formoza58 Napisano 17 Luty 2018 Autor Napisano 17 Luty 2018 Od lewej wygląda na 142 eskadrę 4 Pułku Lotniczego.
Sedco Express Napisano 18 Luty 2018 Napisano 18 Luty 2018 ad.formoza58 (25938 / 177)2018-02-18 00:44:42Od lewej wygląda na 142 eskadrę 4 Pułku Lotniczego".Byłby to SPAD (Bleriot SPAD 61C1)z 142EM 4.PL gdyby nie miał silnika gwiazdowego.Na zdjęciu jest Bleriot SPAD 51C1 z gwiazdowym silnikiem a tego typu samoloty były tylko na wyposażeniu 121.EM (od 1928 r. 111.EM) i 122.EM (od 1928 r. 112.EM) z 1.PLGodło - dwa białe paski na ciemniejszym tle (czerwonym) wskazują na 112.EM (do 1928 r. 122.EM - dwa białe paski na błękitnym tle).
formoza58 Napisano 18 Luty 2018 Autor Napisano 18 Luty 2018 Dzięki Wielkie, porównywałem na podstawie wyglądu godła, a nie odnośnie szczegółów technicznych samolotów, o których wiedzy mi niestety brakuje...Ale suma sumarum, ośmy Bohuna usiekli" ;-)
leszek01 Napisano 18 Luty 2018 Napisano 18 Luty 2018 Myślę, że tło jest czerwone (w przypadku błękitu szarość byłaby jaśniejsza).
Sedco Express Napisano 18 Luty 2018 Napisano 18 Luty 2018 Bristol F.2B Fighter- 5.EW 3.PL (biały trójkąt na stateczniku pionowym)- białe koło :1.EW 3.PL- biały kwadrat: 10.EW 3.PLOznaczenia eskadr od 1923 r.
Sedco Express Napisano 18 Luty 2018 Napisano 18 Luty 2018 Bristol F.2B Fighter - 5.EW 3.PL (biały trójkąt)Drugi od lewej - sierż.pil. Paweł Tissler (VM i włoska odznaka pilota)
formoza58 Napisano 18 Marzec 2018 Autor Napisano 18 Marzec 2018 I Eskadra Liniowa dalekiego rozpoznania MDLot.
formoza58 Napisano 15 Kwiecień 2018 Autor Napisano 15 Kwiecień 2018 122 Eskadra Myśliwska 2 Pułku Lotniczego.
Sedco Express Napisano 11 Maj 2018 Napisano 11 Maj 2018 Fokker D-VII o numeracji Stacji Lotniczej Ławica 545.(w 13.EM w okresie 01.12.1920-31.07.1921)Fragment zdjęcia.Niezwykle ciekawe godło (osobiste?). Widoczne skrzydła zapewne orła trzymającego w szponach małą szachownicę.Dodatkowo czarny (czerwony?) pas przy obramowaniu podskrzydłowej szachownicy.Nigdzie nie znalazłem informacji o tym malunku.
Koloman Napisano 13 Maj 2018 Napisano 13 Maj 2018 Lublin 66.Eskadry Towarzyszacej wylądował gdzieś w polu w czasie manewrów. Jak sa lotnicy to zaraz zjawiły się dziewczyny i pozują do fotografii: jedna w pilotce i kurtce obok maszyny a cycasta na miejscu obserwatora.
Sedco Express Napisano 13 Maj 2018 Napisano 13 Maj 2018 Może nie godło ale ciekawe oznaczenie na stateczniku pionowym Lublina R-XIII D nr.56-27 z 4.PL 43.ET III pl - maj 1936 r. (trzeci pluton esk.treningowej)Znak warsztatów remontowych 4.PL.(data 1937 na kolorowej grafice nie odnosi się do zdjęcia)
Sedco Express Napisano 29 Maj 2018 Napisano 29 Maj 2018 Cywilny Albatros B.IIa zakupiony przez Pawła Złotowa.Rejestracja Nr. 21 P-PAWA z 1925r.Inicjały właściciela ZPLewa strona statecznika pionowego - reklama spirytualiów f-my Baczewski
formoza58 Napisano 29 Maj 2018 Autor Napisano 29 Maj 2018 Ciekawa sprawa, ale nie rozpraszajmy tematu. Jeśli jest chwilowy impas, to trudno, tym bardziej z radością zareagujemy na pojawienie się nieoczekiwanego podarunku" w ścisłym temacie. Jakiegoś nie publikowanego dotąd zdjęcia, na którym będzie jakieś godło którejś z eskadr z lat 1921- 1939.
Sedco Express Napisano 29 Maj 2018 Napisano 29 Maj 2018 Godła eskadr są znane i zdjęcia samolotów z godłami. Może jakieś zdjęcia owe" wypłyną bo godła to już nie. Widzę, że jest jakiś problem z pokazaniem godeł osobistych,i innych mniej znanych znaków i malowanych oznaczeń nie tylko eskadr.Zastój nie zastój ale takie oznaczenia są warte pokazania i nie uważam tego za rozpraszanie tematu.
formoza58 Napisano 29 Maj 2018 Autor Napisano 29 Maj 2018 Z pokazywaniem godeł osobistych problemu absolutnie nie ma. Zgoda pełna, że nowe" godła nie wypłyną, ale inne nieznane dotąd zdjęcia ze znanymi godłami, bądźmy optymistami, pewnie tak.Więc warto na nie cierpliwie poczekać, a nie umieszczać tutaj na zasadzie wprawdzie nie mam o Warszawie, powiem słów parę o Wrocławiu" Przecież również nie ma chyba problemu z założeniem nowego wątku, poświęconemu innym mniej znanych znaków i malowanych oznaczeń, nie tylko eskadr.Myślę, że nawet wskazane i mile widziane. Leszek wrzucił kapitalny rysunek, Ty wrzuciłeś bardzo ciekawe i nietuzinkowe zdjęcia. Już dawno powinny być Perełkami" wspomnianego przeze mnie nowego wątku.Naprawdę, bez urazy.Pozdrawiam
Sedco Express Napisano 29 Maj 2018 Napisano 29 Maj 2018 Też nie widzę problemu - pokazałem zdjęcie z godłem osobistym P"(Paweł Złotow) a malunki na stateczniku to dodatek".Zamiast zakładać nowy wątek może lepiej zmienić tytuł obecnego przez dodanie ...oraz osobiste" i nie od 1921" a od 1918"PS - czasem Wrocław ciekawszy bywa od Warszawy.
formoza58 Napisano 29 Maj 2018 Autor Napisano 29 Maj 2018 A czasem bywa odwrotnie, nie licząc innych znacznie ciekawszych miast;-)Po pierwsze,a któż miałby dokonać zmiany tytułu tego wątku?Po drugie, naprawdę kłopotem jest wprowadzić nowy wątek ?.Jak wspomniałeś z pokazaniem godeł osobistych,i innych mniej znanych znaków i malowanych oznaczeń nie tylko eskadr". Tyle, że miałby chyba tytuł Godła osobiste, znaki i oznaczenia lotnicze ( lub na samolotach) np. w latach 1918- 1939".Ten wątek założony w konkretnym temacie jest już na dobrą sprawę napełniony pod wrąbek" i czas by było go skończyć. Pojemności w nim tyle, aby przyjąć nieoczekiwane nowe zdjęcia. Dlatego gorąco zachęcam jednak do założenia nowego wątku.Jest sporo, nawet bardzo sporo materiału, nawet tyle, że nie ma potrzeby dublować go z tym istniejącym.
formoza58 Napisano 3 Czerwiec 2018 Autor Napisano 3 Czerwiec 2018 Ot, właśnie takie nieoczekiwane zdjęcie maszyny z godłem 211 Eskadry Bombowej 1 Pułku Lotniczego.
formoza58 Napisano 4 Czerwiec 2018 Autor Napisano 4 Czerwiec 2018 Maszyny dwóch eskadr na lotnisku toruńskim.W głębi jasno", więc prawdopodobnie godła 141 eskadry 4 PL. Na pierwszym planie godła geometryczne 111 eskadry 1 PL, 121 eskadry 2 PL, lub 131 eskadry 3 PL.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się