formoza58 Napisano 29 Grudzień 2018 Autor Napisano 29 Grudzień 2018 Z Allegro.Roman Rosołowski z bydgoskiej szkoły dla młodocianych.
formoza58 Napisano 2 Styczeń 2019 Autor Napisano 2 Styczeń 2019 Z pogrzebu Wacława Baranowskiego, w 1925 roku.
formoza58 Napisano 20 Styczeń 2019 Autor Napisano 20 Styczeń 2019 Płk. Kalkus i dowódcy wszystkich pułków lotniczych podczas uroczystości pogrzebowych marszałka Józefa Piłsudskiego, w Warszawie.
Sedco Express Napisano 22 Luty 2019 Napisano 22 Luty 2019 Nie w tym dziale - to "piechociarz" nie latający. Ale jak już jest to zabawiłem się w opisanie odznaczeń.
formoza58 Napisano 22 Luty 2019 Autor Napisano 22 Luty 2019 Zmyliły mnie może nie tyle opis na aukcji tego zdjęcia, co piąta odznaka i wyjątkowo jasne patki na kołnierzu
Sedco Express Napisano 23 Luty 2019 Napisano 23 Luty 2019 Tak orzeł na odznace pamiątkowej mógł zmylić. Powstaniec wielkopolski jeśli byłby lotnikiem to zapewne w lotnictwie wielkopolskim. Po odznaczeniach widać, ze zdjęcie jest (jak sądzę) zrobione po 1920 r. Jeśli byłby to lotnik to można domniemywać, że miałby odznakę pilota lub obserwatora a na lewym rękawie oznaczenie rodzaju wojsk lotniczych - w tym wypadku orła
formoza58 Napisano 1 Marzec 2019 Autor Napisano 1 Marzec 2019 Kompania honorowa 2 PL podczas defilady na krakowskich błoniach, 3 maja 1939 roku...
Sedco Express Napisano 2 Marzec 2019 Napisano 2 Marzec 2019 Ciekawe zdjęcie - po poprawieniu w środku (uśmiechnięty) mjr.pil. Stanisław Nazarkiewicz. Awans na mjr otrzymał 01.01.1934 r. więc zdjęcie z 1934 lub późniejsze. Pozostali oficerowie do identyfikacji.
formoza58 Napisano 2 Marzec 2019 Autor Napisano 2 Marzec 2019 Na defiladzie w Warszawie, 11 listopada 1938 roku.
Jedburgh_Ops Napisano 4 Marzec 2019 Napisano 4 Marzec 2019 W dniu 2018-12-25 o 20:06, formoza58 napisał: Z pasowania na pilota w jednym z aeroklubów... Przyrzeczenie na korkociąg". Dobre!!! Ciekawe tylko, czy: a) na ten korkociąg polegający na locie na pozakrytycznych kątach natarcia? b) na korkociąg do flaszki zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór?
Sedco Express Napisano 4 Marzec 2019 Napisano 4 Marzec 2019 " Z pasowania na pilota w jednym z aeroklubów... Przyrzeczenie na korkociąg". " Nie ma to nic wspólnego z korkociągiem do butelek w domyśle wódki. Na stole stały jeszcze trzy świece (widoczne w szyjkach butelek). Wpierw młody pilot kładł palce na świecy - ostrzeżenie by nie wykonywać "świecy" zaraz po starcie a potem kładł palce na "korkociągu" i przysięgał, że nigdy nie dopuści do tego aby bez własnej woli się w nim znaleźć. Pasowanie na pilota w Aeroklubie Akademickim Warszawskim (AAW) a pasuje na pilota prof. Tadeusz Pruszkowski (rektor ASP w W-wie) - 1929 r. "... zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór? " - chyba za mocno powiedziane. Przykłady by się przydały.
Koloman Napisano 4 Marzec 2019 Napisano 4 Marzec 2019 Kolega Sedco Express napisał: "... zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór? " - chyba za mocno powiedziane. Przykłady by się przydały." Popieram w 100%. Też proszę o przykład ale konkretny a nie wątpliwej jakości wspomnienia Janusza Meissnera z "alkoholową biblioteką" czy tym podobnymi bajeczkami.
Sedco Express Napisano 5 Marzec 2019 Napisano 5 Marzec 2019 NN lotnicy w Ansaldo A.300 - 4 (40...6/7/8/9 ?) Zdj. z okresu 1924 - 1927 (w tym czasie samoloty te były użytkowane w 2.PL (8. i 14.EW) Pilot z dużym poczuciem humoru - na pilotce widoczny pompon.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się