Skocz do zawartości

Sprężyna PPSz-41 wymiary


traf70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie:
Czy sprężyna główna do PPS-43 [a zwłaszcza jej średnica] jest taka jak w sprężynie głównej do PPSz-41 ? Potrzebuję te dane do repliki którą chciałbym w miarę możliwości jak najwierniej wykonać.Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie sam zwój sprężyny, żerdź , zderzak, już mam.
Chodzi mi o możliwość wykorzystania , [przełożenia] sprężyny z zespołu od PPS43 do PPSz41 - czy sama sprężyna będzie taka sama po np. odpowiednim skróceniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Hebda.

Sprężyna w replice musi być dokładnie taka jak trzeba (czyli ok. 165mm długości), bo:
- jak będzie za długa, to nie będzie można wystarczająco daleko naciągnąć zamka i nie złapie go zapadka spustu (nie odda się suchego strzału),
- jak będzie za krótki to zamek (nienapięty) nie będzie wystarczająco dociśnięty do lufy i będzie klekotał w komorze przy jakimkolwiek ruchu.

Mam aktualnie ten sam problem co traf70 i kilka sprężyn zastępczych już testowałem (wnioski z testów powyżej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes przewrazliwiony, po pierwsze w necie jest dosc dokumentacji pozwalajacej wykonac w pelni działajacy rozpylacz, po drugie taka sprezyne można bez wiekszych problemow nabyc albo solo ( vide alegro) albo w komplecie z PPSz 41 ( zdekowanym )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argo jak zawsze się ze sobą zgadzamy :-) masz rację i pewnie dlatego rzadko się wypowiadam na tym forum bo z rzeczy dla mnie i dla Ciebie błahych, prostych i oczywistych tutaj rodzą się problemy.
W jednym poście podaje wszelkie różnice, a następnie:

1. kolega Hebda pisze, że wystarczy sprężyna z radia, ale zapomina, że sprężyna w ppszy razem z żerdzią musi zmieścić się w otworze w zamku

2. kolega mongo ze sprężyny próbuje zrobić istotną część broni i wmówić to nam, ludziom, którzy legalnie posiadają broń ostrą, że to zakrawa o terroryzm.

Z okazji Nowego Roku mam takie osobiste życzenie:

DZIECIAKI DOUCZCIE SIĘ A POTEM WYLUZUJCIE

Pozdrawiam
Bandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z okazji Nowego Roku, ja przypomnę Panom, że:
1. Zaczynacie zbaczac z tematu
2. Tego typu praktyka grozi kłótnią
3. Osobiście zgadzam się z Panami Argonautą i Bandim1973, ale
wystarczyło zignorowac ignoranta ;) Nie musicie się
tłumaczyc z udzielonej rady bo gdyby facet przeczytał
pierwszy z brzegu dokument - ustawę o broni, wiedziałby co
nią jest, a co nie, a z powodów, które najsłuszniej
podnieśliście, do repliki nie można wsadzic czegokolwiek
bo na pewno to nie będzie replika tylko produkt
pepeszopodobny.
Więc odpuścmy emocje i powrócmy do tematu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może to ja byłem sprawcą zamieszania pisząc skrótem myślowym zamek". Oczywiście chodziło o kawałek metalu bez żadnej iglicy, który ma w replice prawdziwy zamek imitować.
Co do reszty mojej wypowiedzi to Bandi1973 uzupełnił ją o ważny fakt odpowiedniej średnicy sprężyny, tak żeby weszła na żerdź i jednocześnie oparła się o ściankę imitacji zamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Duńczyku, nie zgadzam się z Twoja interpretacja ze należy ignorować ignoranta ;-), bo forum ma tez walor edukacyjny, trzeba użytkownikom czasem wytłumaczyć ze się mylą tak jak z tej sytuacji, bo jak słusznie zauważył Bandi ( pozdrowienia ;-) sprężyna powrotna nie jest istotnym elementem broni i nie podlega żadnym obostrzeniom w posiadaniu, natomiast takie posty jak kol Mongo należy prostować bo tylko utwierdzają ludzi w błędnym przeświadczeniu ze posiadanie jakiegokolwiek elementu broni jest nielegalne.
Jeśli już jesteśmy przy budowie repliki pepeszy to albo tniemy koszty i mamy wyrób pepeszopodobny ;-) ( chyba ze ktoś jest bardzo zdolny w metaloplastyce to pełny szacunek z mojej strony) , albo idziemy w pełny realizm i wszystkie elementy poza ustawowo reglamentowanymi ( lufa, zamek, komora zamkowa) stosujemy oryginalne, tyle ze przy ich obecnych cenach, oraz kosztach wykonania replik części reglamentowanych, taka replika nie będzie znacząco tańsza niż pozbawiony cech oryginał, co stawia pod znakiem zapytania sens budowy repliki tej broni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale, że różnimy się w opiniach bo tylko wtedy jest ciekawie i można zaprezentowac ich szerokie spektrum. Edukujmy, czemu nie, niestety wpis mongo prezentuje tak głęboką nieznajomośc zagadnienia, do tego utrzymany jest w zaczepnym tonie, że tylko go zignorowac. Co do kwestii realizmu repliki to rzeczywiście trzeba przyjąc pewne założenia. Albo ktoś ma duże możliwości sprzętowe i umiejętności i buduje sobie replikę od podstaw albo nabywa części oryginalne, a tylko istotne" zastępuje nieoryginalnymi. Bądź też korzysta z drogi zaproponowanej przez Ciebie i nabywa deko. Wyrób pepeszopodobny jest dla mnie poza wszelką dyskusją, w ogóle nie wart zastanawiania się. Z mojego punktu widzenia warto dyskutowac i pomagac tylko myślącym o replice, a nie czymś co ją udaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie:
Dziękuję za poświęcony mi czas i energię.
Jako Przyczyna " tych wielu cennych uwag pragnę zmodyfikować moje pytanie , bo może się nie rozumiemy.
Proszę o tych z Was którzy mają oryginalną sprężynę aby:
- zmierzyli długość
- średnicę
- średnicę zwoju
- skok [odległość między zwojami]
[wszystkie pomiary najlepiej proszę zrobić suwmiarką i podali je na tym forum .]
Z góry Serdecznie Dziękuję!
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandi1973-

1. kolega Hebda pisze, że wystarczy sprężyna z radia, ale zapomina, że sprężyna w ppszy razem z żerdzią musi zmieścić się w otworze w zamku"

Nie zapomniałem,można znaleźć sprężynę ieoryginalną"która mieści się i na żerdzi i razem z nią w zamku umożliwiając wyłącznie suchy strzał"
(mam nadzieję że teraz zrozumiale napisałem)

Jednak tak jak pisał kiler p:
jak będzie za słaba a zamek (nienapięty) nie będzie wystarczająco dociśnięty do lufy to będzie klekotał w komorze przy jakimkolwiek ruchu.

Nie wiem czy Twój tekst o dzieciakach miał cokolwiek wnieść do dyskusji,czy miało to być zdanie oznajmujące że moja jest najmojsza,czy też próba podreperowania samopoczucia.Pozostawię go bez komentarza:)

Pzdr


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 01:57 03-01-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku" Hebda :D zamiast się cieszyć, że Cię odmłodziłem to marudzisz. Wejdź na stryszek rozbierz jedno radyjko i poratuj kolegę budującego replikę.
Ja myślę, że na takiej sprężynie z Twojego radyjka to ta PPSzka będzie mu przynajmniej trójkę i RMF odbierać :D

Pozdrowionka
Bandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz konkrety:
długość żerdzi: 168 mm
grubość żerdzi: 4 mm
szerokość zwoju sprężyny około 6,3

skoku sprężyny bez rozebrania osi niestety nie da się zmierzyć bo sprężyna jest standardowo trochę ściśnięta.

tulejka na końcu żerdzi o którą opiera się z jednej strony sprężyna a z drugiej zamek: 6,8 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wymiary.
Z tą łatwością zakupu oryginału nie jest tak prosto.
Poluję od października i od tamtej pory ukazała się jedynie 1szt. za 130 zł która zresztą dość szybko poszła.
Co innego do PPS , ich jest faktycznie dużo za ok 30 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie