Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kontynuacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
szanowni użytkownicy rpg22 i dirle, nie kompromitujcie się ujawniając waszą ignorancję. Na filmie widac członków GRH Reichhof 44 z Rzeszowa, którzy prezentują postaci żołnierzy WSS w najpóźniejszych wzorach maskowaniu leibertarnmuster, hełmy M45 i zestawy tlenowe używane chociażby na ulicach Berlina. Z tego co wiem, to przynajmniej kilka z nich to absolutne oryginały, to górnicze aparaty tlenowe wzorowane były na niemieckich drugowojennych. Od jakiegoś czasu w rekonstrukcji pojawia się nurt wz. 1946", gdzie koledzy prezentują wyposażenie, ekwipunek, które pod koniec wojny znajdowało się w fazie testów, prototypów czy właśnie wchodziły na wyposażenie armii niemieckiej. Ponieważ inscenizacja w Bliźnie dotyczyła właśnie takiego nurtu, stąd obecnośc leiberów, aparatów tlenowych czy hełmów najpóźniejszego wzoru (to nie jest hełm NVA, które były wzorowane na omawianych, z niego wykorzystany jest tylko dzwon, fasunek i jego mocowanie wyglądało zgoła inaczej). Niestety, a może raczej stety" jest to temat dla osób mocno zaawansowanych w wiedzę z tematu, na pewno nie dla użytkowników dalekowschodnich produkcji dodawanych jako promocja do bochenka chleba w Biedronce, czy maszynki do golenia w Lidlu. Zamiast robic z siebie mądrego inaczej, zadajcie pytanie właściwej osobie, a usłyszycie bardzo ciekawą opowieśc, popartą bogatymi studiami. Ja sam z przyjemnością korzystam z wiedzy Leona przy nadażających się okazjach, nie wszystko interesuje mnie w równym stopniu, ale wiedziec warto, chociażby po to by nie robic z siebie durnia ;)
BRDM-a nie komentuję, ale mnie razi.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 08:18 30-11-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=717266#1577575

Proponuję przeglądnąć :)

Dzięki za fotki miksu WH i SS

I pytanko do rekonstruktorów bardzo późno wojennych - czy na leibernmunster przerabiacie szwajcary - czy macie jakiś materiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie