Skocz do zawartości
  • 0

stary namiot


czarek100

Pytanie

witam ,ostatnio trafiłem na wystawkach rzeczy wielkogabarytowych namiot,chciałbym się dowiedzieć jaki to dokładnie namiot bo chciałem do niego gdzieś znaleźć stelaż i spróbować rozłożyć,nie jest to stara bardzo rzecz lecz chyba wojskowa wnioskuje po ciemnozielonym kolorze.


Ps.nie ma na nim więcej napisów,tylko ta metka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli to pałatka to namiotu nie zbudujesz . Aby zrobić namiot trzeba 3 pałatki razem pospinać. Pałatka to wierzchnie okrycie wojskowe , harcerskie z kapturem i dwoma wycięciami na ręce. Sznurki są do zawiązywania się . jak dobra pałatka to ma jeszcze guziki , dziurki na szpilki i śledzie . Czasami do pałatki był dodawany składany maszt który się stawiało po środku i parę śledzi. Jak będziesz miał 3 pałatki to po spięciu ich postawisz namiot który przypomina wigwam. z 1 pałatki oprócz płaszcza masz rewelacyjny hamak do spania w dodatku jak się go rozepnie na sznurach między drzewami to w razie deszczu po odczepieniu 1 sznura trzymającego hamak u góry , hamak obraca się o 180 stopni i jest hamakiem nieprzemakalnym . Używałem pałatki często na włóczęgach i dla mnie był to najlżejszy najmniejszy namiot i spanie w jednym jako hamak". Każdy harcerz i zuch przechodził w latach 70 szkolenie z używania i zastosowania pałatki . Teraz to zapomniany sprzęt i kompletnie niedoceniany w zalewie gadżetów dla wędrowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem,że to cudo nie posiada wycięć ani rękawów
ma tylko jedno okienko z siatki przysłaniane kawałkiem materiału w razie deszczu ,rząd drewnianych guzików dalej suwak i dookoła uchwyty na śledzie i jeden dłuższy sznurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ostatnio trafiłem na wystawkach rzeczy wielkogabarytowych namiot,chciałbym się dowiedzieć jaki to dokładnie namiot bo chciałem do niego gdzieś znaleźć stelaż i spróbować rozłożyć,nie jest to stara bardzo rzecz lecz chyba wojskowa wnioskuje po ciemnozielonym kolorze.


Ps.nie ma na nim więcej napisów,tylko ta metka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się to cudo rozkłada bo w mojej jest chyba spód bo połowa jest zielona a połowa biała i dużo sznurków,ogólne nie mam pomysłu jak rozłożyć

PS.jest jeszcze takie przeszycie przez środek tak jak na stelaż właśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie