Skocz do zawartości

Pokłosie"


Infaco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ehh ale jeszcze raz trzeba.....

Za sytuacje ktora powstala, odpowiedzialni sa ci ktorzy promowali i wprowadzili w zycie totalitarny socjalizm we wszystkich jego wydaniach. Poklosiem tego bylo nie tylko unicestwienie milionow ludzkich istnien, strata dorobkow materialnych i kulturalnych pokolen, lata glodu i niedostatku ale przedewszystkim zgnojenie moralnosci i tego co najlepsze w ludziach, sprowadzenie tych ktorych dosiegla ta filozafia do najnizszego denominatora.

Trudno sie dziwic ze wiekszosc widzac triumf przemocy, starala sie przystosowac tak jak mogla do nowych realii nawet kosztem sasiadow. Nie smiem ich krytykowac bo watpie bym sam byl lepszy w ich sytuacji. Tym bardziej nie bede stosowac metody tych totalitaryzmow, zbiorowej odpowiedzialnosci - osadzania calych narodow za takie czy inne zachowanie jednostek (dobre i zle).

Tym wiekszy respekt nalezy sie tym ktorzy mimo wszystko potrafili powiedziec 'nie', zachowac wlasna ocene moralna i ryzykowac wszystko w imie wyzszych wartosci. Obojetne czy jest ich 'las' czy kilku.

Nie powinnismy za to, nigdy zapominac kto i jak doprowadzil do tego ze takie realie zycia zaistnialy. I ze w niektorych czesciach swiata maja sie dobrze do dzis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gebhardt,mądre słowa!

S_boj, Myśli Wybrane, t.4:

w dodatku przez bardzo "obiektywne i opiniotwórcze portale :D"

Dyskutuj z tezami, jeżeli potrafisz. Zapewne nawet nie otworzyłeś linku. Wystarczyła Ci sama nazwa, aby dokleić łatkę. Jestem ciekaw, jakie portale są wg. Ciebie obiektywne.

Wypisz punkt po punkcie, gdzie autor się myli. Wtedy dalsza dyskusja będzie miała sens. Bo na razie to piaskownica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stawiasz pewne tezy i zarzuty, to powinieneś być w stanie je uzasadnić i obronić. Nie rozumie, po co ciągniesz pewne tematy, skoro jak mówisz jesteś zmęczony.

Mniejsza z ty, zboczyliśmy z głównego tematu. jak zwykle każdy pozostanie przy swoim zdaniu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach w Polsce mnożyły się przypadki łamania praw mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Przy czym wśród poszkodowanych dominują osoby pochodzenia żydowskiego, co eksperci tłumaczą jako przejaw zakorzenionego w polskim społeczeństwie antysemityzmu na poziomie codziennych kontaktów" - konstatuje rosyjskie MSZ.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13002618,Antysemityzm__lamanie_praw_mniejszosci__szowinizm.html

No to już wiemy dlaczego Moskale finansowali ta szmirę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, niestety nie mogę się z Toba zgodzić. Antysemityzmu i łamania praw ( 200.000 wymordowanych Czeczenów to zapewne tez robota Polaków) mniejszości niech szukają u siebie.

Tam takie postawy to chleb codzienny i Semici oraz inne mniejszości (tzw. czarni) są milion razy bardziej narażeni na prześladowania, pobicia i mordy niż w u nas.

Powiem więcej: nawet w porównaniu z państwami Europy zachodniej (dowiedz się co tam wyrabia muzułmańska młodzież z Żydami lub pederastami) Polska jest rajem dla różnej maści mniejszości. Co dostrzega nawet wspólnota międzynarodowa (patrze sprawa osadzenia jednego z Serbskich zbrodniarzy wojennych, niejakiego Radislawa Krstića).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Polska jest rajem dla różnej maści mniejszości...
-poważnie? Ja widząc takie zdjęcia lub móry w mojej dzielnicy widzę to troszeczkę inaczej.
...lub pederastami...
- ale tymi co już zostali skazani za molestowanie małych dziewczynek lub chłopców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze w Polsce jest niebo na ziemi, ale radze rozejrzeć się dookoła... U nas jacyś durnie wypisują takie brednie jak na tym zdjęciu z Jedwabnego, ale u naszych sąsiadów się do Żydów (i nie tylko) strzela, ot taka mala różnica.

I tak było zawsze, dlatego Żydzi (Mennonici, Ormianie oraz inne mniejszości) uciekały zewsząd do Rzeczypospolitej, a nie do Moskwy, lub gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem napis na murze ch.. w d.... pedałom", a pod spodem swastykę i myślę, że to hasło reklamowe jest emanacją marzeń niejednego z tych prawdziwych Polaków", którzy witają się zamawiając pięć piw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kindzal (3464 / 302) 2012-12-06 18:55:37

Toż wiesz, o czym i dlaczego pisałem... Mamy taki przaśny antysemityzm z niewielką liczbą żydowskich obywateli... Mamy tępienie mniejszości seksualnych, wierząc że promil obywateli takie cuda-wianki dokonuje ( a tu się można mocno zdziwić )... Mamy podobno wolność religijną czy wyznaniową... Normalnie raj na ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale u naszych sąsiadów się do Żydów (i nie tylko) strzela...

-Kindzale,może dlatego, że u nas posiadanie broni jest ograniczone?
W Polsce większość Żydów, to obyatele tego kraju tak jak Ty czy ja. Płacący podatki, pracujący, i głupie jest jeżeli jakiś bęcwał maluje na murze swastykę niszcząc mur.

s_bój- przypomniała mi się taka zabawna sytuacja z 11 listopada tego roku.
Idziemy w demonstracji antyfaszystowskiej a na przeciwko nas kilkudziesięciu chłopców", z emblematami współczesnej swastyki-krzyżem celtyckim. Więc my się przedstawiamy krzycząc ( aby nie było wątpliwości)- Antyfaszyści, a oni nam-Peedaałyy. No i moja żona w śmiech:)

Ale wracajmy do szmiry nagrodzonej w Gdyni na festiwalu.

Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie