Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
3 godziny temu, otton1 napisał:

To sensowne założenie. tym bardziej, że NN na fotografii na mlodzika nie wygląda

Pozory mylą niekiedy.Tak wyglądał niejeden dwudziestokilu latek po wojennych przejściach ;-)

Napisano

To zdjęcie było publikowane na forum wiele razy - to personel Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy w 1919 roku.

Może tym razem uda się zidentyfikować któregoś ze stojących na zdjęciu lotników (Polaków i Francuzów).

Numer "9" to ówczesny komendant szkoły por.L.Rayski. A inni?

Wyższa Szkoła Pilotów. Francuzi, Poznań 1919.jpg

Napisano
10 godzin temu, otton1 napisał:

To zdjęcie było publikowane na forum wiele razy - to personel Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy w 1919 roku.

Może tym razem uda się zidentyfikować któregoś ze stojących na zdjęciu lotników (Polaków i Francuzów).

Numer "9" to ówczesny komendant szkoły por.L.Rayski. A inni?

Wyższa Szkoła Pilotów. Francuzi, Poznań 1919.jpg

10 godzin temu, otton1 napisał:

To zdjęcie było publikowane na forum wiele razy - to personel Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy w 1919 roku.

Może tym razem uda się zidentyfikować któregoś ze stojących na zdjęciu lotników (Polaków i Francuzów).

Numer "9" to ówczesny komendant szkoły por.L.Rayski. A inni?

Wyższa Szkoła Pilotów. Francuzi, Poznań 1919.jpg

 

Nr 8 - mjr de Bernis (?) (doradca techniczny szkoły, dca francuskiego personelu szkoły)

Nr 13 - być może por.pil. Czesław Wawrzyniak (szef polskiego zespołu szkoleniowego)

 

  • 2 weeks later...
Napisano
6 godzin temu, formoza58 napisał:

Groby Lotników, na warszawskich Powązkach Wojskowych,

Ich dane nie figurują w " Ku czci..."

Oczywiście, że nie figurują bo to nie są lotnicy: nie należeli do personelu latającego. To żołnierze w Wojskach Lotniczych. Sam wprowadzileś Kolego formoza58 na forum ten podział na lotników i żołnierzy Wojsk Lotniczych.

Opracowanie "Ku czci............." wyraźnie wskazuje kogo ono dotyczy; w każdym razie nie żolnierzy.

Napisano (edytowane)

W ostatnich wpisach nie widzę sylwetek lotników a tylko nagrobki personelu naziemnego. Chyba zdjęcia nagrobków powinny być w oddzielnym wątku.

Zgadzam się z kol. Ottonem, że nie są to groby lotników - personelu latającego

Edytowane przez Sedco Express
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Napisano
3 godziny temu, formoza58 napisał:

Lotnicy z członkami misji amerykańsko- włoskiej na lotnisku we Lwowie, 10 kwietnia 1919 roku

 

Z tej okazji zrobiono wiele fotografii. Na tej pierwszej, wcześniej wstawionej na forum pokazani są:

1 - Eugeniusz Roland

2 - Julian Pawłowski

3 - Tadeusz Wereszczyński

4 - Kazimierz Kubala

5 - Stanisław Stec

1696487617_lot10kwiet19rmisjaamerykwlosklwow.thumb.JPG.5bb5f2b119e2d9b3419baeb7138e7693.jpg

Lwów. Grupowe. Fokker E.V 001. 20.04.1919.jpg

Napisano
11 godzin temu, Sedco Express napisał:

Uzupełnienie.

Włoch.png

To nie jest Władysław Toruń a osoba widoczna również na zdjęciach 6.EW oznaczona jako NN.

Foto 1.png

Foto 2.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie