Jump to content

licencjat o Forum Odkrywcy


s_boj

Recommended Posts

Z przyjemnością oświadczam wszem i wobec, że postanowiłem podejść naukowo do naszego Forum :), a konkretnie do słownictwa, jakim się posługujemy. Życzcie mi powodzenia :). Na pewno będę Was prosił o pomoc, bo potrzebuję jakichś danych liczbowych, uzupełnień słowniczka pojęć itd. Generalnie, postaram się udowodnić, że istnieje coś takiego, jak socjolekt eksploratorów.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pisanie wkracza w decydującą fazę :)
Potrzebuję tutaj, albo na maila podstawowych informacji o Odkrywcy i o naszym Forum. Chodzi o daty rozpoczęcia działalności, dane liczbowe, liczba dziennych, miesięcznych wejść i logowań na Forum, ogólna liczba uczestników, aktualny skład redakcji, wszystko, co w podrozdziale o piśmie Odkrywca i o Forum Odkrywcy można napisać, jako opis zjawiska.
Link to comment
Share on other sites

Przeanalizuj też pochodzenie społeczne poszczególnych osobników, gdyż ma ono decydujący wpływ na słownictwo. Taki na przykład Balans nie waha się użyć plugawego słownictwa wobec swego interlokutora (TY PORYPANY BUCU I FANATYCZNY GNOJKU"), zaś niejaki Jacek*** polskie ziemiaństwo nazywa stonką". Ciekawy byłby też pewien aspekt socjologiczny dlaczego słownictwo wywodzące się z lewicowej propagandy jest akceptowane przez Moderatorów, nawet gdy zawiera chamskie, obraźliwe epitety pod adresem innych Userów, podczas gdy słownictwo popularne w kręgach prawicowych jest tutaj karane banem (na przykład eurokołchoz", federaści", uropejsy" etc.).
Link to comment
Share on other sites

sowiejskij, ale ja nie piszę pracy o polityce na Forum Odkrywcy, jako wywiadu dla wydziału szukania wroga publicznego na jednej z toruńskich uczelni i nie ograniczam się do użytkowników przejawiających swą forumową aktywność kolejno w działach Aktualności i Dołek :)
Link to comment
Share on other sites

To tylko i wyłącznie w celach naukowych. Po prostu nikt, albo mało kto do tej pory brał się za naukowe podejście do naszego języka, a to bardzo ciekawy temat i myślę, że jakaś mała cegiełka dla szerszego przybliżenia pozytywnych aspektów naszych zainteresowań.
Link to comment
Share on other sites

Socjolekt danej grupy społecznej nadaje jej prestiż. To tak, jak z językiem myśliwych, językami grup zawodowych. Trzy główne wyznaczniki, to tajność, ekspresywność i zawodowość. Będę szedł raczej w stronę języka myśliwych z porównaniami :)
Link to comment
Share on other sites

Koledzy, na początek proszę, żeby jak najwięcej z Was napisało w jakim są wieku :). Chciałbym prześledzić te dane i uchwycić średnią wieku polskiego eksploratora :). Im więcej statystyk do przemyśleń, tym lepiej.
Link to comment
Share on other sites

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=97249
http://odkrywca.pl/grupy-wiekowe-na-odkrywcy-,485810.html

Mówisz masz:)

zdrów

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=641265#712474


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 14:50 22-06-2012
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information