Skocz do zawartości
Romek_66

Roszada w Muzeum Orła Białego

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się odwołanie dyrektora Muzeum w Skarżysku.
Artur Bońko zostanie zdymisjonowany przez prezydenta miasta Skarżyska.Jeszcze nie wiadomo kiedy.Wmagistracie dyrektorowi muzeum zarzucają złe zarządzanie.On sam wskazuje na cięcia budżetu placówki.
Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze,jak zwykle.Ciekawe jak dalej potoczy się remont pancera.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130812/POWIAT0110/130819768

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dawno nie byłem w tym muzeum chociaż odległość to przysłowiowy rzut beretem , ale nic nie słyszałem że coś się tam dzieje żeby mnie przyciągnęło, żebym kupił bilety i zostawił tam pieniądze. Parę lat wstecz jak tam byłem to owszem eksponaty w pomieszczeniach , było na co popatrzeć ale te na zewnątrz to niszczenie historii , a zalew to też opłakany stan , wszystko to można połączyć i robić kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też dłuuugo czekam,a najdłużej na to,aż ktoś wyleci stamtąd na pysk.I chyba moje marzenie się ziści choć częściowo:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy ta Pantera to jest ta co wytargano ją w Niekłaniu.?
Słyszałem że miałona nią chęć kilka osób .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trafiła do muzeum ?. ponoć mieli na nią zakusy prywatni ,tylko chłopcy z muzeum ich ubiegli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sorry że tak pytam ,ale w latach 90-tych ubiegłego wieku było dużo szumu w prasie //Słowo Ludu// ,Echo// ,oraz innych mediach o tym jak z Nidy wydobyto pancera.Zo stawiono u babki na łące i zaginoł zanim przybyła ekipa z muzeum.Będąc w latach 09 obecnego wieku w niemczech w programie telewizyjnym oglądałem wwywiad z gościem który remontował wozy bojowe.Chwalił się nowym nabytkiem zkupionym od rolnika z polski.Był to czołg niemiecki wydobyty z Nidy.Jak twierdził odkupił go od rolnika u którego był wydobyty z rzeki.I dlatego pytam ,myślałem że za dutki wrócił .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poczytaj w sieci (na tym forum też) jak to było ze sławetną panterą z cyckami" z Nidy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OK,dzięki pytałem z ciekawości. Wozy bojowe to nie moja działka,tak spytałem,siedzę nad czym innym.
Pozdro.-Romek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja mam pytanie do znawców tematu pancernego:
Czy jest lista pojazdów,które wyszły z ziemi i nie było o nich głośno?Po prostu ktoś przyjechał wykopał i tyle go widzieli jak np. Pantera.
Interesuje mnie sprzęt pancerny jako pasjonata i śledzę wszystkie wątki na tym forum i innych.No ale ta Czwórka to faktycznie ciekawostka, o której nie czytałem.
Gdzieś czytałem o szczątkach Elephanta pod Kielcami,które zostały też sprzedane przed przejazdem Panów z muzeum.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Masakra, muzeum od dawna nie dba o eksponaty na zewnątrz, było kiedyś dużo szumu jak wieźli drogami kuter torpedowy, były wywiady i deklaracje jak to muzeum będzie się rozrastać. Jak widać nic się nie dzieje, nic ciekawego nie przybywa,jeden z starszych panów z Suchedniowa dał do Muzeum namiar na działo poniemieckie które niszczało w rejonie zalewu Rejowskiego tylko po drugiej stronie torowiska,( było to w latach 1992/93 r) pamiętam bo to przełom lat gdy opuszczałem mój rodzinny Suchedniów. Działo w muzeum się nie pokazało a z lasu znikło, stwierdziłem to będąc tam na grzybach,w czasie mojego pobytu urlopowego w Suchedniowie. Kiedyś nie interesowałem się tak mocno tematem II wojny światowej w zakresie szukania pozostałości po wojnie.
Natomiast od 2001 zacząłem drążyć temat na poważnie.
Może nowy dyrektor będzie operatywnym człowiekiem, dla którego prowadzenie muzeum będzie pasją a nie sposobem na zarabianie pieniędzy.
Pozdrawiam miłośników muzeum na Rejowie gdzie spędziłem wiele wagarowych dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a moze to nie jest odwołanie a reorganizacja muzeum któe generuje duze koszte i np właczenie go pod struktury domu kultury" wtedy zmienjsza się obsade i wystarczy jeden dyrektor.. czyli kalsyczne szukanie kosztów.. a najszybciej koszty znajduje się na ludziach... ciekawe kiedy zaczna wyprzedawac fanty :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fanty to tam amba pochłania od kilkunastu lat,tu jeden z typowych dla tej placówki przypadków -
http://www.e-vive.pl/bomba-glebinowa-to-eksponat-skradziony-z-muzeum-orla-bialego,pl,4051.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak na marginesie. Ktoś wie, gdzie jest SdKfz 250 z Prosny? Pan Mikita wreszcie go złożył?
Okejos, powinni zacząć od fantów niemieckich, czy raczej radzieckich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
visie...
A co to jest?
bomba
bomba głębinowa
pocisk artyleryjski
czy mina denna
a może pocisk rakietowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasadniczo to się podobno zwie akietowa bomba głębinowa" http://pl.wikipedia.org/wiki/Rakietowa_bomba_g%C5%82%C4%99binowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi