Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kontynuacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A jak przyczepię się do źle uszytych mundurów to każesz mi je szyć? Jesli tylko tyle masz do powiedzenia to lepiej nie pisz nic.
Wytwórca tego egzemplarza Browninga wz. 1928 widział ten rkm chyba tylko z daleka albo mocno niedowidzi. Nie zajmuję się wytwarzaniem replik broni i nie mam zamiaru zaczynać. Potrafię jednak odróznić dobrą replikę od kaszany. To coś przedstawione powyżej jest kaszaną bez dwóch zdań. Należy się mu poczesne miejsce w dziale dziwadła".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórym widzę coś umknęło ... więc via mail przyjdzie przypomnienie ... chyba.

jak coś zbieram listę chętnych, którym trzeba przypomnieć zasady tego Forum, ale skarg i zażaleń nie będzie się potem rozpatrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozejrzyj się po kilku tematach forum to zobaczysz chamstwo.

Moja wypowiedz jest prawdą, niestety bolesną dla was. 90 procent osób z tego forum zasługuje na takie określenie a sama nazwa portalu jest rozsławiana na całą Polskę dzięki wam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myl pojecia prawdy z forumowym chamstwem, buractwem i biciem piany- a uwierz mi coś już o tym wiem.
jak ci mogę zaważyć :
1. obraziłeś forum nazywjąc je odsrywcą" czy też obsrywcą- tego drugiego sie domyślam
2. a sam gów.. w temacie robisz " gówna też nie lubia
3. czasem to wypływa, że a Forum obowiązują zasady wzajemnego szacunku i dobrego wychowania". chcesz komuś wbić szpileczkę rób to inteligentnie a ty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta nazwa jest już upowszechniona w gronie rekonstrukcyjnym za co podziękować można części adminów i użytkowników forum.
2. Nazwałem sprawę po imieniu, zarówno ten jak i inni użytkowników często obraża ludzi więc nie ma że boli.
3. Dobre wychowanie hmmmm, O dobrym wychowaniu raczej na tym forum nie ma co pisać bo jak już zostało napisane większość użytkowników obrabia tyłki ludziom przed klawiaturą a w realu albo się nie pokażą albo polują z aparatami żeby uwiecznić swoją ofiarę nie mając odwagi podejść i porozmawiać, to tzw. hieny rekonstrukcyjne, to raczej nie jest oznaką dobrego wychowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę ten browning jest wykonany z drewna w wersji uproszczonej, gościu sprzedaje je co jakiś czas na allegro w ofercie ma także repliki zrobione odpowiednio. Pod względem rekonstrukcji minusem jest to ze jest to drzewo iglaste łatwe na uszkodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, wielki szacun dla Ciebie za repliki, jak również dla Pana które repliki drewniane produkuje (znam tę stronę i zgadzam się z tym co piszesz poniżej).
Natomiast fakt, że browning jest trudny nie kłóci się z tym, że nie jest to replika wykonana w 100% zgodnie z oryginałem, co Kolega R51 zauważył i ocenił w dość mocnych słowach.
A mimo że chamstwo i krytykanctwo, to przynajmniej można się czegoś dowiedzieć, a uzasadniona konstruktywna krytyka chyba zwykle jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tego co kojarzę ten browning jest wykonany z drewna"
i
Pod względem rekonstrukcji minusem jest to ze jest to drzewo iglaste łatwe na uszkodzenia"

Czy tylko mi wydaje się dziwaczne, że dorośli mężczyźni biegają z drewnianymi karabinami?

Gdyby ten Browning zrobiony był z dębiny uznany zostałby za hit rekonstrukcji historycznych.

Sic transit gloria mundi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takiej potrzeby znam definicje tego słowa, i bez niej wiem że replika oznacza jak najwierniejsze odwzorowanie oryginalnego przedmiotu. Mimo to powstają atrapy broni uproszczone lub z innego materiału niż oryginał. Jeżeli uważasz nadal ze nie wiesz o czym pisze to nie masz o tym zielonek pojęcia. Wykonasz jak najwierniejszą replikę np. browninga? zrobisz w 100% z poprawnymi elementami gratuluje,pamiętaj o dobraniu dokładnie takiego samego materiału do budowy. Jeżeli użyjesz innego to już w takim razie nie będzie replika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie