Skocz do zawartości

Smoleńsk - rosyjskie kłamstwa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Paweł Sękowski (ur. 2 października 1985 w Lublinie) – polski historyk specjalizujący się w historii nowożytnej i najnowszej, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki w Zakładzie Historii Polski Najnowszej Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2018 prezes Stowarzyszenia Kuźnica, od 2020 redaktor naczelny czasopisma Zdanie.

 

1500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Utylizator złomu napisał:

Możemy się tylko cieszyć. Elity są wątpliwe, wybiją się sami. A potem zawsze można zwalić na Ruskich...

Otto von Bismarck: „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.”

Przedwojenne polskie porzekadło głosiło - „Gówno chłopu, nie zegarek”. I to jest najlepszy komentarz do tego, co mówią dziś wstrząśnięci piloci wożący polskich vipów, a o czym mówią dzisiejsze artykuły. Gówno polskiemu lotnictwu wojskowemu dla vipów, a nie zachodnią kulturę techniczną.

4 lata obserwowałem, jak w LOCie polscy druciarze serwisują Ił-y-62M. Obecnie nic się nie zmieniło, jak widać. Tutejszy lud to czysty homo sovieticus, jak widać, druciarstwo jak było, tak jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kurwa jestem zdziwiony tym że was to szokuje. To jest pisdowski standart sprawowania władzy pokroju dupy, moteusza, sasina, carycy. Indywidua po zawodówkach , technikach czesania peruk. No ale debilne społeczeństwo do władz wynosi debili bo ci aby kupić sobie przychylność tłuszczy na następne lata rzucają kasą na prawo i lewo. A lud ciemny nie wie że to jest jego kasa bo tak jest ogłupiony przez paski TVP Info. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fala napisał:

...jestem zdziwiony tym że was to szokuje.

Ja jestem twardym realistą, więc jak raz mnie to (już) nie szokuje.

Jeśli coś dorzucam do tego wątku to tylko działam jak reporter. Sam wiem najlepiej, do jakiego dna dojechało wiele spraw polskiego lotnictwa począwszy już od procesów szkoleniowych. Tych druciarzy, którzy na lot transatlantycki drutem „naprawili” wojskowego-rządowego Gulfstreama to dwaj znani mi przedwojenni mechanicy szybowcowi wykopaliby z warsztatu na zbite mordy. Ale to były inne pokolenia, inna mentalność, inna kultura, inne standardy zachowań w każdych życiowych okolicznościach, także przy sprzęcie lotniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Tych druciarzy, którzy na lot transatlantycki drutem „naprawili” wojskowego-rządowego Gulfstreama to dwaj znani mi przedwojenni mechanicy szybowcowi wykopaliby z warsztatu na zbite mordy.

Czy te samoloty są ubezpieczone ? Co na to ubezpieczyciel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fala napisał:

Czy te samoloty są ubezpieczone ? Co na to ubezpieczyciel?

Teraz nie pamiętam, czy wojskowe vipowskie samoloty są ubezpieczane, ale jeśli tak, to na miejscu ubezpieczyciela zbierałbym wszystkie takie artykuły, jak powyższe z tego tygodnia, żeby dziadostwu nie wypłacać ani grosza w razie wypadku.

Nie ma drugiego takiego państwa na świecie z tak zszarganą opinią o nieodpowiedzialności, łamaniu prawa lotniczego i amatorszczyźnie w lotniczych przewozach vipowskich. Nie ma, po prostu nie ma; dzierżymy rekord świata. Polska pod tym względem ma „wyrobioną normę” za wiele stuleci.

Dla przykładu USA. W XX wieku mieli dwie wpadki: • Rok 1943. Spadł im samolot z vipami FBI i US Army, a powodem był zostawiony w silniku śrubokręt. • Rok 1996. Vipowski Boeing CT-43A zderzył się z górą w Chorwacji wioząc na pokładzie amerykańską delegację rządową na czele z sekretarzem handlu. W tym locie miało miejsce złe dowodzenie, błędy pilota i zła procedura podchodzenia do lądowania na przyrządy.

I to wszystko, jeśli chodzi o USA w wieku XX i XXI.

Teraz bantustan Bolanda w wieku XXI:

2003 – katastrofa śmigłowca premiera Millera

2008 – katastrofa CASY

2010 – katastrofa smoleńska

2020 – afera z lotem prezydenta Dudy bez kontroli obszaru powietrznego (łeb afery ukręcony)

2020 – rządowy Gulfstream „naprawiony” drutem na lot przez Atlantyk

A to jest tylko to, o czym wie opinia publiczna. Ile było i jest łamania prawa lotniczego oraz druciarstwa, o czym społeczeństwo nie wie?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

2020 – afera z lotem prezydenta Dudy bez kontroli obszaru powietrznego (łeb afery ukręcony)

 

Hmmm.... sytuacji, gdzie był "problem" z kontrolą lotów, obsadą wieży, itp było więcej, dużo więcej...

Podobnie, jak systemowy problem z obsadami wież kontroli i podobnymi służbami- oficjalnie twierdzono, że to pic na wodę-fotomontaż, który miał być szantażem przy trwających wtedy (?) sporach płacowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Teraz nie pamiętam, czy wojskowe vipowskie samoloty są ubezpieczane, ale jeśli tak, to na miejscu ubezpieczyciela zbierałbym wszystkie takie artykuły, jak powyższe z tego tygodnia, żeby dziadostwu nie wypłacać ani grosza w razie wypadku.

Właściwie to niepotrzebnie zadałem to pytanie. Przecież te samoloty zakupiono za pieniądze społeczeństwa , więc tych co nimi dysponują nie interesuje ten temat, a jak skasują samolot to sobie kupią następny, znów za nie swoje pieniądze. Ewentualne szkody wyrządzone katastrofą wypłacą też nie ze swoich kieszeni. "Cysorz to mo klawe życie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Czlowieksniegu napisał:

fala

"...jak skasują samolot..."

Internety pełne wpisów wyznawców religii smoleńskiej, gdzie ostrzega się PAD, prezesa, wszystkich pozostałych błogosławionych, aby uważali, bo się kolejny Smoleńsk może zdarzyć... Nowa władza ma taki plan :-)

Pan jak widzę jest nadal pod urokiem gen. Anodiny i jak zgaduję wyznawcą teorii że Prigożyn z kolegami bawił się w samolocie granatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie