Jump to content
  • 0

kasetonowka czy cos innego


indiana332

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

Na dodatek chłopak (a może powinienem napisać chłopek", ale czemu miałbym obrażać rolników) niczego się nie nauczył, bo dalej z uporem maniaka pisze mam do sprzedania część obudowy bomby kasetonowej", chociaż już woytas mu delikatnie" wyjaśnił, czym się różni kaseton od kasety. ;)

Z jednej strony dobrze, że coraz rzadszy eksponat nie trafi do hutniczego pieca, tylko może ktoś to kupi i włączy do kolekcji, z drugiej odechciewa się czegokolwiek identyfikować, bo takim cwaniaczkom potem się bezproblemowo robi interesy.
Link to comment
Share on other sites

Niemiecka bomba kasetowa SD-1." - widział kolega kiedyś niemiecką bombę kasetową SD-1?

Jeśli już, to jest połówka niemieckiego zasobnika na bomby kasetowe Abwurfbehalter - a jaki model i na jakie bomby, tego bez wymiarów się nie dowiemy.

Niektórym na tym forum to się chyba wydaje, że Niemcy to mieli jeden wzór bomby kasetowej i jeden wzór pojemnika na nie i wystarczy oprzeć coś o ścianę stodoły i pstryknąć 2 fotki, a w trymiga pojawi się identyfikacja. Nawet Sowieci byli bardziej zaawansowani technologicznie i mają sporo wzorów bomb, a co dopiero mówić o Niemcach (Munitions Lexicon" Pawlasa w temacie bomb lotniczych ma 335 stron).
Link to comment
Share on other sites

Miarka - towar w Polsce deficytowy, w przeciwieństwie do wykrywaczy i aparatów cyfrowych.

Jak widać m.in. z linka zamieszczonego przez viatora, AB 250 były 4 odmiany, z czego AB 250-1 i AB 250 KZ odpadają ze względu na budowę i proporcje. Zostaje wersja AB 250-2 i AB 250-3 i dałoby się je od biedy odróżnić ze zdjęcia, gdybyś nie raczył uciąć samego dołu fotki. :)Chociaż obstawiam AB 250-2. Czym akurat ten egzemplarz był nadziewany, raczej nie do ustalenia, ze względu na wybebeszone wnętrze i brak malowania. A mogło się tam mieścić 224 szt. SD-1, 144 szt. SD-2, 17 szt. SD 10 A lub 28 szt. SD 10 C.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information