Skocz do zawartości

Lotnictwo II RP- Godła eskadr w latach 1921- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o żuka , lecz o jego kolor. (Jaki?) Prawdopodobnie poszczególnym kluczom przypisano konkretne kolory,(jakie??) którymi malowano godło eskadrowe . Samolot dowódcy eskadry miałby mieć godło w , którym użyto wszystkich kolorów przypisanych kluczom (zobacz 2017-06-02 18:31:44 - kaczor ma każde pióro malowane innym kolorem). Prawdopodobnie godło , które zamieściłeś w ściądze "było malowane na samolocie dowódcy 43 EO.
Czy coś Ci wiadomo na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcie samolotu z godłem to , według ostatniego godła jakie zamieściłeś jest godłem dowódcy 43 eskadry. Wszystkie trzy plutony eskadry końcowkę skrzydeł miały jednakowego koloru.
Chodzi mi o to, że pełny opis Twojego bardzo czytelnego i prostego do identyfikacji zdjęcia powinien brzmieć 43 eskadra 4 PL", a nie 4 PL i co dalej ?"....
Ale nic to" jak mawiał Mały Rycerz i słowami imć pana Zagłoby Tośmy Bohuna usiekli" ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem upierdliwy, jeśli jak piszesz . Wszystkie trzy plutony eskadry końcowkę skrzydeł miały jednakowego koloru" to dlaczego w godle (2017-06-06 22:45:27)wystąpiły trzy różne kolory? Pytanie jak na razie retoryczne.
Jeszcze w 1981 roku nasz guru Tadeusz Królikiewicz w Polski samolot i barwa" o godle 2017-06-04 13:35:00 pisał ... projekt znaku 32 eskadry liniowej 3 Pułku Lotniczego"

2017-06-04 21:35:50 - samolot, na którym latał major Leopold Pamuła prawdopodobnie w czasie manewrów.(Na Wołyniu???)

Mam nadzieję, że jeszcze za naszego żywota wyjaśni się wiele wątpliwości.
Pozdrawiam Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie