Jump to content

Trzymał w doniczce... rewolwer.


Recommended Posts

Broń policjanci znaleźli w domu 27-letniego mieszkańca jednej z wsi pod Cybinką. Produkowany na przełomie XIX i XX wieku rewolwer mężczyzna trzymał w doniczce. Mundurowi ustalają, jak wszedł w jego posiadanie. Nie miał do tego uprawnień.
Skąd stary rewolwer w doniczce 27-latka? Jakie było jego przeznaczenie? Po co mężczyzna go trzymał? To właśnie ustalają policjanci, którzy ujawnili rzadko spotykaną broń w mieszkaniu we wsi pod Cybinką. Rewolwer był produkowany na przełomie XIX i XX wieku, głównie na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i Belgii. Służył do samoobrony arystokracji i ziemiaństwu.

27-latek został zatrzymany. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara więzienia od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,15143923,Trzymal_w_doniczce____rewolwer__Nie_mial_prawa.html#TRrelSST#ixzz2nf1HrNUK

Link to post
Share on other sites
Pamiętam z pięknej książki o Pinokiu, ze tenże nieszczęśnik, namówiony przez plugawą mętownię, zasadził w ziemi pieniądze, po to by wyrosło z nich drzewo rodzące monety. Myślę, że przypadek typa z wsi pod Cybinką" jest analogiczny.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information