Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Super!!! tak, to byłaby odznaka jugosłowiańska!!!
Kiedy i jak ją dostał? zastanawiałem się; w latach 20-tych i 30-tych (wczesnych) kontakty z lotnikami jugosłowiańskimi były, chociażby z uwagi na ich udział w Raidach Małej Ententy i Polski. Może własnie wtedy.
Napisano
Ad.: Koloman (466 / 0) 2018-11-25 19:34:41
Ad.:
Sedco Express (737 / 9) 2018-11-25 22:09:28

Por. Żwirko otrzymał (w kolejności nadań . zezwoleń na noszenie):
1. Polska Odznaka Pilota : 7.08.1924 r. Nr. 647
2. Odznaka pilota Królestwa SHS (Serbów, Horwatów i Słoweńców) za
udział w I Locie Małej Ententy i Polski - zezwolenie na
przyjęcie i noszenie 31.10.1927 r.
3. Francuska odznaka pilota - zezwolenie na przyjecie i noszenie
20.01.1928 r.
4. Czechosłowacka odznaka pilota - za udział w II Rajdzie Małej
Ententy i Polski - zezwolenie na przyjecie i noszenie

12.12.1929

5. Rumuńskiej odznaki pilota
Napisano
ciąg dalszy:
Nie wiem co się stało.

5. Rumuńskiej odznaki pilota - zez wolenie na przyjęcie i noszenie również 12.12.1929 r.

6. Dodatkowo uzyskał również - z racji udziału w zawodach
międzynarodowych - Międzynarodowy Dyplom Pilota kategirii C Nr.
54 - nadanie w dniu 08.10.1928 r.

Pozdrawiam
W3SOKÓŁ.
Napisano

Na zdj. prócz francuskiej widoczna obok polskiej - łotewska odznaka pilota.
Z tego wynika, że Fr.Żwirko miał z polskich lotników największą ilość odznak pilota:
- polską
- francuską
- czechosłowacką
- SHS
- łotewską
- rumuńską

Napisano

Elegancka fotografia kapitana obs.Tadeusza Szymańskiego z 3.PL.
Medale jak medale (żaden krzyż; VM, KW, K.Niepodleglosci) ale ta odznaka poniżej - to już pytanie do Kolegi Sedco Express.

Napisano

Jeszcze jedna fotografia portretowa lotnika, na szczęście opisana.
Por.obs.Henryk Borowy, 1.Pułk Lotniczy. 1933.
Ten ma aż cztery odznaki, niestety, ta ostatnia nie jest pokazana w całości.

Napisano

No to zrobimy sobie przerwę od tych facetów o marsowych minach i z piersiami w medalach i odznakach.
Karolina Borchardt (z domu Iwaszkiewicz) (ur. 26 lipca 1905 w Mińsku, zm. 17 grudnia 1995 w Londynie) – polska pilotka, malarka i działaczka społeczna.Tutaj na tle szkolnego Hanriota.
Ukończyła gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, a następnie wyjechała do Krakowa, gdzie studiowała w Wyższej Szkole Handlowej. Jako pierwsza Polka ukończyła szkolenie pilotażowe w Akademickim Aeroklubie Krakowskim i latała samodzielnie. Podczas odbywającego się w dniach 29 października – 1 listopada 1928 II Krajowego Konkursu Awionetek pilot Józef Bargiel i obserwatorka Karolina Iwaszkiewiczówna lecąc samolotem DKD-IV zdobyli I miejsce i zdobyli tytuł Mistrzów Polski.
P.S.
Jej mężem był Karol Olgierd Borchardt, ten od naczy kapitana".

Napisano

Kontynuując temat Pań w lotnictwie>
W 1931 roku odbył się pierwszy rajd lotniczy kobiet dookola Polski. Organizatorem rajdu byl Aeroklub Śląski i ppłk.pil.Stanisław Jasiński.

Napisano
Wstawiłem powyższą fotografię bez opisu.
Naprawiam wiec błąd:
akończenie rajdu lotniczego kobiet dookoła Polski. Obok samolotu PZL-5 stoją m.in.: obserwatorka Maria Wardasówna, pilotka Wanda Olszewska, organizator rajdu lotniczego podpułkownik pilot Stanisław Jasiński, pilotka Danuta Sikorzanka, obserwatorka Maria Lierówna, kapitan pilot Piotr Dudziński."
  • 3 weeks later...
Napisano
Witam świątecznie :)

Dotyczy wpisu:
formoza58 (40211 / 225) 2018-12-25 20:03:58
Z archiwum allegro.

Sierż. pil Władysław Wrembel dumnie prezentuje główną nagrodę w 2 Wszechpolskim Konkursie Szybowcowym w Gdyni (17.05.- 14.06.1925 r)

Taki motocykl (firmy B.S.A.) ufundowany przez Towarzystwo Akcyjne Piechcin" zdobył:

za najdłuższy czas lotu – 65 sekund,
za najdłuższy czas lotu przy słabym wietrze – 22 sek.
za największy łączny czas lotów – 15 minut 55 sekund w 26 lotach.

Loty wykonywał na szybowcu Mis" konstruktora inż. Michała Bohatyrewa

takie to były wtedy czasy" - dosłownie i w przenośni i takie były początki polskiego szybownictwa.

Pozdrawiam
W3SOKÓŁ
Napisano
Bardzo dziękuję za tradycyjną wyczerpującą informację. ;-) Sam sierż. pil. Władysław Wrembel dumnie się prezentuje. Min. Krzyż Walecznych, Krzyż Srebrny Virtuti Militari, nad odznaczeniami gwiazdka (i) za ranę (i)"...

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie