Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to słyszałem, że od czasu Majdanu amerykańskie satelity szpiegują ilość planktonu w basenie przeciw pożarowym w twojej gminie! Prosze natychmiast powiadomić wójta! I uważam że, Uważam Rze, to taka gazeta, za to miedzy roSSyją a Polską nie wszystko powiedziane zostało o Katyniu i itp, itd, bo i to i owo jeszcze można powiedzieć. A wioski w twoich okolicach pustoszeją bo ludziska widzą co wypisujesz na internetach i innych forach i uciekają gdzie pieprz rośnie (czyli do Wietnamu - to oczywiście największy eksporter pieprzu na świecie). A pola zarastają chwastami bo zamiast je z ojcem uprawiać, to wysiadujesz z laptokiem w sławojce i podróbki alkoholu testujesz (to akurat rozumiem - żeby wiedziec czy to podróbka czy nie). A te same TIRy z Rosji co nie tak dawno zabierały cebulę, to słyszałem, że teraz pomoc humanitarną wożą a potem gdzieś indziej jakiś tam gruz zbieraja... A w ogóle to cały czas utrzymuje, że aneksacja Krymu przez USA to prowokacja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałeś tu Kindzal z udziałem RONA w pacyfikacji Powstania Warszawskiego, a jakoś dziwnie" zapomniałeś o tym, że zaraz po wojnie sowieckie władze potraktowały ich jako zdrajców i renegatów z wiadomym skutkiem zresztą, a gen. Własowa to powiesili na strunie od fortepianu...

Natomiast znowu jakoś dziwnie" przemilczasz udział Ukraińców w pacyfikacji Warszawy. A ten jest oceniany nawet na kilka tysięcy żołnierzy, kozaków i policjantów z różnych formacji [w tym z SS Galizien]. W relacjach i wspomnieniach z tamtych czasów można się doczytać, że to właśnie ich najbardziej obawiali się mieszkańcy Warszawy, bo słynęli z wyjątkowego okrucieństwa.
Można też się doczytać, że ujętych Ukraińców traktowano jako zbrodniarzy wojennych, malowano im na plecach U" i raczej w większości trafiali tam gdzie było ich miejsce, czyli pod murek...

Ale to obecnie temat tabu, jak wiele innych zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu ode mnie jeszcze takiego gratisa" - myślę że każdy sympatyk neo-banderowców powinien sobie taki plakacik powiesić nad łóżkiem...

I jeszcze tak na temat tego tragicznego lotu MH17:
zupełnie kuriozalnym jest to, że śledztwo zostało utajnione, podobnie zresztą jak zostały utajnione nagrania z czarnych skrzynek i nagrania wieża - kokpit, o utajnieniu zdjęć satelitarnych przez USA nie wspominając.

Myślę, że jest to spowodowane tym, co by nie wyszło na jaw, że to Kijów maczał w tym palce", bo innego logicznego wytłumaczenia nie znajduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze z cyklu a nie mówiłem":

A zapowiadałem tu na forum, że ten sztuczny twór zwany Ukrainą, istniejący zresztą w tym kształcie jedynie dzięki temu, że go Rosja sponsorowała, zaraz po Majdanie [zorganizowanym i opłaconym przez CIA i ich przydupasów] się rozpadnie - no i znowu wychodzi na moje...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/obalili-janukowycza-teraz-groza-poroszence-ukrainscy-neo-nazisci-groza-prezydentowi-egzekucja-w-ciemnej-piwnicy

Pisałem tu również dużo wcześniej, że w naszym interesie jest w miarę stabilna politycznie i gospodarczo Ukraina, bo z nimi graniczymy. A jak u nich pierdyknie", to i my tak przy okazji oberwiemy.

No i niestety, ale wiele wskazuje na to, że przyjdzie nam w przyszłości mieć za sąsiada na wschodzie taki mały faszystowsko-banderowski kraik, ze stolicą pewnie we Lwowie...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-przy-granicy-z-polska-kontrolne-punkty-antyprzemytnicze-prawego-sektora/fv57lq

Oby tak się nie stało, ale tam na Dzikich Polach" wszystko jest możliwe. A i już bez tego ukraińskie lobby w Polsce ma nadmierny wpływ na nasz kraj i to zarówno na szczeblu lokalnym w kilku regionach, jak i tym centralnym. O różnych forach, gdzie się masowo udzielają nie wspominając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, dawaj konkretne dane ilu Ukraincow (szczegolnie tych z SS Galizien) bralo udzial
w tlumieniu PW! Wiadomo, ze nie zapodasz, bo te klamstwa sa tylko i wylacznie chorym wymyslem alansa".

Brednie typu tysiace Ukraincow" zapodawaj swoim dzieciom, wnukom i innym osobom podatnym na bolszewicka propagande.

Tutaj nikt nie da sie nabrac na twoje opowiesci dziwnej tresci".

Fakty sa takie, ze tysiace ruSSkich renegatow mordowalo, gwalcilo, palilo i szabrowalo nasza stolice, a przy okazji warto przywołać sprawę udziału Ukraińców w tłumieniu powstania warszawskiego. W Polsce rozpowszechniona jest opinia, iż pododdziały Dywizji SS „Galizien są odpowiedzialne za wiele masowych mordów na ludności stolicy. Tymczasem, jak pokazały badania Ryszarda Torzeckiego i Andrzeja A. Zięby, w czasie powstania nie było w Warszawie jednostek SS „Hałyczyna". Zbrodnie przypisywane Ukraińcom popełniły inne oddziały: złożona z niemieckich kryminalistów brygada Oskara Dirlewangera, własowcy z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) oraz brygada Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczo-Ludowej (RONA) Bronisława Kamińskiego. Kamiński był przywódcą Rosyjskiej Narodowo-Socjalistycznej Partii i w swoich politycznych planach dążył do utworzenia w Rosji państwa faszystowskiego. Jego jednostka miała zatem wyraźnie rosyjski charakter. Ukraińcom przypisano zbrodnie innych, ponieważ warszawiacy, w dużej mierze pod wpływem informacji o pogromach dokonywanych na Wołyniu przez UPA, wszystkie cudzoziemskie jednostki walczące po stronie Niemiec określali jako ukraińskie...

http://pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadierów_SS_(1_ukraińska)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, w kwestii formalnej : mam graniczące z pewnością przekonanie że do ROA i RONA werbowano nie etnicznych Rosjan"
tylko wszystkich jeńców z ACz , którzy akces zgłosili. W tym również Ukraińców.
Tak więc nazywanie tych jednostek rosyjskimi w/g dzisiejszych kryteriów jest nadużyciem, polegającym na ignorowaniu realiów historycznych.
PS Taka Hałyczyna, tfu, to była faktycznie jednostka formowana w/g kryteriów etnicznych, ale nie dwie powyższe formacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby jednostek sformowanych z Kozaków, np, było kilka...
I część brała udział w walkach z powstańcami, a nie ylko" tworzyły kordon na styku z Puszczą Kampinoską...


Dwa- pamiętaj, że w walkach uczestniczył Ukraiński Legion Wołyński (ULS) pułkownika Petra Diaczenki- choć ten bardziej był chyba berlingowcami zajęty...



PS Chyba, że teraz będziemy włos na czworo dzielić i sprawdzać, czy ci Kozacy, to na 100 % dońscy, czy nie...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:59 19-07-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walimy OT, ale...

Z tym Kamińskim, to generalnie problem- stworzony do i zaprawiony w walkach z sowiecką partyzantką podobnie nie kwapił się do walki z AK na Grodzieńszczyźnie...
Co więcej- w ramach mobilizacji, wcielił w swoje szeregi poza Białorusinami również Polaków z roczników 1922-26...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaminski i jego banda to tak w ogole nie kwapila sie do walki, woleli gwalcic, chlac i rabowac... a jesli chodzi o wcielanie" itp. to zanam lepszy numer: Polnisches Schutzmannschaftsbataillon 202, w 1943 roku podporządkowany jednostce Dirlewangera i bioracy udzial w operacji przeciwpartyzanckiej „Lenz–Süd”. Batalion, któremu przydzielono drużynę SD, został skierowany w okolice Słobódki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, SS Galizjen była jednostką formowaną według kryteriów etnicznych, ROA i RONA nie.
PS SS Galizien stacjonowała jakiś czas w Oświęcimiu. Jej pododdziały nie współpracowały w żaden sposób z załogą KL Auschwitz. Jednocześnie około 15 % wachmanów w KL stanowili Ukraińcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donieccy bolszewicy szanuja" neobanderowskich prawosekow":

Szef DRL Aleksander Zacharczenko powiedział na konferencji prasowej:

Szanuję ich za dwa momenty: kiedy pobili gejów w Kijowie i kiedy próbowali obalić Poroszenkę. Zrozumiałem, że Prawy Sektor to normalni ludzie"

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/donbascy-separatysci-powiedzieli-o-dwoch-przypadkach-gdy-szanowali-prawy-sektor

Tacy sami normalni ludzie jak Zacharczenko i jego banda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erih, chodzi oczywiscie o stwierdzenie: SS Galizjen była jednostką formowaną według kryteriów etnicznych, ROA i RONA nie."

Sama nazwa RONY mowi za siebie: 29 Dywizja Grenadierów SS (1 rosyjska).

Skoro twierdzisz, ze nabor do tej jednostki nie odbywal sie wedlug kryteriow etnicznych to chcialbym poznac zrodla mowiace, o skladzie narodowosciowym RONY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Brukseli szef MSZ Grzegorz Schetyna zapowiedział utworzenie rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego, mającego „przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie w mediach”. Ta wspólna inicjatywa Polski i Holandii ma dziś zostać oficjalnie przedstawiona UE.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polska-i-holandia-chca-uruchomic-rosyjskojezyczny-kanal-telewizyjny-schetyna-musimy-przeciwdzialac-kremlowskiej-propagandzie

Bardzo dobra inicjatywa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindżał, Erih- poza tym, że w OT brniemy, to może uzgodnijcie, czy nazwa dotyczy mieszkańców ZSRR czy też narodowości, do której się dany pacjent przyznawał...

PS Łokot i okolice to nie w 100 % rosyjskiej narodowości ludzie... I Białorusini, i Ukraińcy, i inni".

Dwa- Łokot, Briańsk, itp- to miejsca, gdzie eks-katorżnicy byli osiedlani. Kto wie- może i rdzenni Polacy tam trafili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yeti, dajmy sobie siana z tak glebokimi" przemysleniami.

Tym tokiem myslenia mozemy udowadniac, ze niemieccy (spolszczeni) gornicy wywolali Powstania Slaskie, Polacy pod przywodctwem Dzierzynskiego wywolali rewolucje pazdziernikowa, Zydzi z Beria na czele sa odpowiedzialni za Katyn, a buriaccy obywatele Donbasu wlacza o ruSSki mir;)

Proponuje taki cytat, ktory moim skromnym zdaniem rozwiewa wszelkie watpliwosci:

RONA: Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Ludowa (ros. Русская освободительная народная армия) – kolaboracyjna formacja zbrojna złożona z Rosjan podczas II wojny światowej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, tylko mi nie mow, ze mam byc dumny z jego dokonan"?

Zbrodniarz, to zbrodniarz, a ze Polak z pochodzenia, to w moich oczach go nie wybiela...
wrecz odwrotnie: tym bardziej wstyd i hanba dla niego i jemu podobnych rzezimieszkow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj...
Będzie Pan zadowolony...

Pointa jest taka, że Ukraińcy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć o zbrodniach dokonanych przez swoich rodaków na Kresach...
My- Polacy, w większości nie mamy świadomości, ilu Ukraińców straciło majątki i życie przez pomoc polskim sąsiadom. Jesteśmy za to święcie przekonani, że dziesiątki tysięcy ofiar PW to efekt zbrodniczych działań Ukraińców..

I tak sobie przez następne parę pokoleń będziemy ganiać tego króliczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie