Skocz do zawartości

Losy depozytu wrześniowego spod Woli Gułowskiej z 2009r.


Ostoja

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ten odcinek był emitowany? Tutaj go poszukajcie http://chomikuj.pl/cinek777cinek/FILMY+DOKUMENTALNE/By*c5*82o+nie+mine*c5*82o+-+Kronika+Zwiadowc*c3*b3w+Historii/By*c5*82o+nie+min*c4*99*c5*82o+-2009-+Spis/By*c5*82o+nie+min*c4*99*c5*82o+-2009-+37odc
Jest problem bo tam brakuje odcinków pomiędzy 20.06.2009 a 03.10.2009.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał będzie taki że , kiedyś , gdzieś , w jakimś Muzeum zobaczymy coś za szybą i będziemy szczęśliwi. Nikt oficjalnie nie wie co wyszło i żadne ataki Lewandowskiego tego nie zmienią. Ot trochę kasy z naszych podatków pójdzie na działanie służb typu prokuratura , sądy , odwołania , odwołania od odwołań itp. Normalna praca"(bo un jeszcze się pracą prawdziwą nie zhańbił) Lewandowskiego. za trochę czasu ktoś wrzuci coś , gdzieś , na jakieś Forum do ID i Piotruś uzna to za część depozytu i zabawa zacznie się na nowo. Pamiętajcie , Prokurator czy Policja zamiast łapać złodzieja zajmuje się wydumkami Piotrusia. I na to idzie kasa z Naszych podatków. Bo przecież Piotruś nie wytoczy nikomu sprawy z powództwa cywilnego(cza wpłacić do kasy sądu opłatę) tylko pisze donosik bo to jest darmowe.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to tak nie działa:) To, że graty wpłyną do muzeum nie oznacza automatycznie, że od razu trafią na ekspozycję. Każde muzeum ma własne plany wystaw stałych i czasowych. Np. w Muzeum w Siedlcach plan wystaw jest opracowywany na 5 lat w przód - taką info dostałem od pracownika tego muzeum w 2014r. Jeśli obywatel ma szczęście to władze muzeum mogą okazać przedmioty, których nie ma wystawach a w magazynach przymuzealnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W temacie ale trochę tak obok. Podoba mi się z pewnego punktu widzenia to co zrobił Warsiu. Otóż na wniosek o udzielenie informacji publicznej każdy urząd musi zareagować. Nawet jeśli napisze że przedłuży termin udzielenia odpowiedzi, to tylko dlatego - żeby przygotować się do tej odpowiedzi i napisać że coś, cokolwiek robi.
No i to ich motywuje do działania.
Tylko moja uwaga - trzeba drążyć. Pytać dlaczego postępowano tak a nie inaczej, dlaczego trwało to tyle a nie krócej, itp;)
Zresztą widzę że Warsiu ma doświadczenie więc jest ok.
Pozdr,
makul
PS.
zastanawia mnie tylko czemu konserwacji pełnej poddano przede wszystkim przedmioty metalowe a zachowawczej - resztę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czemu konserwacji pełnej poddano przede wszystkim przedmioty metalowe a zachowawczej - resztę?"

Koszta i czas:)a z metalem najłatwiej.
Mnie ciekawi gdzie się zapodziały pozostałe elementy kbk.Choć można się domyślać,że jako istotne" zostały oddane na milicie,aby konserwatorzy po oczyszczeniu nie pozabijali się wzajemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa BNM wynajęła prywatną firmę archeo z Chełma z myślą, że ich skromny warsztat wystarczy do tego by ogarnąć to co miało być w ziemi. Myślę, że nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, że zostanie wydobytych tyle cennych i różnorodnych materiałowo przedmiotów. Na firmę z Chełma zwalił się ogrom pracy i co za tym idzie koszta. Ale nie wiem czy jest coś co usprawiedliwia przesadnie długi czas realizacji przekazania fantów do muzeum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Czy ktoś widział już ten depozyt w muzeum? Czy tylko te dziwne dokumenty na fejsie. Jeżeli nie ma ich na wystawie zażądajcie wstępu do magazynu. Ciekawe dlaczego dokumentów nie dało się uratować. Czy mi się wydaje że w spisie nie było negatywów? Gdyby żołnierze zakopując skrzynię położyli nad nią blachę, większą od skrzyni, pewnie stan zabytków byłby teraz o wiele lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie