Jump to content
Sign in to follow this  
Spirit of Warsaw

Bohaterscy oficerowie wracają do kraju

Recommended Posts

O ekshumację oraz przewiezienie do kraju oficerów zabiegał komitet honorowy, który powołał minister obrony Antoni Macierewicz" - dobrze, by było jakby Naczelny Świr nie wpadł na pomysł ekshumacji i przewiezienia do kraju żołnierzy np. z cmentarza pod Monte Cassino, albo z Katynia. Co oni mają z tymi ekshumacjami? Zboczenie jakieś?

A na marginesie dyskusji - dalszy los polskiego złota jest ciekawy, zwłaszcza ze względu na postawę Francji
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,10143353,Historia_polskiego_zlota__Jest_warte_miliardy__ale.html?disableRedirects=true

Dzisiaj na Okęciu (godz. 15) powitane zostaną szczątki dwóch oficerów Wojska Polskiego, którzy wywieźli złoto Banku Polskiego z Polski do Francji w 1939 r.
http://historia.org.pl/2016/11/23/uroczystosc-powitalna-prochow-plk-ignacego-matuszewskiego-i-mjr-henryka-floyar-rajchmana/

Marecki jak już o dymaniu to była to całkiem nie mała orgietka , uczestniczyło w niej wiele innych nacji.

szkoda tylko ze w Polsce wogole sie publicznie nie mowi co sie z tym zlotem stalo jak wrucilo po wojnie do kraju
jaja normalnie , sciaga sie doczesne szczatki bohaterow co uratowali przezd hitlerowcami 70 ton zlota a milczy o tym co sie potem z tym zlotem stalo

Dzielni alianci opiekują się tym złotem, nawet sobie za przechowywanie coś tam liczą, a oddać nie chcą bo podobno roztrwonimy. 11 ton złota było ceną sprzętu na wyposażenie PSZ.Trochę rozkradziono, trochę utopiono w jakieś niepewne geszefty w Brazylii.Szwedzi też nam nie chcą oddać tego co ukradli w czasach Potopu, podobno możemy te artefakty zniszczyć.

A tak apropo mody na wyciąganie trumien z grobów..........
Maria Mostowska, z domu Matuszewska, bratanica Ignacego Matuszewskiego, napisała list do szefa MON Antoniego Macierewicza. Opublikował go w swoim blogu prof. Jan Hartman, jej daleki krewny.

W liście Mostowska pisze, że z największym zaskoczeniem dowiedziała się z mediów o planowanym sprowadzeniu do Polski szczątków jej stryja i pochowaniu go na Powązkach, jak również o powstaniu specjalnego komitetu dotyczącego tej sprawy, w skład którego wchodzi m.in. Macierewicz.

„Sprawa ta wywołuje we mnie silne emocje: z jednej strony cieszy mnie, że postać mego stryja i jego zasługi dla Polski staną się znane Polakom, z drugiej jednak strony czuję się dotknięta, że nie zawiadomiono ani mnie, ani pozostałych członków naszej rodziny o planowanych działaniach; że dowiadujemy się o nich z mediów” - pisze Mostowska.

Jej niepokój budzi fakt, że „polityka historyczna obecnego rządu tworzy panteon bohaterów według wątpliwego klucza. Nie chciałabym, żeby postać mego stryja Ignacego Matuszewskiego stawiana była w jednym rzędzie z takimi osobami jak major "Łupaszka i jemu podobni” - kończy list Maria Mostowska."

jakas dziwna u nas panuje moda ( epidemia ) , ze sie o swoje nie upominamy
niemcy do dzis nie wyplacily reperacji wojennych
zloto I srebro z polskich bankow od czasow wojny zalega na zagranicznych kontach
wrak samolotu w obcych rekach
itp
natomiast wszyscy inni do Polski swoje rece wyciagaja
zydzi chca ziemie I parcele
ukraincy ziem az do Krakowa
itd . itd

Gdybyś się choć trochę wysilił i poszukał jak wygląda stan prawny tematów które poruszyłeś.Moda to zapanowała ,ale na wykopki".

marecki. (1457 / 76) 2016-11-24 03:28:23

Złoto nie wraca, bo jest dobrze strzeżone w banku, w którym rezerwy przechowuje wiele krajów. A w Polsce gdzie byś je złożył? U siebie w piwnicy?
A Żydzi upominają się o swoje, nie o Twoje. Kiedyś ich rodziny miały majątek zdobyty uczciwie, a później sługusy Adiego i moskiewska hołota im je zabrały. Więc co? Nie należy się.
uruchom chłopie myślenie, bo gimnazja likwidują i będzie wstyd się nie dostosować do nowego :)

Nie wiem, nie znam się ale swoje złoto trzymam u siebie, a nie u sąsiada czy to dalszego czy bliższego.

viator01 - puste slowa , starte slogany
a moze najpierw ten zyd odal by hold temu krajowi w ktorym to swoje ma
moze by najpierw podziekowal za te swoje I ze moze tu je miec
moze zaplacil by armi by mu tego czegos w czasie wojny bronila
moze by najpierw pomysla ze Polska to nie Izrael
a pozniej pokornie prosil
ja sie nie martwie ze likwiduja gimnazja , ja sie martwie o takich co pisza jak ty

forma jaka jest to jest , najwazniejsze aby przekaz byl jasny
jak sie ma obywatelstwo polskie to nie znaczy zaraz ze sie jest polakiem
jak ktos jest np w angli I ma obywatelstwo angielskie a jest polakiem to nie znaczy ze jest on anglikiem bo on nigdy nim nie bedzie , zawsze bedzie polakiem
tak samo narod wiary Mojzeszowej zawsze bedzie zydami
I nie ma sie co sprzeczac bo zaden zyd nie chce miec nic wspolnego z polakiem I nie chce byc polakiem
wystarczy poogladac polska tv jak to jest nie jasne co pisze , tam kazdy kto jest tego wyznania wyznaje ze jest zydem
a skoro nie jest polakiem I cos chce od Polski niech prosi

No ale jak to, sam widziałem w PiSTv jak celebrowano martwego od 2000 lat żyda na króla tego pokaranego idiotami kraju.

moze zaplacil by armi by mu tego czegos w czasie wojny bronila "

prawa 3od góry.

żeś pojechał...

Ty zapłaciłeś?mimo wszystko istniejesz,może dlatego że wtedy była.

Udało się wyszukać mi wreszcie informację o książce, którą powinieneś marecki przeczytać. Jak rozumiem to już wiek po gimnazjum, więc nie powinno być kłopotu. Dawno przez nią przebrnąłem i trochę inaczej patrzę na pewne sprawy, które propaganda PRL-u odpowiednio ustawiła
Beniamin Majerczak Żydzi - żołnierze Wojsk Polskich polegli na frontach II wojny światowej"