarniętej przez tych pajaców do budżetu państwa za te brednie. Ale to już trzeba sądownie.

A za zniszczony w szale "eksperymentów" 102 to kto zapłaci ?

  • Tak trzymać 1
Napisano
Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Decyzje szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza dotyczące likwidacji podkomisji smoleńskiej są bezprawne - ocenił jej przewodniczący Antoni Macierewicz.

Podkomisja smoleńska będzie pracować do sierpnia 2024 r.

Mon powołał , MON odwołał, a co do bezprawia to raczej nie z pacjentem rozważania.

Napisano
1 minutę temu, fala napisał:

A za zniszczony w szale "eksperymentów" 102 to kto zapłaci ?

Kto? Pisowscy neandertalonaukowcy - z własnych kieszeni.

Sami napisali rewelacyjny przepis o konfiskacie rozszerzonej, który wszedł w życie w 2017 roku. I w ramach tego musi przyjść po nich najpierw prawo, a po nim sprawiedliwość.

Napisano (edytowane)
18 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

To naprawdę straszne. Co za niepowetowana strata dla Polskiej Akademii Nauk, dla MEiL PW i dla całego polskiego lotnictwa.

image.thumb.jpeg.c7d46d056508c8cd59aad554ee516b35.jpeg

Najwiekszym szczesciem w odpowiedzi... Byloby to, jakbys cymbale przestal zasmiecac to forum.... twoje zyciowe frustracje i niepowodzenia nikogo tutaj NIE INTERESUJA!!!!! Idz siac ferment tam gdzie ktos cie wyslucha.... I kumpli zabierz.... 

Edytowane przez Der Panzerfahrer
  • Słabe 3

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie