Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kontynuacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ZA-NIE-MÓ-WI-ŁEM !!!!!!!!!!!
...............................
Leon.... wybacz... nie wiem co powiedzieć :-(
Wybacz, ale mam pretensje do Ciebie... żeby tak nam tu Twoim ulubionym szlaufem po oczach???? Popłuczynami po Marcienie Wronie???? Toż moi kochani Pancerni Strzegom czy chłopcy od różowej sfasty w Słupsku to super profi przy... no własnie jak ich określić?????

Hmmmmmmmmmm.... jedyne moje odczucie jak TOTO oglądałem to... przerażenie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, błagam miejcie wzgląd na moje siwe włosy i słabe serce. Zostałem zmasakrowany. Najgorsze, że ci młodzi chłopcy nie uczą się niczego pożytecznego poprzez udział w tych ... hucpach, a dumni przechadzają się jak pawie z tymi plastikowymi empikami. Co za kretyn to zorganizował i zaangazował tych chłopaczków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie se trochę na luz. Nie można recenzować szkolnego przedstawienia - a z takim właśnie gatunkiem mamy tu do czynienia - trzymając się tych samych standardów co przy recenzowaniu premiery w teatrze, a to właśnie robicie.
Tu przynajmniej nikt nie twierdzi, że to tak wyglądało. Bundeswerki tych chłopców... owszem, chociaż pasy można było założyć... nie udają nieudolnie mundurów WH (jak grasujące do dziś szwajcary i dedeery), raczej je symbolizują.
Oczywiście można było ich osprzętować koszernie, tylko, pomijając wszystko inne, skąd ten szpej wziąć? Kupić? Wolne żarty. Pożyczyć? Skąd? Gdyby mój krewny poprosił, tobym mu użyczył szpeju, ale nie każdy ma rekonstruktora w rodzie, a szkole dla przypadkowego nie wiem jak Wy, ale ja bym nie dał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obława" w tym onturażu i takim wykonaniu to nic innego jak zabawy młodocianych nazistów, zachwycone miny tych wyrostków doskonale pokazują ich nastawienie, a ktoś na to pozwolił i nie zadał sobie trudu przygotowania młodzieży do pokazania tak trudnego aktorsko zadania. Byc może gdyby w przygotowanie tej ... hucpy włożyli więcej trudu to i edukacyjna korzyśc byłaby większa. Przekonanie, że każdy, nawet z gwoździa, sznurka i kijaszka może w naszym kraju zorganizowac widowisko historyczne, jest błędne i głęboko szkodliwe. To wszystko uczy tolerowania bylejakości, akceptowania andronów. Idąc Twoim tokiem myślenia Gustavie, po cholere wydajesz majątek na szpej, cackasz się z każdym szczegółem? Przecież wystarczy sobie nabyc z demobilu uniform dowolnej armii (rzecz gustu w kwestii kamuflażu), plastikowy giwer" i hajda. Gdyby to była tylko zabawa w strzelanego" pod blokiem to życzę przyjemności, ale tu pojawia się poważny, trudny temat martyrologii, byc może istotny dla historii tamtej okolicy, a z tego kpin sobie urządzac nie wypada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[zabawy młodocianych nazistów, zachwycone miny tych wyrostków doskonale pokazują ich nastawienie, ]

Jesteś woda na młyn rewizjonistów z Czerskiej!
Poważnie zaś - nie przyglądałem się, może masz rację, ale tutaj koszerne mundury nic by nie zmieniły.

[Byc może gdyby w przygotowanie tej ... hucpy włożyli więcej trudu to i edukacyjna korzyśc byłaby większa.]

A contrario rozumiem, że teraz jest mniejsza. Może lepsza mniejsza niż żadna?

[po cholere wydajesz majątek na szpej, cackasz się z każdym szczegółem?]

Żeby grać regularnie w teatrze, a nie raz zagrać w szkolnym przedstawieniu.

[trudny temat martyrologii, byc może istotny dla historii tamtej okolicy,]

Wątpię. Nie wiem, które to Pniewo, miejscowości o tej nazwie jest kilka, ale wszystkie są wsiami.

[a z tego kpin sobie urządzac nie wypada.]

Ja tu nie widzę kpiny. Widzę natomiast, abstrahując od zastrzeżeń moich PT Przedmówców, scenę źle zagraną. Ale nie mnie tu rzucać kamieniem, bo i jam kiedyś robił łapankę i nie było to dobrze zrobione.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że określone koła i nam zarzucają kpinę z historii. Stając bowiem na uszach, żeby mieć koszerne mundury i sprzęt, troszcząc się (niektórzy) o realizm komend, praktykujemy skrajną umowność w pozostałych sprawach, nacierając jeden przy drugim po płaskim terenie, w którym nie ma się gdzie kryć i obrońcy powinni nacierających wybić jak kaczki.
Że już o wygładzonym obrazie walki, w której nie ma flaków, nie wspomnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapanie mnie za słowa nie czynią Twojej argumentacji bardziej przekonującą. Pisząc zawsze staram się trzymac dobrego smaku i nawet gówno nazywac delkatniej ;) Toteż:
z tej hucpy moim zdaniem korzyści edukacyjnej nie było żadnej, wręcz przeciwnie, przekonało najprawdopodobniej tę młodzież jaka jest super bo potrafi zrobic rekonstrukcję". Co do Pniewa, to nie mam pojęcia, przyjąłem założenie, że skoro pokazują taki temat to jest jakiś powód, jeżeli jedyną motywacjąbyło poszarpac i rozstrzelac paru nieszczęsników, tym gorzej dla Pniewa i okolic. O kpinę nie podejrzewałem Ciebie, ale tych hucpiarzy.
Tak inscenizacja historyczna to pewna umownośc, nie zawsze daje się powalczyc" zgodnie ze sztuką ;)Dlatego tym bardziej dbajmy o to na co mamy wpływ albo ... zawsze można nie brac udziału w projekcie co do którego mamy wątpliwości, natury, którą wskazałeś.
Tymczasem umownośc pniewska przekracza wszelkie granice, czyż nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Jak tak sobie oglądam takie eko" jak w Pniewach to mi się przypomina cytat z Pięknych 20 letnich" Marka Hłaski - chodzi o to , że będąć tzw korespondentem ludowym" został wysłany do jakiegoś PGR-u aby napisać artykuł o tym że żona dyrektora w/w PGR-u zorganizowała kółko teatralne a ona aby uświetnić obecność gościa z Warszawy zleciła odśpiewanie domorosłemu wokaliście songu San Remo -białe miasto nad morzem , ja kocham cię!" i tu cytat (tak zgłowy bo książki nie mam pod ręką) Siedzący w watowanych kurtkach chłopi ze zdumieniem wytrzeszczali oczy ale ja bawiłem się wyśmienicie" (kto czytał wie o czym piszę) I mam wrażenie , że równie dobrze bawili się sami rekonstruktorzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie