Skocz do zawartości
  • 0

renault FT 17 i Renault R 35 oraz coś jeszcze


Landszaft

Pytanie

Witam zakładam nowy odświeżony wątek w którym będę wstawiał przywiezione elementy z miejsca rozbicia obu wozów. Z uwagi że w lesie tym elementy są na przestrzeni lasu wymieszane i nakładają się na siebie trudno mi jest rozpoznać co jest z jednej jak i drugiej Renówki. Ciekawostką jest to że na pewno jest tam jeszcze jeden pojazd rozbity lub dwa których nie jestem w stanie rozpoznać co to było. Temat będzie się wlekł bo elementów jest sporo a przeznaczony jest dla naprawdę mających wprawne oko. Poprzedni wątek z nierozpoznanymi elementami jest tu http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=694216#1320746 który zamykam i jeszcze raz powielę podając wymiary i cechy charakterystyczne elementów nie rozpoznanych. A główny temat gdzie będą wklejane rozpoznane elementy jest tu : http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157
Zachęcam do przeglądania obu wątków i uczestniczenia w rozpoznawaniu elementów oraz pojazdów jakie mogą wystąpić w pewnym lesie. Na początek pewna blaszka pancerna widok z obu stron wymiar 10 x 20 cm grubość 5-6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

a tu kupka detali mosiężnych i miedzianych z pojazdów po rozsadzeniu, niektóre detale jak kraniki nawet sprawne , ale co z czego i do czego to zagadka , na niektórych detalach sygnatury,numery. Z tego co widzę to w prawym dolnym rogu są detale z chłodnic . reszta nie wiadomo z jakiego przeznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stell przyznam się ze zdjęcia podobne ale ten detal jest bardzo duży .a pojazd na zdjęciu to tankietka rozpoznawcza z bardzo delikatnym zawieszeniem , z uwagi że detal ten jest u kolegi ale go miałem w rękach i oglądałem to na pewno nie to i nie z tego pojazdu . tam były tylko 2 pojazdy wysadzone Renault ACG1 i Renault D1 i jest to element z jednego z nich tylko którego , optował bym za D1 , ale z uwagi że nic się z tego czołgu nie zachowało w świecie , a zawieszenie było zakryte opancerzeniem to trudno teraz jednoznacznie stwierdzić który to z elementów amortyzacji lub zawieszenia.
z uwagi że ciut w skrzyniach zrobiłem przeglądu i trochę rdzy samo odpadło wystawiam następne detale do rozpoznawania . tu ciekawy uchwyt obszyty skórką uchwyt posiada mocowanie z dziurką . na co takie mocowanie obszyte skórką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Ty wiesz lepiej czy to mogła (albo raczej nie mogła) być uszczelka głowicy silnika Star – bo miałeś te szczątki w rękach, zaś podobieństwo (jeśli je dostrzegasz) jest widocznie zupełnie przypadkowe.
Ja - dysponując wyłącznie obrazem przedstawionym przez Ciebie, bez podania żadnych wymiarów (w tym również grubości) – uznałem podobieństwo do znanych mi doskonale uszczelek silników S-47 za wystarczające do wysnucia takiego wniosku. Swoje zdanie podtrzymuję, bo nie wydaje mi się możliwa jako przypadkowa taka zbieżność kształtu i proporcji rozstawienia otworów w różnych konstrukcjach. Wiem również, że ten silnik nie jest kopią innego obcego.
Uszczelka silnika S-47 jest określana jako odmiana opancerzona, to znaczy wykonana z tektury azbestowej obustronnie pokrytej na całej powierzchni folią miedzianą i jest typowym rozwiązaniem w przypadku silnika wielocylindrowego zamkniętego pojedynczą głowicą.
Uszczelki jednolite wykonywane z blachy muszą mieć wokół wszystkich otworów wytłoczone rowki umożliwiające dobre uszczelnienie, a grubość takich uszczelek wynosi ok.0,6 mm. Na przedstawionych szczątkach Twojej uszczelki takich rowków nie mogę dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następny detal pancerny z wnętrza pojazdu . Jakieś zamknięcie , wajcha , widać resztki białej wewnętrznej farby oraz bolec w osi mocujący te zamknięcie bo tak mi się nasuwa , jak ktoś widzi w zdjęciach wnętrz pojazdów czołgów Renault R 35, AMC 35, AMR 33, FT-17, D2, Chenilette UE, albo samochodu panc. Panhard 178 to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz praktycznie prawie zgadłem blachę ale brak mi zdjęć i wymiarów potwierdzających że ten element to część blachy pancernej która znajduje się za wieżą czołgową Renaulta FT-17, niestety nie mam ani jednego zdjęcia 100 % z góry ukazujący kształt i wymiar tejże blachy pancernej. Niestety nasz Renault który znajduje się w MWP w ogóle nie posiada tejże blachy, zdjęcia z boku i pod kątem trochę potwierdzają ten kształt oraz zaczepy na paski skórzane które zachowały się na pancerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stell przyznam się że rozmawiałem wieczorem z Woodym o potwierdzenie że pancerz z ostatniego zdjęcia to górny lewy za wieża i Woody znalazł zdjęcia i opis że tak jest faktycznie i wymiary się zgadzają, ale twoje stwierdzenie że na zdjęciu wystawionym przez Woodego widać pancerz ze zdjęć 2013-03-06 23:54:03 do 2013-03-08 13:36:09. Spowodowało że mało ślepia mi nie wyskoczyły gdzie ty to widzisz. I okazało się że to pancerz boczny kominka lub budki" z tyłu . no brawo czyli potwierdzone są 2 kawałki pancerne z FT 17 i co ciekawe obu brak w wozie z MWP ! Czyli już jest 5 detali rozpoznanych z 50. Stell i Woody na was 2 mogę liczyć !!. Co ciekawe z uwagi że mam masę zdjęć zachowanych egzemplarzy Renówek w różnych muzeach i kolekcjach prywatnych, okazuje się że w niewielu jest ten element pancerny zamontowany , w większości nie ma tego pancerza. Zaraz wstawię te elementy do działu rozpoznane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element z 2013-10-16 12:54:33 to raczej końcówka jakiegoś drążka czyli coś ze środka, jak możesz to daj wymiary elementu bo mogę się mylić.
Tu wnętrze b1, widać dwa podobne zakończenia drążków i cięgieł, co do ostatniego elementu to coś podobnego widziałem właśnie w tym czołgu ale muszę poszukać.
http://www.chars-francais.net/new/images/stories/galery/1930_b1/b1%20interieur%204%20photo%20dominique%20dumay.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze udało się pomóc.
Daj fotkę od spodu i z boku korka z napisem RELLMIT, to prawie na pewno paliwo, użycie mosiądzu sugeruje łatwopalne czyli benzynę, prędzej coś angielskiego niż francuskiego.
Czy jakieś elementy z pobliża udało się przypasować do konkretnego obiektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać dobrze ten element. http://www.chars-francais.net/new/images/stories/galery/1930_d1/1001%2002.jpg
Prawdopodobnie było to wzmocnienie mocowania czegoś we wnętrzu, trzpień przechodził przez pancerz i coś był przykręcone od wewnątrz śrubą z zabezpieczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Stell chciałbym aby to był ten detal http://harveyblackauthor.files.wordpress.com/2012/05/barbarossa-0111.jpg . ale to zdjęcie w powiększeniu pokazuje jego kształt i niestety to nie to :o( , a szkoda ;o). Uwaga w tym miejscu był też rozbity albo T 34 albo SU 85 bo znalazłem jeden z bocznych wizjerów wieży oraz podstawę do DP czołgową, więc niektóre detale mogą pochodzić z jednego z tych tanków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie