Jump to content

OpryskStonki

Forum members
 • Content Count

  514
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. O w mordę! Wielkie dzięki! Wszystkie okopy jak na dłoni! :)
 2. Przepraszam za post pod postem ale właśnie doczytałem, że medalik zaprezentowany przez GTR34 jest prawie dwukrotnie większy od mojego. Tak czy inaczej bardzo podobny. GTR34 - z jakiego metalu jest Twój egzemplarz?
 3. Proszę również potencjalnych posiadaczy podobnych medalików o dodanie zdjęć swoich egzemplarzy - bardzo zależy mi na rozszyfrowaniu napisów znajdujących się wkoło postaci. Jeśli trzymać się wstępnego siedemnastowiecznego datowania to pewnie spodziewać się można łaciny, nie mniej jednak można by wtedy domniemać pochodzenia medalika choć nie ukrywam, że najbardziej cieszyłby mnie fakt gdyby okazało się, że medalik ma polskie korzenie.
 4. Bardzo podobny - równie głęboko bity a i wymiary zbieżne. Wyczytałem w Twoim opisie z myvimu wstępne datowanie na XVII wiek - jeśli i mój medalik pochodzi z tego okresu to byłoby pięknie. Ktoś coś więcej wie ? :)
 5. Ciężko mi doczytać napisy - może czyjeś wprawniejsze oko wyłapie coś ze zdjęcia. Materiał: prawdopodobnie brąz. Wymiary: wysokość z oczkiem - 27,3mm szerokość - 18,7mm grubość - 4,1mm Nie jestem w stanie podać jego masy ale jest wyjątkowo gruby/masywny - ilość materiału, z którego powstał spokojnie wystarczyłaby na dwa płaskie medaliki. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 6. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w określeniu okresu w którym mógł powstać ów medalik.
 7. http://s13.postimg.org/s84shj4xj/image.jpg http://s14.postimg.org/769ctnckh/image.jpg Na chwilę obecną nie jestem w stanie wykonać lepszych zdjęć - jeśli ich jakość nie jest zadowalająca to w przyszłości postaram się zrobić je lepszym aparatem.
 8. Posiadam boratynkę litewską z 1660 roku w praktycznie idealnym stanie. Czy muzeum potrzebuje fotkę takowej? Czy to rzadki rocznik? Proszę o info dot. tej monetki.
×
×
 • Create New...

Important Information