Jump to content

Ku przestrodze


Recommended Posts

Na mamrota?
Grzebanie przy różnych tego typu zabawkach" i innym szmelcu mniej lub bardziej interesującym jest powodowane pewnego rodzaju ciekawością.A ta ciekawość" tak charakterystyczna dla polskiej wsi i sposób postępowania jest głęboko zakorzeniony i pewnie przekazywany genetycznie.

Nie zawsze chodzi o złom, o kasę.
Link to comment
Share on other sites

Nie wiadomo dlaczego wziął to do domu. Ale musiał ostro w tym ingerować skoro wykopał to lemieszem pługa i nic się nie stało, a dopiero w garażu wybuchło. Mniejsza o to, człowiek jest ciekawski i to każdy, nie koniecznie kierowała nim chęć zarobku, tego się nigdy nie dowiemy... Pamiętam zdarzenie z przed 10 lat. chodziłem do podstawówki wtedy, pewien kowal mieszkający nieopodal, znalazł na polu pocisk, przytargał go do kuźni i podobnież wkręcił w imadło i próbował przeciąć, nie wiadomo w jakim celu.... Gruzy po kuźni leża do dziś.... Uważajcie z tym Panowie. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Wypadek może się zdarzyć podczas wykopków (np. zwykłe uderzenie łopatą w urwiłapkę) - ale ja zawszę powtarzam, równie dobrze mogę przechodzić przez ulicę i może mnie coś potrącić.

Ale przynoszenie do domu pocisków... a MAJSTROWANIE PRZY NICH... to już nie jest jak zwykłe przechodzenie przez ulicę, ale jak przebieganie metr przed samochodem jadącym 100km/h.
Link to comment
Share on other sites

Panowie bez przesady.Jak coś zostało wystrzelone i nie wybuchło to już nigdy nie wybuchnie.Należy rozgraniczyć pojęcia: niewypał, niewybuch. Ale to może zrobić tylko ktoś kto przeszedł wyszkolenie saperski. No chyba że znajdzie się jakiś domorosły idiota który znalezisko wrzuci do ognia i będzie czekał co nastąpi.
Link to comment
Share on other sites

panowie w moim mieście budowali budynek nowej straży i jak kopali pod fundamenty to chyba więcej jak przyczepę różnych niespodzianek wywieźli,ale to tylko to co wykopali reszty nikt nie wyciągał,a mój wuja ma 50metrów obok działkę i co kopie ziemniaki to ze 3-4 na taśmę włażą całe z łuskami i z zapalnikami kilka razy już saperzy byli u niego ,ale nikomu do pustej głowy nie wpadnie pomysł żeby ten teren oczyścić bo kiedyś były tam magazyny broni tzn.pociski,granaty zapalniki,karabiny itp.Kiedyś byłem tam z rodzinką na spacerze się przejechać rowerami to na dróżkach pomiędzy polami walają się wyorane aluminiowe zapalniki AZ 29 bodajże ,a czasami na granicy jakieś badziewie wyorane leży.Pójdzie jakaś grupa chłopaczków i z głupoty im ręce pourywa bo będą chcieli zobaczyć co jest w środku.Panowie no tak być to chyba nie może.
Link to comment
Share on other sites

Niech zaczną dawać 20 zł za każdy trafiony niewypał szybko się lasy oczyszczą. Poza tym gdyby poszukiwania były legalne połowa tych niespodzianek szybko byłaby zgłaszana i usuwana, tak większość poszukiwaczy się boi i nie zgłasza, zwykły rolnik tez nie chce czasu na rozmowy z policja tracić na dzwonienie itp. Naszego biednego państwa nie stać na to patrole jeżdżą przez pół Polski, a paliwo nie tanieje, koszty wywozu i utylizacji złomu rosną więc mało kogo obchodzą niewybuchy w ziemi wszyscy ten problem już dawno wysłali do lamusa a takie tragedie tylko przypominają o problemie, którego ponoć nie ma.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information