Skocz do zawartości

Lotnictwo II RP- Godła eskadr w latach 1921- 1939.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, po pierwsze Breguet nie należy do 13 eskadry ( która miała Czerwoną Błyskawicę"). Śmierć grająca na skrzypcach" to godło 3 eskadry wywiadowczej. I to używane w okresie poza okresem tego wątku...
Jeszcze raz zachęcam do wprowadzenia wątku 1918- 1921", na pewno będzie równie obszerny i ciekawy jak ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017-05-22 23:27:47 Przy odrobinie szczęścia można by się pokusić o ustalenie kolorów na fotce. Wydaje mi się , że to jest czerwony kondor"- 152 eskadra myśliwska.
2017-05-23 16:32:54 śmierć miała czerwony szalik - godło było używane w latach 1919 - 1921 - autor godła Florianowicz (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad Koloman (33 / 0)2017-05-23 16:36:44
Samolot Potez XXVA2 z 34. EL 3.PL Godło (biały trójkąt na zielonym tle) malowano tylko na Potezach.
Podobne godło tylko biały trójkąt był na czerwonym tle posiadała 13.EL 1.PL ale... nie miała na wyposażeniu Potezów XXV tylko XXVII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kolorowi na rysunku można przyporządkować inny odcień szarości na fotografii czarno białej . Odcień szarości odpowiadający kolorowi czerwonemu jest ciemniejszy niż odpowiadający niebieskiemu. Na podstawie tego godła usiłowałem wytłumaczyć swoje rozumowanie. Czy teraz wszystko jasne ?

formoza58 2017-05-22 23:27:4 ja tu widzę kondora i o tym godle pisałem.


Koloman 2017-05-23 16:32:54 - Śmierć grająca na skrzypcach" ( w czerwonym szaliku ) - to godło zaprojektował Florianowicz .
Indyka zaprojektował projekt ppor.pil. Jan Dzwonek i nikt temu nie zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kondorze . Kondor z czerwonymi dodatkami był godłem 152 EM, a z niebieskimi 151 EM.

Na podstawie indyka chciałem pokazać jakie odcienie szarości mogą przyjmować barwy czerwona i niebieska.Czerwień w fotografii czarno - białej jest odcieniem ciemniejszym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie