Skocz do zawartości

Roszada w Muzeum Orła Białego


Romek_66

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie oszczędności w muzeum,

zamiast oszczędzać muzeum powinno zacząć zarabiać!
Tam przecież nic się nie robiło żeby zachęcić do zwiedzania.
Nie potrafię zrozumieć dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby udostępnić do zwiedzania kuter torpedowy, na tej szerokości geograficznej nie ma zbyt wielu tego typu atrakcji...

Kiedyś nieśmiało zaproponowałem pracownikom, że fajnie byłoby stworzyć jakąś dioramę, okopać jedno działo,stworzyć stanowisko bojowe, usłyszałem stanowczą odpowiedź, że nie ma na to pieniędzy ... no i tak można wytłumaczyć wszystko, może warto rozszerzyć zakres obowiązków pracowników...!!
Potencjał jest a wszyscy siedzą i marudzą, że mają za mały budżet.

Pozdrawiam Panów z muzeum!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
zawsze dobrze ponarzekać,na nic pieniędzy to dobrze że jeszcze są.W tamtym roku byłem w Munster i radość w duszy brała.Choć są nierentowne i w ogóle nie reklamowane muzea a tam gdzie coś się dzieje i rekonstrukcje są w toku lub zakończone tam należy wielkie pieniądze należy dawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,14485200,Tydzien_z_glowy__Zmienil_magazyn_w_muzeum__Musi_odejsc_.html

Zmienił magazyn w muzeum. Musi odejść?
Marcin Sztandera
24.08.2013

Bardzo zaskoczyła mnie informacja, że Artur Buńko ma zostać odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku. Mam bowiem świadomość, jak pod jego kierownictwem zmieniła się ta placówka
Jestem miłośnikiem historii i często odwiedzam, nie tylko zawodowo, różne muzea wojskowości. Od lat obserwuję, jak zmienia się np. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Oczywiście trudno porównywać skalę i możliwości finansowe obu placówek, ale jest coś, czym skarżyskie muzeum może się naprawdę pochwalić. To z jednej strony ratowanie z bagien sprzętu wojskowego, który pozostał po II wojnie światowej. Z drugiej strony bardzo fajna atmosfera sprzyjająca zwiedzającym - to właśnie w Skarżysku można wejść do samolotu transportowego Ił-14, a nie w Krakowie, gdzie stoi taka sama maszyna. Jaka to frajda dla dzieci, nie muszę przekonywać.

Tym bardziej jestem zaskoczony informacją, że dyrektor skarżyskiej placówki Artur Buńko ma stracić pracę. Mam bowiem świadomość, jak pod jego kierownictwem zmieniło się muzeum. Nareszcie zaczęto robić tak prozaiczne rzeczy jak regularne koszenie trawy czy odmalowanie wszystkich eksponatów. Dużo ważniejsze były formalne skrzyknięcie grupy pasjonatów, którzy zaczęli wspierać muzeum przy kosztownym pozyskiwaniu zabytków, współpraca z policją, która przekazuje broń, czy regularna organizacja imprez plenerowych.

Tymczasem teraz słyszymy, że Buńko musi odejść, bo np. nadal nie zorganizował wystawy w wyremontowanym budynku. Wiceprezydent Skarżyska Grzegorz Małkus jest oburzony, że dyrektor żąda 150 tys. zł na zagospodarowanie budynku. Dziwi go, że eksponatów nie można po prostu wyjąć z magazynu i ułożyć na półce. Moim zdaniem to świadczy o nieznajomości tematu - konieczna jest przecież np. konserwacja eksponatów, która trwa i kosztuje. A te koszty trudno pokryć, skoro z zapisanych w budżecie na 2012 rok 800 tys. zł do placówki nie trafiło 270 tys. zł. Z drugiej strony chyba już nikt nie pamięta, jak ten sam dyrektor starał się skutecznie o środki w Ministerstwie Kultury na nowy budynek. Teraz też taki wniosek trafił do ministerstwa, ale odpadł po pozytywnym zaopiniowaniu, bo zabrakło pieniędzy. Mimo to jedna wystawa w środku budynku jest już niemal gotowa.

Wiem, że pewnie skarżyskie muzeum powinno lepiej wyglądać. Ale to właśnie za czasów Artura Buńki przestało być tylko magazynem złomu. Z drugiej strony trudno nie odnieść wrażenia, że przy fatalnej kondycji finansowej miasta i podległych mu jednostek wcale nie chodzi o złe zarządzanie. To raczej czyszczenie pola przed przyszłorocznymi wyborami, bo wiadomo, że rok wyborczy nie sprzyja zwalnianiu wieloletnich pracowników i zastępowaniu ich nowymi. Szczególnie że obecny dyrektor to nie tylko urzędnik, ale i pasjonat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie za czasów Artura Buńki przestało być tylko magazynem złomu."

Nie,Sterta złomu została tylko ogrodzona płotem....

Nareszcie zaczęto robić tak prozaiczne rzeczy jak regularne koszenie trawy czy odmalowanie wszystkich eksponatów."

No,to faktycznie progres na skale kosmiczną!


Samo odmalowanie wszystkich eksponatów"

Kłamstwo.

Zresztą położenie farby na rdze to marna konserwacja". Polecam obejrzeć z bliska odmalowanego" Mazura.

A wie ktoś może co stało się ze śmigłowcem którego widać na zdjęciu które wrzucił Yeti?
Bo w MOBie go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sztandera bredzi wyraźnie,co jest oczywiste już po 5minutowej wizycie w tym przybytku,ale najlepsze jest -

Z drugiej strony bardzo fajna atmosfera sprzyjająca zwiedzającym - to właśnie w Skarżysku można wejść do samolotu transportowego Ił-14, a nie w Krakowie, gdzie stoi taka sama maszyna. Jaka to frajda dla dzieci, nie muszę przekonywać"

Och ta cudowna atmosfera niepewności,gdy nie wiesz kiedy i gdzie skorodowany element eksponatu spadnie ci na głowę.I jaka frajda dla dzieci włazić do IŁ14! Tylko tu,a nie w Krakowie samolot jest w stanie totalnego utleniania alu blach,a wnętrze rozkradzione i zdezelowane świetnie spełnia role ustronnego klopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, wizyta w muzeum w Skarżysku odbiera mowę, powoduje podniesienie ciśnienia do stanu przedudarowego. Dawno dyrekcja powinna zostac co najmniej wychłostana za stan eksponatów. To złomowisko nie muzeum. Dokładnie tak, jak pisze vis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na tym to polega znajdziesz np. gasienice,koło czy jakis kawałek czołgu czy inny element historyczny to dbasz o to by był zakonserwowany w jak najlepszym stanie to jesteś bandytą, a w muzeum takie coś zginie i nikt się nawet tym specjalnie nie przejmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec wylotowy z Tygrysa Królewskiego to zniknął za czasów dyrektora Langego (zdaje się, że to był pretekst do jego złożenia ze stanowiska), a kolejne kradzieże złomu wojennego to już za czasów dyrektora Buńki miały miejsce.
Sprawców oczywiście nigdy nie ustalono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...idąc tropem artykułu o przekazaniu śmigłowca,
to ja również chętnie przyjąłbym jakieś eksponaty pod swój dach...jeżeli brak dachu jest wystarczającym argumentem żeby pozbyć się eksponatu...

...no to może ktoś jeszcze wie, gdzie jest lokomotywa od kolejki wąskotorowej...też kiedyś była,czyżby złomiarze ciemną nocą przerzucili ją przez płot...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na zdjęciach(z linków) ten z MOB-u? bo jeśli tak to spokojna o niego głowa.
http://www.starachowicka.pl/artykul/5648-kolej-na-kolej.html
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=117948
http://img67.imageshack.us/img67/6650/ciuchcia.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie