Skocz do zawartości

Roszada w Muzeum Orła Białego


Romek_66

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się odwołanie dyrektora Muzeum w Skarżysku.
Artur Bońko zostanie zdymisjonowany przez prezydenta miasta Skarżyska.Jeszcze nie wiadomo kiedy.Wmagistracie dyrektorowi muzeum zarzucają złe zarządzanie.On sam wskazuje na cięcia budżetu placówki.
Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze,jak zwykle.Ciekawe jak dalej potoczy się remont pancera.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130812/POWIAT0110/130819768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dawno nie byłem w tym muzeum chociaż odległość to przysłowiowy rzut beretem , ale nic nie słyszałem że coś się tam dzieje żeby mnie przyciągnęło, żebym kupił bilety i zostawił tam pieniądze. Parę lat wstecz jak tam byłem to owszem eksponaty w pomieszczeniach , było na co popatrzeć ale te na zewnątrz to niszczenie historii , a zalew to też opłakany stan , wszystko to można połączyć i robić kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak pytam ,ale w latach 90-tych ubiegłego wieku było dużo szumu w prasie //Słowo Ludu// ,Echo// ,oraz innych mediach o tym jak z Nidy wydobyto pancera.Zo stawiono u babki na łące i zaginoł zanim przybyła ekipa z muzeum.Będąc w latach 09 obecnego wieku w niemczech w programie telewizyjnym oglądałem wwywiad z gościem który remontował wozy bojowe.Chwalił się nowym nabytkiem zkupionym od rolnika z polski.Był to czołg niemiecki wydobyty z Nidy.Jak twierdził odkupił go od rolnika u którego był wydobyty z rzeki.I dlatego pytam ,myślałem że za dutki wrócił .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do znawców tematu pancernego:
Czy jest lista pojazdów,które wyszły z ziemi i nie było o nich głośno?Po prostu ktoś przyjechał wykopał i tyle go widzieli jak np. Pantera.
Interesuje mnie sprzęt pancerny jako pasjonata i śledzę wszystkie wątki na tym forum i innych.No ale ta Czwórka to faktycznie ciekawostka, o której nie czytałem.
Gdzieś czytałem o szczątkach Elephanta pod Kielcami,które zostały też sprzedane przed przejazdem Panów z muzeum.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, muzeum od dawna nie dba o eksponaty na zewnątrz, było kiedyś dużo szumu jak wieźli drogami kuter torpedowy, były wywiady i deklaracje jak to muzeum będzie się rozrastać. Jak widać nic się nie dzieje, nic ciekawego nie przybywa,jeden z starszych panów z Suchedniowa dał do Muzeum namiar na działo poniemieckie które niszczało w rejonie zalewu Rejowskiego tylko po drugiej stronie torowiska,( było to w latach 1992/93 r) pamiętam bo to przełom lat gdy opuszczałem mój rodzinny Suchedniów. Działo w muzeum się nie pokazało a z lasu znikło, stwierdziłem to będąc tam na grzybach,w czasie mojego pobytu urlopowego w Suchedniowie. Kiedyś nie interesowałem się tak mocno tematem II wojny światowej w zakresie szukania pozostałości po wojnie.
Natomiast od 2001 zacząłem drążyć temat na poważnie.
Może nowy dyrektor będzie operatywnym człowiekiem, dla którego prowadzenie muzeum będzie pasją a nie sposobem na zarabianie pieniędzy.
Pozdrawiam miłośników muzeum na Rejowie gdzie spędziłem wiele wagarowych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to nie jest odwołanie a reorganizacja muzeum któe generuje duze koszte i np właczenie go pod struktury domu kultury" wtedy zmienjsza się obsade i wystarczy jeden dyrektor.. czyli kalsyczne szukanie kosztów.. a najszybciej koszty znajduje się na ludziach... ciekawe kiedy zaczna wyprzedawac fanty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie