Skocz do zawartości

Valentine IX odbudowa


macvsog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Powiem tak, byłem, widziałem macałem. Nie ma tam żadnej magii" tylko czysta praca. Wszystko rozebrane na czyniki pierwsze, wanna wypiaskowana zabezpieczona, wieża to samo, silnik.... MALINA... jak to Jacek powiedział do mnie Marcin, ona będzie jeździć jak "malllyna ;) " i ja w to wierzę. Trafiła w najlepsze ręce, a porównywanie z hmmm panami K. trochę nie na miejscu :/ Zdjęć nie mogę publikować, obiecałem. Znalazłem ją magnetometrem na lodzie to czuję się jak wójek stryjeczny :) więc nic więcej w temacie ;)
Pozdro
Heruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku pojazd wyciagniety, czyli inny jego status, o ile sie nie myle (chyba ze tak), nie jest on prywatny..
Jak ktos ma kupiony prywatnie to moze sobie robic co tez chce i nikogo to nie powinno obchodzic.

Tutaj pojazd nie jest prywatny, wiec faktycznie troche informacji by sie przydalo - wartosc edukacyjna i historyczna takowych informacji powinna byc brana pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko co by nie odbiegać od tematu. @Heruss Porównanie nie dotyczyło starań i jakości pracy, p. Jacek wkłada w to zapewne wiele serca. Chodziło o upublicznianie działań w warsztacie (vide remont 251, 250, G-13 etc. co prawda tylko Sz.W. państwowy" i za publiczne robiony).

ps.@mietek - podobno ma być bogata relacja na zakończenie prac, może nawet publikacja (podejrzewam). Obszerna dokumentacja jest wymogiem WKZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Jeśli dobrze rozumiem, to ta konwencja generalnie zabrania wykopywać znaleziska archeologiczne (niezależnie od klasyfikacji co jest archeo" a co nie) dopóki nie istnieje zagrożenie zniszczenia stanowiska? Normalnie ma sobie leżeć w ziemi i gnić dla przyszłych pokoleń"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat PATRON temat właśnie dotyczy prawnej odbudowy pojazdu. No chyba że chcesz wiedzieć jak posuwa się rekonstrukcja pojazdu to wiemy że do tematu nic nie wpłynie jak tylko za kilkanaście miesięcy lub lat stwierdzenie że jest już gotowy i słusznie" . A jeżeli dywagacje na temat materiału który ukazał się w artykule waszego pisma nie można się wypowiadać i jest nałożone embargo to lepiej zamknij wątek. Człowieksniegu może i moja wypowiedź jest zbyt dosłownym skrótem przez co nie bardzo łapiesz o co chodzi ale kilka lat pracując w Muzeum jako archeolog a obecnie w instytucjach sądowych na własnej skórze to przerobiłem i wiem jak to działa w świetle przepisów prawnych mimo że utopijnych w niektórych przypadkach".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik - delikatnie mówiąc złapałeś sens konwencji Maltańskiej ( w zasadzie bardzo słusznej i sensownej ale do tego musiał bym napisać poważny artykuł aby uzasadnić jej niepodważalny sens) tylko przepisy trzeba do niej odpowiednio dostosować i określić ile minimum w naszym kraju musi mieć ślad , wytwór, przedmiot działalności człowieka aby zakwalifikować go już do zabytku archeologicznego , a nie mieć je w takiej formie jak obecnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przydałby się ten artykuł do wglądu, ogólnie temat ten należało zamknąć w momencie jak już było wiadomo,ze żadnych informacji i relacji z odbudowy nie będzie, bo faktycznie sens jego istnienia w tym momencie to jakieś kuriozum jeśli porównać inne tego typu wątki, gdzie każdy mógł Śledzić relacje i podziwiać wyniki prac. Tutaj to mija się z celem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Landszaft. Niepodpisanie konwencji maltańskiej nie zmieniło by zasad prowadzenia badań atowniczych" i nadzorów i faktu że większość prac archeologicznych można by pod nie podciągnąć.
Co innego konwencja malt. a co innego nasze wewnętrzne regulacje prawne w kwestii którą poruszyłeś (zabytku archeologicznego), skostniałe rzeczywiście.

A pan Jacek w tym wszystkim Bogu ducha winny i nie śmiem wątpić w jego intencje. Wygląda na to że to taka prywatna wojna Warsa z polskim prawem" a jemu dostało się rykoszetem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie