Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kontynuacja


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że wiosną 1945 r. brali każdego, kto miał komplet kończyn i był w stanie nimi poruszać, niemniej w ogóle otyłość była kiedyś przypadłością rzadką, tym bardziej w kraju, w którym od kilku lat życie jest na kartki. W związku z tym o ile może się zdarzyć jeden otyły w plutonie, o tyle trzech w drużynie wygląda cokolwiek dziwnie. Podobnie zresztą ma się sprawa z okularnikami. Czterech z dziesięciu żołnierzy w brylach - to by się mogło zdarzyć pod Moskwą w pospolitym ruszeniu studentów i naukowców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kolego R51, ani koleżanki, ani kolegów robiących PSZ nie znam. Na filmie w 8 minucie i 19 sekundzie jest pokazany dowódca jednego z pułków u Maczka, który ma tak samo założoną szelkę. Co znaczy Twoim zdaniem niechlujnie ubrane umundurowanie i oporządzenie u nich. Napisz konkretnie co nie pasuje, bo poza wymienionymi już przeze mnie nie dostrzegłem niczego złego.

No może poza tym, że na hełmie są gogle chyba rosyjskie. Jeśli Ty tego nie zauważyłeś, to ja też nie jestem pewien czy to te, bo z takiego zdjęcia mogę tylko domniemywać.

Jeśli chodzi o mundury powojenne, które tak Ciebie rażą, to chyba takie obok replik powinny być używane, bo miejsce oryginałów jest w muzeach. Oczywiście powojenne trzeba odpowiednio przerobić, by przypominały drugowojenne (w przypadku PSZ).

Podsumowując, uważam, że aż takich błędów nie ma na pokazanym przez Ciebie zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste...

Jeśli kolega sugeruje że mundury wzoru 49 w kolorze kanadyjskim i niechlujnie założone oporządzenie plus apachy niewiadomego pochodzenia to małe mankamenty w rekonstrukcji PSZ to już nic za to nie mogę. Obok replik i oryginałów nie ma dla mnie innych alternatyw w rekonstrukcji. Z tego powodu odtwarzając np. Niemca z II WŚ nie ubiorę flektarnu, czy NRDowskiej kurtki mundurowej, jakiegoś szweda czy szwajcara. Nie będę chlastał BD wz. 49 aby uzyskać mierny efekt czegoś co i tak nie zbliży się do dobrej repliki o oryginale nawet nie wspominając. Właśnie takie babole są na tym forum ścigane i piętnowane. A to co kolega tutaj uprawia to zwyczajne kasztanienie i próba udowadniania że białe jest czarne.

Co do politycznei poprawnej dyskusji to mając wzrost 170 cm i będąc brunetem rasy białej nie staram się odtwarzać wojownika zuluskiego, gwardzisty cesarza Fryderyka Wielkiego, funkcjonariuszki BDM czy Samuraja.

Jeśli jakiś rekonstruktor wyda krocie na jak najwierniejsze repliki umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia, przeczyta setki książek o nich traktujące, obejrzy tysiące zdjęć z epoki, zapisze się na kurs językowy, dzięki któremu zacznie mówić jak rodowity Bawarczyk to jeśli mimo tego świetnego przygotowania do odtwarzania żołnierza 7 Dywizji Piechoty Wehrmachtu ma cycki i jest kobitą to cały budowany ciężką pracą efekt bedzie warty tyle co pierdnięcie.

Jeśli chromy na nogi rekonstruktor postanowi wystapić jako brytyjski skoczek spadochronowy spod Driel czy innego Arnhem to ośmieszy nie tylko własne kalectwo ale i chłopaków którzy w 1944 roku narażali życie walcząc z Niemcami.

Jeśli afroamerykanin postanowi odtwarzać żołnierza LAH to będzie to oznaczać, że z rekonstrukcji przeszedł do kontestacji.

Celem rekonstrukcji jest jak najwierniejsze odtworzenie postaci historycznych. Takie są zasady tej zabawy. Ciuszki możemy sobie dopasowywać i wymieniać, ograniczeni jesteśmy własną powłoką cielesną, która nigdy nie jest idealna. Aby się nie ośmieszać postarajmy się dopasować własne możliwości do odtwarzanej postaci. Osoby które poklepuja po plecach i dodają jakże empatycznej" otuchy narażają nieszczęśników na niepotrzebne ośmieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bjar_1: Ciekawe by mieli zwłaszcza w czasie planowych odwrotów" z ruskimi czołgami na plecach ;)

Z opowieści mojej Babci wiem, że wtedy (lato 44 na Lubelszczyźnie) bardzo popularne były zarekwirowane chłopskie furmanki. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam to forum i dochodzę do wniosku, że to co tutaj Panowie wypisujecie jest w ogóle bez sensu.

Cały ten temat jest bez sensu.

Jedyne co tu powinno się zamieszczać tozdjęcia dziwadeł rekonstrukcyjnych, a dyskusję skończyć na słowach hahahah", uuuu..." itp.

I tak nikogo tym swoim rozpisywaniem się nie przekonacie.
Dalej bedzie się to działo w ten sam sposób, według tych samych standardów".
Te dyskusje na tym forum trwają od lat, grupy, które opisujecie ak istniały tak istnieją, jak dostawały medale za swoje dokonania" tak dostają. Świata się nie zmieni więc szkoda chyba zdrowia na tak bez nadziejne walki z wiatrakami.
Polecałbym się skupic na samym sobie. Posmiać się i na tym koniec.
Niepotrzebnie sobie tworzycie wrogów, a jak pokazuje praktyka te dziwadła" w naszym kraju mają wieksze plecy niż cała reszta do kupy wzięta.

A co do samej rekonstrukcji...to czego Panowie oczekujecie...
Jeżeli w dzisiejszych czasach robi się filmy historyczne gdzie Robin Hood jest czarnoskóry to czego się spodziewać po rekostruktorach.

P.S. Tak wiem. Nie istniała taka postać jak Robin Hood, ale mimo to czy w realiach średniowiecza byłaby innego koloru skóry nż białego. To tylko przejaskrawiony przykład. Do czarnoskórych nic nie mam. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wyżej kolega jedni sie zmieniają inni zostają przy tym samym poziomie.

Wy macie polew z grup i poszczególnych jednostek tu a w plenerze pośmiewisko jest zarówno was jak i tego portalu.
Już nieraz miałem okazje usłyszeć że większość z wypowiadających się tu użytkowników mocnych jest tylko przed klawiaturą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność wypowiedzi
Wolność wypowiedzi (wolność słowa) oznacza możliwość swobodnego wyrażania swoich poglądów i myśli przez każdą jednostkę.
Wolność wypowiedzi została zagwarantowana w Konstytucji RP w rozdziale „Wolności i prawa osobiste” w art. 54. Zgodnie z tym przepisem każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

http://www.kursnakulture.pl/artykuly/102069-wolnosc-wypowiedzi.html

:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: @Stanisław M.

[Jeżeli w dzisiejszych czasach robi się filmy historyczne gdzie Robin Hood jest czarnoskóry [...] To tylko przejaskrawiony przykład.]

Robin Hood to nie wiem, ale widziałem film na motywach (bo ekranizacją to nazwać trudno) powieści Marka Twaina Jankeska na dworze króla Artura", gdzie nie tylko tytułowy bohater była kobietą, a konkretnie dziewczynką i w dodatku czarną, ale i w orszaku rycerzy króla Artura pojawiali się jacyś... jak to nazwać... Afroceltowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarzabek

Tu nie chodzi o wolność wypowiedzi gdyż ja tego wcale nie zanegowałem. Miałem na myśli to, że Panowie napisaliscie tu kilkaset postów, często o tej samej treści, a nic z tego nie wynikło.
Nie jestem rekonstruktorem, ale jak czas pozwala to ogladam różne rekonstrukcje, a tu zaglądam, aby się dowiedzieć co gdzie i kiedy się dzieje.
Kilka widziałem, kilka jeszcze pewnie zobaczę i smiem wątpić, aby prezentowani Panowie w za dużych czy za małych mundurach, przekoszonych pasach zmienili coś w swoim podejściu.
Już tacy są i tyle, gdy patrzą w lustro nie widzą tego co Wy widzice i wierzcie mi, że raczej tego nie zobaczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest w tym coś z ekonstrukcyjnych dziwadeł", ale jeśli choć jedna z pokazanych tu osób coś poprawi w swoim wyglądzie, choćby i ten nieszczęsny krzywo wiszący pas, to już będzie sukces.
A z lektury właśnie tychże tematów o dziwadłach" widać, że są osoby które tam się pojawiały kilka lat temu a dziś mogłyby posłużyć za przykład. Ja sam też prędzej poczekam jeszcze parę lat żeby skompletować dobry, historyczny mundur i wyposażenie, by nie wylądować na dziwadłach czy repronie, bo jak ktoś kiedyś mi powiedział ekonstrukcja to jest takie coś, co się robi albo dobrze, albo wcale"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przydatność dydaktyczna tego zdjęcia dąży do zera, albowiem można to tylko podsumować tak, jak w podobnej sytuacji na czeskim Rekonie
http://www.acwsaloon.cz/hotove/t/topten2/topten.htm :
Nie będziemy nawet analizować błędów, bo tu właściwie NIC nie jest jak trzeba".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rekonstruktor podrzucił mi temat, ale widzę że zaczyna Wam brakować zdjęć z badziewiastymi mundurami i sprzętem to zaczynacie się ludzi czepiać. Sam ważę ponad setkę i mam zamiar zakupić mundur WH do rekonstrukcji. Ciekawe kiedy trafię do tego tematu przed szanowną lożę szyderców :/ ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mój konik- buty. Interesujący jest pasek parciany na ramieniu fryca pierwszego od prawej. Ten z lewej w interesujący sposób nosi puszkę, poza tym co to za chlebak mu się tam telepie? Albo niemiecki tak się wyciągnął od Schokolade albo ja mam jakieś zwidy. Reszty nie komentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOooo... Zdjęci amalutkie kiepsko widać, polecacam w takim razię stronkę, jest co oglądać...

http://www.google.pl/url?q=http://srh-silesia.pl/&sa=U&ei=5vNVUZOsLKbS4QTPqICQBA&ved=0CDYQFjAE&usg=AFQjCNE1YwsdToOy8M5WLI-bRoFKJLwYXQ

Polecam szczególnie II RP (chyba?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie