Skocz do zawartości
  • 0

renault FT 17 i Renault R 35 oraz coś jeszcze


Landszaft

Pytanie

Witam zakładam nowy odświeżony wątek w którym będę wstawiał przywiezione elementy z miejsca rozbicia obu wozów. Z uwagi że w lesie tym elementy są na przestrzeni lasu wymieszane i nakładają się na siebie trudno mi jest rozpoznać co jest z jednej jak i drugiej Renówki. Ciekawostką jest to że na pewno jest tam jeszcze jeden pojazd rozbity lub dwa których nie jestem w stanie rozpoznać co to było. Temat będzie się wlekł bo elementów jest sporo a przeznaczony jest dla naprawdę mających wprawne oko. Poprzedni wątek z nierozpoznanymi elementami jest tu http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=694216#1320746 który zamykam i jeszcze raz powielę podając wymiary i cechy charakterystyczne elementów nie rozpoznanych. A główny temat gdzie będą wklejane rozpoznane elementy jest tu : http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157
Zachęcam do przeglądania obu wątków i uczestniczenia w rozpoznawaniu elementów oraz pojazdów jakie mogą wystąpić w pewnym lesie. Na początek pewna blaszka pancerna widok z obu stron wymiar 10 x 20 cm grubość 5-6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nudno się dzieje w Państwie Duńskim, więc dla uatrakcyjnienia tematu następna laszka z dziurką" jak pisał Lameryt. Tym razem kawałek pancerza . wymiary 25 na 8 cm grubość 2 cm . jak widać kawałek pancerza z 2 śrubami i blachą mocowania do reszty czołgu. zagadka jak Tank?, obstawiał bym FT-17 tylko nie umiem tego puzzla dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu zdjęcie am face" czyli od strony zewnętrznej gdzie widać dwie śruby z główkami nitowymi . i zagadka dla spostrzegawczych oraz znawców starego stalowego pancerza" . Choć przyznam się na tym forum jest jak na razie tylko dwóch znawców czyli Woody i Steell co mają wiedzę i spostrzegawczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to nie jest data tylko nr części
na o tego VA w numerze prawdopodobnie oznacza firmę Vickers–Armstrong, oczywiście to tylko założenie robocze.
Jeżeli założenie jest prawdziwe to mamy ograniczona liczbe pojazdów które mogą wchodzić w grę
Carden-Loyd tankietka
Cruiser Mk I
Cruiser Mk II
Vickers 6-ton
Valentine
Vickers MBT
no może coś jeszcze
narazie oglądam uniwersal carier i pochodne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupiii !!!. Mam rozpoznany pierwszy samochód pancerny ! Steell jak wskazałeś co to jest, to ja znalazłem jeszcze dokładniejsze zdjęcia wieży Panharda i zdjęcia na ten element i... okazało się że element z zdjęcia 2012-10-22 20:54:42 to element z niego i brak tylko ułamanej wajchy i ośki łączącej oba detale . Tak że mam prawie kompletne zamknięcie boczne lewych drzwi wieży Panharda 178. Teraz widać oba detale już połączone. Gratulacje za spostrzegawczość. Mam publikację Ledwocha o Panhardzie , ale niestety autor nie postarał się praktycznie o żadne zdjęcia z wnętrza pojazdu. Ale tak to jest jak się pisze książki a ktoś inny robi fotki, wychodzi wtedy półprodukt z którego trudno potem korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steell niestety trudno coś dopasować do tego korka, cały teren to szwarc mydło i powidło wszystko ze sobą wymieszane. niestety od dołu korka nic nie ma gwint zasyfiony resztkami aluminiowego gwintu ze zbiornika , widać korek wyrwało ze zbiornika , od spodu brak bić czy napisów . Tu dorzucam zdjęcia innego korka jest w lepszym stanie , posiada odpowietrzenie przy czym wygląda jak by zamykał podwójny wlew , może jakiś korek z chłodnicy . Sygnowany literkami LB w owalu i na Kominku" oraz mikro napis Bte lub Rte SGDC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś resztki konstrukcji przyrządu pomiarowego z deski rozdzielczej - Zegar ?, a może resztki zapalnika który wybuchł gdzieś w miejscu tych potyczek , niestety nie jestem w stanie tego ocenić czy zegar czy detal zapalnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki mały fragment gąsienicy , składa się z zęba i mocowania z drugim ogniwem , ząb jest wewnątrz pusty , pytanie czy brytyjski czy rosyjski lub niemiecki ?? Na francuskie mi nie bardzo pasuje , Wiem że fant podły ale nic lepszego nie znalazłem . Czy da się po takim fragmencie określić z jakiego to pojazdu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i następny detal z czołgu lub samochodu pancernego może gdzieś ktoś oglądając zdjęcia techniczne francuskich lub brytyjskich pojazdów , czołgów zauważy taki detal. Niestety pojazdy pancerne to nie tylko pancerze ale całe wyposażenie wewnętrzne które jest drobnicą zalegająca w terenie gdzie takie pojazdy rozbierano po wojnie lub rozrzucone siłą wybuchów rozsadzanych czołgów i pojazdów. Niestety drobnicy jest znacznie więcej niż detali zewnętrznych widocznych na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie