Skocz do zawartości

Ruiny Rzymskie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pytanie.Na giełdzie kupiłem skrzyneczkę która miała się przydać na drobiazgi.Zapłaciłem 10zł.W środku były jakieś kamienne odpady.Sprzedawca chciał je wysypać ale stwierdziłem że sam to zrobię po powrocie do domu.
Później zauważyłem że wraz z tymi kamieniami jest kartka z opisem.
Po przetłumaczeniu wynika że te kamienie to fragmenty ruin rzymskiej bramy z dziewięćset któregoś tam roku znalezione na terenie niemiec gdy jeszcze te tereny należały do Rzymian.Zdjęcia z opisem wstawię w razie zainteresowania.Czy takie coś jest coś warte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wzmianki o kościele w roku 1300. W 1340 został włączony w do Schwarzenbroich. Do XIX wieku patronem kościoła św. Mateusz. W 1877 r. zburzono stary kościół. Nowy budynek w stylu neoromańskim, został postawiony na ruinach rzymskiej willi (pewnie te odłamki właśnie z niej) w 1878 roku. Po poważnych zniszczeniach podczas II wojny światowej kościół został przebudowany w 1957 r. i odnowiony w latach 60. i 70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze to może być zwykły gruz po rozbiórce z karteczką dla jeleni co to łykają jak młode pelikany,dorabiając tezę w którą wierzą o super pochodzeniu.
Na forum to się zwie nieoficjalnie apoleonizm"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym.
Ale pomysł zacny by na Kole pchać ciulom za gruby gelt gruz :D

Nie take pomysły były.
Raz prezes sporej firmy,com myśliwym dostał piękną antyrame z przedwojennymi reklamami w temacie.
Może dwie były oryginalne.
Reszta to świeży druk i lipton w piramidkach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli jest oryginalny?
Komu mógłbym dać aby to sprawdzić?
Czy w ogóle warto do tego dochodzić?

Kilka elementów ma zaokrąglenia i tworzy część jakiejś całości.W dotyku jest bardzo kredowe i sypkie,ma zapach starego kościoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie