Skocz do zawartości

Losy depozytu wrześniowego spod Woli Gułowskiej z 2009r.


Ostoja

Rekomendowane odpowiedzi

kolego vis1939, nie musisz mnie uświadamiać bo temat dobrze znam, czytałem cały wątek, program oglądałem w 2009r ,a stronke muzeum odwiedzałem wiele razy.
Te pytania kierowałem do tych co najwięcej się udzielali, tu na odkrywcy, np. Kolega Ostoja dużo pisał, a mało robi, a teraz to już zamilkł w ogóle w tym temacie.
Może ktoś mieszka blisko i zagląda osobiście do tego muzeum i podzieli się z nami spostrzeżeniami i wszelkimi wiadomościami.
Bardzo bym prosił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ludzie, ruszcie się! Podajcie rzetelne informacje o losach tego depozytu. A czy przedmioty wydobyte z grobu kapitana Władysława Raginisa trafiły do muzeum? Z tego co wiem to tak, ale czy to nie jest rabunek? Chyba powinny zostać w ziemi. Można było je wydobyć w celu konserwacji, dokumentacji itp. a następnie umieścić w szczelnym pojemniku i ponownie zakopać w tym grobie. Ile takich depozytów jak ten spod Woli Gułowskiej może być w ziemi? Ile zostało już wydobytych, a ile z nich zostało sprzedanych (oczywiście nielegalnie)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmanty ty tak naprawdę myślisz ??? Jeżeli tak to wszystkie znaleziska które są w muzeach powinny wrócić z powrotem do ziemi w szczelnych pojemnikach i co dalej ? Policja będzie stać radiowozem na nich i ich pilnować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protazy - nie kontynuuje tematu bo sprawy osobiste tak się układają, że nie mam czasu tego drążyć co najmniej do końca lutego.Polecam zastosować się do rady kolegi vis1939. Namiary masz - próbuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Informacja z ostatniej chwili:

Aktualnie cały depozyt jest po pełnej konserwacji - przedmioty są w bardzo różnym stanie zachowania ale najważniejsze jest to,że znajdują się w Muzeum Południowego Podlasia - Oddział Martyrologiczno-Historyczny w Białej Podlaskiej. Nie ma ich obecnie na ekspozycji ale jeśli ktoś chce je zobaczyć to nie ma żadnego problemu. Pan Kierownik Działu Archeologii, z którym rozmawiałem, zaprasza po Świętach Wielkanocnych do Muzeum: http://muzeumbiala.pl/informator

Temat doczekał się końca:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe dlaczego te stare grzechotniki ktore pracuja w muzeum w W. Gulowskiej nic nie robia zeby sciagnac te fanty do W. Gulows. Jutro dzwonie do muzeum zobacze jak beda sie tlumaczyc . A tobie MARKU- OSTOJA SZACUN. Widac ,ze (odkrywca )ma wy...bane NIC NIE ROBI POMIMO SYGNALIZOWANIA PROBLEMU .Ich interesuje tylko Wroclaw i okolice dlatego tak wiele osob przestalo nabywac miesiecznik.REDAKCJA POPRAWIC SIE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie