Skocz do zawartości
  • 0

renault FT 17 i Renault R 35 oraz coś jeszcze


Landszaft

Pytanie

Witam zakładam nowy odświeżony wątek w którym będę wstawiał przywiezione elementy z miejsca rozbicia obu wozów. Z uwagi że w lesie tym elementy są na przestrzeni lasu wymieszane i nakładają się na siebie trudno mi jest rozpoznać co jest z jednej jak i drugiej Renówki. Ciekawostką jest to że na pewno jest tam jeszcze jeden pojazd rozbity lub dwa których nie jestem w stanie rozpoznać co to było. Temat będzie się wlekł bo elementów jest sporo a przeznaczony jest dla naprawdę mających wprawne oko. Poprzedni wątek z nierozpoznanymi elementami jest tu http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=694216#1320746 który zamykam i jeszcze raz powielę podając wymiary i cechy charakterystyczne elementów nie rozpoznanych. A główny temat gdzie będą wklejane rozpoznane elementy jest tu : http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157
Zachęcam do przeglądania obu wątków i uczestniczenia w rozpoznawaniu elementów oraz pojazdów jakie mogą wystąpić w pewnym lesie. Na początek pewna blaszka pancerna widok z obu stron wymiar 10 x 20 cm grubość 5-6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz następny detal rozerwana część gąsienicy , niestety jest to gąską prawdopodobnie brytyjska. Poszukuję zdjęć pojedynczych klepek gąsienicy z czołgu A 13 Cruiser oraz A 10. . Jak widać gąsienica składała się z 2 elementów podstawowej klepki i łącznika między klepkami. Gąsienica miała charakter taki że łącznik umożliwiał zginanie się gąsienicy w jedną stronę a blokował zginanie się w drugą stronę . Czyli gąska mogła tylko wygiąć się zgodnie z kierunkiem jazdy , jak się ją odwróciło na opak" to nie dało się jej zgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o następna duperelka , klapka pancerna która miała zamknięcie sprężynowe maleńkie wymiary 12x9 cm gdzieś na zewnątrz pojazdu , wygląda jak pancerne zamknięcie korka paliwa czy korka do chłodnicy. I jeszcze jedna sugestia którą podsunął mi znajomy do elementu ze zdjęcia 2013-05-13 11:42:12 że to może być reflektor tylny lub przedni opancerzony jak notek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym z detali widać sygnaturę wewnątrz gąsienicy , element który dotykał gruntu . sygnatura to 013 lub O13 albo D13. Niestety jest to maleńki fragment gąski dlatego potrzebuję rys technicznych tych gąsienic lub zdjęć w dużej rozdzielczości samych klepek lub gąsienicy. Niestety jak na razie w necie trafiam na słabe zdjęcia gąsienic tych 2 typów czołgów, a pozwoliło by mi to jednoznacznie zdefiniować jaki był tam rozbity czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka z wnętrza pojazdu bo zachowane reliktowe resztki farby w kolorze białym . Blaszka coś trzyma lub blokuje albo zabezpiecza . Tak jak zaznaczam może być od Renaulta FT 17 , R-35, AMR-33 ,AMC-35, Panhard 178, Vickers Carden Loyd, A 10 lub A 9 Cruiser lub jeszcze z czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element z dnia 2012-10-22 21:48:56 mosiężny bloczek z otworem w środku przypomina mi część elementu do mocowania metalowych przewodów paliwowych. Przewody są w obejmie przymocowanej o kadłuba, pomiędzy przewodami wystaje śruba na którą nakłada się taki bloczek i okręca nakrętką motylkową. Bloczek dociska przewody do kadłuba i ustala odstęp pomiędzy nimi.
Znalazłem na zdjęciu coś podobnego ale nie wiem co nim było mocowane

http://www.armorama.com/photos/feature/3253/p3290243.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja mamy ustalony następny pojazd z grona rozbitych w pewnym lesie. Jak widać same unikalne pojazdy tam yły", szkoda że tylko były i poszły na złom. Ale na tym polega frajda poszukiwań i odnajdywania plam historii naszego kraju. Tu następny element ale już jak widać dotyczy napędu, Może ktoś napisze gdzie to mogło być zastosowane i do czego służyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście praktycznie ustalone w jakim czasie zostały rozbite. Nie należały na stanie żadnej jednostki jako jej wyposażenie bojowe choć pewna jednostka się nimi opiekowała.
Znalazł kolega nieśmiertelnik SS-Panzer-Grenadier-Ausbildungs und Ersatz-Bataillon 36 walonien".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem są zawiasy, jak je dopasujemy to worek się rozwiąże. Ze zdjęciami wnętrza wierzy jest problem nigdzie ich znaleźć nie mogę.
Mam pomysł co do elementu mosiężnego z linką ale bez zdjęć to tylko koncepcja. Możliwe, ze to element z Cruiser'a napinający linkę idącą przez bloczek do anteny, ale tak jak powiedziałem to tylko koncepcja dopóki nie będzie fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny detal to zamek samozatrzaskowy, który gdzieś coś trzyma .Mocowany na 4 nity . Wydaje się że w miejscu gdzie jest środkowy otwór była zamocowana wajcha na osi która otwierała ten zameczek . W klinie zatrzaskowym z tyłu była sprężyna która stale trzymała go w pozycji zamkniętej. Pytanie gdzie i w jakim pojeździe był taki zameczek wymiary to 7 cm X 10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i następny pancerna część , na pewno nie była ta część w Renaulcie 17 ft ani w Vickersie-Carden Loydzie , bo za gruby element , zostaje Reno R35 i Cruiser lub jeszcze coś nowego nierozpoznanego.Widać że od wnętrza było malowane białą farbą , więc na pewno czołg. wymiary wszystkie na zdjęciu widać . wygląda jak element wizjera lub szpary wizjera, ale to tylko luźna sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A element z 2012-11-04 20:05:25 masz już rozpoznany, bo jakoś mocno przypomina blokadę tylnej klapy wierzy z Panharda 178
http://maquettegarden.free.fr/Vehicules/Panhard178/files/photo_frames.html?7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steell GRATULACJE !!! . Właśnie rozpoznałeś 3 pojazd !! . te dwa elementy czyli kółeczko na wieży oraz z tyłu wieży bloczek to istotnie A9 MK I lub A10 MK II . I istotnie Niemcy zdobyli te pojazdy pod Dunkierką . W dodatku dziś rozpoznawałem ten czołg który był na wystawie zdobycznego sprzętu w Szczecinie w czasie wojny !http://www.odkrywca.pl/szczecin-wystawa-niemiecka-sprzetu-pancernego,710651.html#710651 . To mamy już 3 pojazdy rozpoznane. Został nam ostatni z tym rozerwanym kółkiem. Prawdopodobnie masz rację że to będzie Carden Lloyd bo istotnie sygnatura C.L to od tej firmy . Tylko teraz znaleźć który ? .Aby Ci nie było nudno cały czas powoli coś będę dorzucał ;o). Przydały by się zdjęcia z wnętrza takiego Cruisera. Wielkie dzięki za poświęcony czas i twe wprawne oko !! Teraz przerzucę je do działu rozpoznane !.
co do mosiężnego bloczka z literkami C.L. to raczej nie był w Cruiserze bo ten detal z mosiądzu ma takie dwa półkola wytoczone i widać że w nich coś się obracało , bo metal jest trochę Wyślizgany".
A tu następny detal wymiar jak zwykle niewielki 12 X 10 x 4 cm Budowa ciekawa bo to element elektryczny na pierwszym zdjęciu z prawej otwór duży jest z gwintem i wewnątrz jest końcówka mosiężna styk, na drugim zdjęciu górne prawe widać że na wylot przechodzi kabel mosiężny gruby na 7 mm taki o dobrej MOCY". Prąd o dużym natężeniu można przez niego puścić. I znowu co to jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu ciekawostka element ołowiany . wygląda jak jakiś kawałek klemy międzycewkowej akumulatora , takie przypuszczenie choć nigdy nie widziałem aby klemy były numerowane i tak jest napis odlew gotykiem EAIDE przynajmniej tak mi się zdaje , ale napis jak widać nacięty więc zgadywanka, pod nim wybity numer 3XC17-1JI , a także na górze widać słabo odlew numeru który nie wiem z jakiej strony czytać bo albo to jest 66następnie znaczek tak jak by cyfra X ale z połączonymi brzuszkiem nóżkami dolnymi i literka przypominająca F lub z odwrotnie to odwrócone F lub 4 następnie bardziej wtedy to przypomina znak O z dwoma ogonkami jak wieniec laurowy i cyfry 99 . Może ktoś po nazwie rozpozna co to za firma i co produkowała to będzie wiadomo co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie