Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

traf70

Forum members
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Witam kolega znalazł na podwórku ten przedmiot . Przypomina łuskę lub nabój ćwiczebny. wymiary to: średnica 10,5 mm długość 28,5 mm kryza 11mm Przedmiot sprawia wrażenie jakby był wypełniony ołowiem proszę o pomoc w wyjaśnieniu zagadki.
 2. Trafił mi się ładny guzior liberyjny z bogatym herbem. Znajdka pozyskana w podwrocławskiej wsi, więc temat raczej dolnośląski. Czy ktoś z forumowiczów rozpoznaje ten herb?
 3. Nie wydaje mi się aby były to zawiasy do skrzyni posagowej". Przeznaczenie zawiasów może byc jedynie do zamykania (wieka pokrywy)znacznie lżejszych rozmiarów niż jakakolwiek skrzynia. Rozmiary to zaledwie 6 cm. przy szerokości 1 cm. Otwory do mocowania zawiasów np. na nity tub gwoździe - to też srednicy ok.1 mm. Przeznaczenie jest ewidętnie do czegoś daleko bardziej misternego niż skrzynia. Może okładka księgi , szkatuła itp . Mimo wszystko to przedmiot typowy,bo podobne znaleziska jak się dowiedziałem - pojawiają się w różnych miejscach , więc ...Przeznaczenie też musi byc konkretne.
 4. na powierzchni widać nieczytelny , dość prymitywny ornament którego treść nie przypomina mi niczego znanego. Ponadto widać na zdjęciach otwory do mocowania tych przedmiotów do chyba jakiejś płaskiej powierzchni a na końcu - widełki" z otworami jak w zawiasach. Co to jest? Czy ktoś się spotkał z podobnym przedmiotem?
 5. materiał to miedź bądź mosiądz.
 6. długość to ok. 63 mm. szerokość w najszerszym miejscu ok. 10-12 mm
 7. Witam na fotkach przedmioty znalezione przez mojego kolegę na polu w pobliżu Wrocławia
 8. Witam przedmiot ze zdjęcia znaleziony na polu pod Wrocławiem. Wymiary 0k.5x3,5-4 cm. materiał to mosiężna blaszka gr.1-1,5mm. Treśc : 1898/99 H.St.m. Magdeburg 660 Czy ktoś pomoże w identyfikacji?
 9. otwór przelotowy do zamontowania kuli na listwie montażowej(?)
 10. otwór prostopadły do pierwszego,gwintowany.
 11. Witam Proszę o pomoc w identyfikacji. Kula wykopana na polu ornym średnica ok. 65mm, materiał to chyba brąz, wewnątrz otwór przelotowy 20x6mm do niego prostopadły otwór gwintowany o średnicy ok 6mm. Co to może być?
×
×
 • Create New...

Important Information