Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Napisano

Tak orzeł na odznace pamiątkowej mógł zmylić. Powstaniec wielkopolski jeśli byłby lotnikiem to zapewne w lotnictwie wielkopolskim.

Po odznaczeniach widać, ze zdjęcie jest (jak sądzę) zrobione po 1920 r. Jeśli byłby to lotnik to można domniemywać, że miałby odznakę pilota lub obserwatora a na lewym rękawie oznaczenie rodzaju wojsk lotniczych - w tym wypadku orła

Napisano

Ciekawe zdjęcie - po poprawieniu w środku (uśmiechnięty) mjr.pil. Stanisław Nazarkiewicz.

Awans na mjr otrzymał 01.01.1934 r. więc zdjęcie z 1934 lub późniejsze.

Pozostali oficerowie do identyfikacji.

ofic.lotnicy i St.Nazarkiewicz.png

Napisano
W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎25 o 20:06, formoza58 napisał:

Z pasowania na pilota w jednym z aeroklubów... Przyrzeczenie na korkociąg".

lot_pasowan_na_pilota_przysiega_na_korko

Dobre!!! :classic_laugh:

Ciekawe tylko, czy:

a) na ten korkociąg polegający na locie na pozakrytycznych kątach natarcia?

b) na korkociąg do flaszki zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór?

:classic_rolleyes:

Napisano

" Z pasowania na pilota w jednym z aeroklubów... Przyrzeczenie na korkociąg". "

Nie ma to nic wspólnego z korkociągiem do butelek w domyśle wódki.

Na stole stały jeszcze trzy świece (widoczne w szyjkach butelek). Wpierw młody pilot kładł palce na świecy - ostrzeżenie by nie wykonywać "świecy" zaraz po starcie a potem kładł palce na "korkociągu" i przysięgał, że nigdy nie dopuści do tego aby bez własnej woli się w nim znaleźć.

Pasowanie na pilota w  Aeroklubie Akademickim Warszawskim (AAW) a pasuje na pilota prof. Tadeusz Pruszkowski (rektor ASP w W-wie) - 1929 r.

"... zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór? " - chyba za mocno powiedziane. Przykłady by się przydały.

Napisano

Kolega Sedco Express napisał:

"... zważywszy, jak lotnicy II RP chlali na umór? " - chyba za mocno powiedziane. Przykłady by się przydały."

Popieram w 100%.

Też proszę o przykład ale konkretny a nie wątpliwej jakości wspomnienia Janusza Meissnera z "alkoholową biblioteką" czy tym podobnymi bajeczkami.

 
Napisano

NN lotnicy w Ansaldo A.300 - 4 (40...6/7/8/9 ?)

Zdj. z okresu 1924 - 1927 (w tym czasie samoloty te były użytkowane w 2.PL (8. i 14.EW)

Pilot z dużym poczuciem humoru - na pilotce widoczny pompon.

 

NN i Ansaldo A.300-400.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie