Skocz do zawartości

Róża"


bogdan76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie żeby coś ale w trakcie wojny wszystko było wszędzie że tak wiem . Polskie fanty wykorzystywane przez Niemców itp itd . Jeden wielki bałagan. Film dobry . Jeżeli poszło się na niego w oczekiwaniu że będzie to drugi szeregowiec Rayan to trudno się mówi. Ten film dawał do myślenia . To nie miała być zwykła jebaka" . Widać że niektórzy nie dorośli do tego poziomu . A czepianie się tak błahych rzeczy jak bagnet czy auto w bagnie z właścicielami jest moim zdaniem dziecinne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy naprawdę, aż takie znaczenie ma, czy bagnet był polski a akcent był lwowski a nie wileński? Spojrzałem do boxofice. Film obejrzało do tej pory 274 874 widzów.
Najważniejsze, że powstają takie filmy i że są ludzie, którzy chcą je oglądać.
Ale to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie załapałem, czy ten słynny bagnet był w gospodarstwie, czy przyniósł go ze sobą powstaniec. Jeśli nawet coś mnie ominęło i pochodził z gospodarstwa to mąż gospodyni był w Wehrmachcie i pewnie walczył w 1939 roku. Mogło to być trofeum wojenne, poza tym szkopy na potęgę używały naszych bagnetów. Jeśli przyniósł go powstaniec warszawski to chyba nie ma co się tym dziwować. Co do kubelwagena to nie wiem o co się czepiać. Nie takie pojazdy walały się po mazurskich bagnach w 1945 roku. Jak się już czepiać (tego zacnego skądinąd filmu)to razi mieszok na plecach jednego z bojców proweniencji dużo powojennej i luneta z Mausera, który leżał sobie w wodzie co najmniej parę dni i szkła w niej nie zaszły wilgocią. Są to jednak pierdy, które wybaczyłem od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak celnie zauważyłeś kol. Barson1 en film dawał do myślenia". Poza płaszczyzną emocjonalną czy historyczną, można też dodatkowo zastanowić się nad szczegółami i logiką poszczególnych scen, nikt nikogo nie zmusza do bezkrytycznego odbioru.

W temacie bagnetu raczej bym się nie zwrócił na to uwagi gdyby w filmie bohater wyjął zza pazuchy K98, których w okolicy było pod dostatkiem. a nie wyszedł ledwo żywy z Warszawy i na Mazury dotarł z wz.29 przy pasku. Ciężki i nieporęczny kozik na taką podróż, do samoobrony lepsza broń krótka, do krojenia chleba wygodniejszy jest mniejszy nóż.

A co do kubelwagena to miejsce w lesie do mnie nie przemawia: żeby znaleźć się w bagnie musiał być rozbity zimą, załoga była w aucie więc albo był rozbity w trakcie jazdy albo na krótkim postoju. Tyle, że teren był za gęsto zadrzewiony, żeby wjeżdżać tam autem.

Nie widzę powodu, żeby nie nazywać gospodarstw mazurskich niemieckimi, niezależnie od narodowości właścicieli i ich martyrologii. To samo uogólnienie dla jednego jest normalne a innego zbulwersuje, zależy po której stronie lufy stoisz. Żołnierz w niemieckim mundurze może być zarówno Niemcem, Polakiem, Mazurem czy Rosjaninem, kiedy do Ciebie strzela to jego korzenie, poglądy, przynależność do NSDAP czy przymusowe wcielenie jest nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Gizeh odnoszę wrażenie że próbujesz się przyczepić do czegoś al nie specjalnie masz do czego i wyszukujesz takie pierdy . Możliwość posiadania bagnetu ; JEST. Możliwość zatopienia auta w bagnie jest ( nie była ukazana cała okolica w tej scenie ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Jeżeli byłaby to prawda to byłoby super. Wreszcie temat doczekałby się realizacji.
Wczoraj byłem na Drogówce" i jestem zachwycony samą realizacją. Pomijam tu aspekty poprawności, ale reżyser to chyba jeden z najlepszych w naszym kraju.
Wiec spodziewam się, że i z takim tematem jak Wołyń stanąłby na wysokosci zadania i dał wiele do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róża" jest już na DVD a niedługo pojawi się też Obława".
Myślę, że warto poczekać aby kupić sobie płytkę, niż ściągać ją z neta, jeżeli chcemy wspierać polskie filmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Boer,
ja po prostu jako typowy lewak
staram się wspierać, w miarę możliwości polską kinematofrafię i fonografię, szczególnię tą tzw.ambitniejszą
ale rozumie też ludzi, ktorzy nie mają z różnych względów takiej możliwości.
A filmy takie i tak warto obejrzeć.
Pozdrawiam
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie