Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk rakietowy


zaraz

Pytanie

Witam.Wczoraj,będąc na spacerze w lesie(Sulejówek),potknąłem się o leżący tam od lat pocisk.Wygląda na wystrzelony;brak zapalnika.Długość ok.2,5m.Proszę o id.Chcącym obejrzeć obiekt z bliska mogę podać namiary na priw. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak taka ciekawostka, to mogę się poświęcić i pomierzyć / porobić zdjęcia. Do Sulejówka mam przez drogę. Tylko zaraz musisz dać namiary na priv, bo poligon dość duży... Jak ktoś ma szczególne wymagania co mierzyć, proszę pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest teoretycznie radziecka rakieta M-31.
Cały poick miał długość 176 cm, silnik wraz z dyszą 121,5 cm.
Twoja rakieta faktycznie wygląda długo, ale dłuższych nie było - pewnie to radosna twórczość, zespawany na długości silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jeno w tym, że i po wojnie nie było takich wydłużonych rakiet"

Nie było w produkcji i użyciu, co nie wyklucza eksperymentów z taką wersją
Patrząc na to http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum25/258.jpg przychodzi na myśl kombinacja korpusu M-20 z głowicą M-30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skorupa jak i
silnik są w środku puste (sprawdziłem
patykiem przez obydwa otwory).,,
Bez urazy,ale pusty to masz sposób sprawdzania i fachowej oceny.O idiotycznym pomyśle:,,.Chcącym obejrzeć
obiekt z bliska mogę podać namiary na
priw,, nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele by z tej kombinacji wyszło.
M-20 miał standardowy silnik pocisku M-13, tyle że połączony z bardzo wydłużoną głowicą, która ogólnie okazała się nieudaną i pocisk zdjęto z uzbrojenia w 1943 roku (choć pojawia się w użyciu jeszcze w 1945).
Łącząc M-20 z głowicą 300 mm otrzymałbyś pocisk o masie 90-100 kg napędzany przez silnik M-13, czyli o osiągach gorszych niż M-30 (ważący 72 kg).
Najprościej obmacać tę znajdkę z bliska, zmierzyć długość i średnicą silnika, wymiary dyszy, poszukać ewentualnych śladów spawania itp. - wtedy może się cokolwiek wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem powtórnego wyjazdu w to miejsce.Trochę daleko.Nie sądziłem że jest to taka ciekawostka bo bym zrobił dokładniejsze pomiary.Ciekawe ile sztuk tego zrobili.Leży na skraju poligonu,przypuszczam że tam przyleciał.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj,będąc na spacerze w lesie(Sulejówek),potknąłem się o leżący tam od lat pocisk.Wygląda na wystrzelony;brak zapalnika.Długość ok.2,5m.Proszę o id.Chcącym obejrzeć obiekt z bliska mogę podać namiary na priw. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zasadzie zgadzam się z przedmówcami ale ta skorupa jak i silnik są w środku puste (sprawdziłem patykiem przez obydwa otwory).Ten egzemplarz ma dwa razy dłuższy silnik od tych przedstawionych na obrazkach.Dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie