Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Furażerka wz. belgijski, ciemnogranatowa z żółtym paskiem w środku i poprzecznym (niewidoczny) - razem tworzyły krzyż. Brak orzełka (lub jest niewidoczny - były mniejsze) i z lewej strony brak  śmigiełka (oznaka wojsk lotniczych).

Napisano

Okay. Czy ona jest tylko wzoru belgijskiego, czy jest i wzoru belgijskiego i produkcji belgijskiej? Pytam, ponieważ furażerki belgijskie tamtych czasów miały zazwyczaj więcej lamówek, a nie tylko tę krzyżową na szczycie furażerki?

Napisano
13 godzin temu, formoza58 napisał:

Święta Bożego Narodzenia w 12 eskadrze wywiadowczej, w 1919 roku.

lot 19rok boze narodz 12 esk wyw.JPG

W środkowym rzędzie drugi na prawo od kobiety (nad gwiazdą z warkoczem) siedzi jak sądzę pierwszy dca 12.EW - ppor.pil. Wiktor Pniewski.

Napisano
9 godzin temu, formoza58 napisał:

Lotnicy 12 eskadry wywiadowczej.

lot 20r 12 esk wywiad.JPG

Jeszcze jeden rozpoznany.

Nie są to lotnicy z 12.EW a z 13.EM.

Luty 1919 - kwiecień 1920 - 2. Wlkp.Esk.Lotn. a od kwietnia 1920 do 1925 r - 13.EM

13.EM.png

Napisano (edytowane)

Jak wielokrotnie podkreślałem wcześniej, absolutnie nie jestem autorytetem lotniczym, ale staram się przekazać zdjęcia zgodnie z opisem zawartym w źródle. W tym przypadku z albumu " Poznańczycy w wojnie polsko- bolszewickiej..." P. B. Kruszyńskiego. Tak, ze  raz jeszcze sorki za zgubioną " jedynkę" w opisie por. Bilażewskiego ? .

lot blad1.JPG

lot blad2.JPG

Edytowane przez formoza58

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie