Skocz do zawartości

Czas honoru VII - Powstanie "


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bjar , specjalnie dla Ciebie
Już w niedzielę...
16:59, 05.09.2014

Telewizyjna premiera „Czasu honoru” już 7 września o 21:10 w TVP2.

Odcinek 1

„Jeszcze nie dziś”

Ostatnie dni lipca 1944 roku. Przez Warszawę ciągną wynędzniali niemieccy żołnierze powracający z frontu wschodniego. Powstanie wisi w powietrzu. Warszawska młodzież rwie się do walki. Folksdojcze chcą uciekać z miasta. W niemieckiej armii panuje coraz większy sceptycyzm na temat przyszłych losów wojny i Warszawy. Rainer wręcz drwi z aktualnych planów niemieckiej armii.

Bronek i Władek zostają dowódcami plutonów AK. Wraz z Michałem i Jankiem dostają zadanie specjalne - mają odebrać kuriera z Londynu z bardzo ważnymi informacjami dla dowództwa Powstania.

Udała się akcja wykupienia Leny z Pawiaka. Janek po raz pierwszy w życiu widzi swojego syna, małego Jasia Pełen obaw o losy rodziny Janek prosi Romka, by wywiózł siostrę za miasto.

Helena nie podziela entuzjazmu młodych warszawiaków. Próbuje wpłynąć na Bronka, by odwiódł Wandę od udziału w walkach. Wanda nie zamierza słuchać matki - razem z Celiną uczestniczy w szkoleniu dla sanitariuszek.

Gubernator Warszawy Ludwig Fischer wzywa Rainera do siebie i włącza go do akcji prewencyjnej, mającej zapobiec wybuchowi powstania."
Ze strony czasu humoru
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamn,

Rozrywka jaka jest każdy widzi, ale lepsze to, aniżeli kolejne marnotrawienie pieniędzy podatników na programy typu tańce na lodzie, w błocie czy w kisielu.
Mnie tam się podoba, a moja druga połówka wkręciła się w to od początku i ogląda jak leci. Powoli zaczyna się dopytywać o szczegóły i kto wie...może chwyci za jedną moich książek co by było największą dla mnie nagrodą.
Film ten jak już było tutaj nie raz napisane jest dla młodego widza, a specjaliści od uzbrojenia/umundurowania tudzież wyłapywania talerzy satelitarnych powinni z przymrużeniem oka na to popatrzyć, tak jak się ogląda sędziwych pancernych czy Klosa.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim odcinku: kurier z Londynu mówi do ohaterów" serialu, którzy go po skoku ze spadochronem przejęli: Musze mówić z komendantem głównym Borem-Komorowskim" (!) nie, nie z komendanetm Borem" - najwyrażniej nazwisko komentanta Głównego AK było publiczną tajemnicą (żeby nie było, że to przeoczenie skoczek" domaga się rozmowy z Borem" Komorowskim kilka razy :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jedną scenę i od razu przełączyłem:

Musiał (taki aktor") wrzucił granat do bunkra wielkości małego kiosku ruchu. Granat był chyba elaborowany zubożonym uranem, bo bunkier wyleciał w powietrze jak trafiony bombą paliwowo-powietrzną. Ale hola hola! Nie takie numery z Ubermenschami! Gdy opadł kurz, z bunkra wypełzł Niemiaszek ledwie zadrapany przez wybuch. Trochę gębę miał czerwoną, ale to pewnie od sznapsu. Okazało się, że to Sturmführer z obozu na Gęsiówce! Co Sturmführer robił w załodze bunkra? Nie wiadomo....
I w tym momencie do akcji znów wkroczy dzielny Musiał! Z rozwalonego wcześniej bunkra wyniósł nowiutką MG-ietę. Oksyda nawet nie draśnięta, czarna jak podniebienie starego Kaszuba. Akcja zakończyła się sukcesem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie