Skocz do zawartości
  • 0

Renault R 35 i inne podzespoły


Landszaft

Pytanie

Witam wszystkich co weszli na ten wątek i proszę o rozpoznanie elementów które wyszły w trakcie wykopków czołgu Renault R 35. Tych którzy mają zamiar pomóc w rozwiązywaniu zagadki zapraszam do przeczytania małego reportażu z wyprawy http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157. A tych co już wiedzą o co chodzi zapraszam do rozpoznawania elementów. Każdy rozpoznany element dołączę do reportażu z loginem osoby która rozpoznała aby jeżeli w przyszłości ktoś taki pojazd by odbudowywał miał pojęcie jakie części pojazdu są w kraju. uwaga wcale nie muszą to być części do R-35 !! .Gdyż w tym miejscu krótko stały też jednostki niemieckie i były ostrzeliwane prze wojska radzieckie artylerią, katiuszami i moździerzami i w tym czasie mogły być rozbite i inne pojazdy których z elementów nie jestem w stanie rozpoznać. z uwagi że elementów jest sporo, będę w miarę robienia zdjęć je dołączał. Proszę aby osoby które rozpoznają element na zdjęciu podawały dodawały bądź zdjęcie usytuowania elementu lub z czego albo do czego to jest ale zawsze ze zdjęciem lub rys technicznym . Piszę tak aby nie było gdybania i zgadywania tylko meritum wiedzy tu znawców tematu. Jeżeli ktoś będzie potrzebował lepsze zdjęcie danego elementu to oczywiście je zrobię i dołączę aby ułatwić rozpoznawanie
Na początek coś co przypomina mini sprężarkę. Utlenione aluminium niestety zniszczyło wszelakie napisy jakie by były
od góry dwie nakrętki przy czym jedna ma z boku otwory które były przykryte siateczką aby zasysać czyste powietrze .Od strony pudełka zapałek nakrętkę da się odkręcić ii przychodziła tam mosiężna rurka która jest oczywiście urwana. Od dołu element był przykręcany na gwint drobnozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

vis ja cię nie obrażam tak jak ty, ale przeczytaj z 3 razy mój wstęp i dostosuje się do niego, a jak nie potrafisz to nie zabieraj głosu. Woodhaven to ekspert i doskonale wie co to znaczy rozpoznawanie, Jego rozpoznawanie jest 100% trafne w dodatku udokumentowane fotografią, a nie gdybanie i nie obraża się jak się mu pisze że to nie to. Czytasz ze zrozumieniem i mam nadzieję że zauważyłeś że napisałem TEREN OSTRZELANY KATIUSZAMI, a nie neblami. Lubię dyskusję gdzie jest meritum wiedzy a nie zasadę że o jest to a jak ci się nie podoba to spadaj na drzewo" , bo to właśnie świadczy o dyletanctwie. KATIUSZA miała taki sam ruszt w konstrukcji jak NEBEL bo innego się nie da opracować aby gazy równomiernie ze stałą prędkością opuszczały pocisk rakietowy a zarazem aby nie nastąpiła eksplozja materiałów pędnych. I nie ważne czy to pocisk niemiecki, radziecki, amerykański czy chiński. W tamtym okresie tak je budowano .Dlatego szukam rys technicznego części Katiuszy aby mieć 100% pewność a nie gdybać, bo co to jest to ja od początku wiedziałem dlatego zaznaczyłem to w opisie. Facetowi na Odkrywcy jak 3 lata temu pokazał części pancerza od R35 to matoły mu napisały że to T34 i jest to nic nie warte, a on zawiózł 0,5 tony pancerza na złom !!! dlatego mam w nosie gdybanie, bo więcej szkód przynosi niż pożytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dysze to jak zrobię okrąg to będą miały razem około 12-13 cm średnicy. czyli sam nebel to 10 cm"
A co to jest sam nebel"? Na mój gust to pasuje idealnie do niemieckich silników rakietowych kal. 15 cm. No chyba, że to radziecki M-28, skoro się przy katiuszach upierasz.

Na zdjęciu przekrojowym pokazałeś owszem nebelwerfra ale dużego o kalibrze 300mm . budowa mniejszych nebelewerfrów jest kompletnie inna."
:D

KATIUSZA miała taki sam ruszt w konstrukcji jak NEBEL bo innego się nie da opracować"
Chodzi Ci w końcu o ruszt, czy o dysze?

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dalsza dysputa z dyletantem nie ma większego sensu,zadam Ci proste trzy pytania dzięki którym będziesz mógł całkowicie potwierdzić logiczność swego rozumowania:

1)Na jakiej podstawie stwierdzasz,iż ebel" z fotografii którą wrzuciłem ma 300mm?

2)Pokaż mniejsze od tego z mojej foty.

3)Pokaż takie,których konstrukcja dysz wylotowych jest cyt:kompletnie inna"

O Katiusze" nie pytam z litości.

Co do kierunkowskazów,jest to moja sugestia.Typów było zatrzęsienie i jak chcesz potwierdzenia to go znajdź,mi się nie chce - mi to zvisa.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich co weszli na ten wątek i proszę o rozpoznanie elementów które wyszły w trakcie wykopków czołgu Renault R 35. Tych którzy mają zamiar pomóc w rozwiązywaniu zagadki zapraszam do przeczytania małego reportażu z wyprawy http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157. A tych co już wiedzą o co chodzi zapraszam do rozpoznawania elementów. Każdy rozpoznany element dołączę do reportażu z loginem osoby która rozpoznała aby jeżeli w przyszłości ktoś taki pojazd by odbudowywał miał pojęcie jakie części pojazdu są w kraju. uwaga wcale nie muszą to być części do R-35 !! .Gdyż w tym miejscu krótko stały też jednostki niemieckie i były ostrzeliwane prze wojska radzieckie artylerią, katiuszami i moździerzami i w tym czasie mogły być rozbite i inne pojazdy których z elementów nie jestem w stanie rozpoznać. z uwagi że elementów jest sporo, będę w miarę robienia zdjęć je dołączał. Proszę aby osoby które rozpoznają element na zdjęciu podawały dodawały bądź zdjęcie usytuowania elementu lub z czego albo do czego to jest ale zawsze ze zdjęciem lub rys technicznym . Piszę tak aby nie było gdybania i zgadywania tylko meritum wiedzy tu znawców tematu. Jeżeli ktoś będzie potrzebował lepsze zdjęcie danego elementu to oczywiście je zrobię i dołączę aby ułatwić rozpoznawanie
Na początek coś co przypomina mini sprężarkę. Utlenione aluminium niestety zniszczyło wszelakie napisy jakie by były
od góry dwie nakrętki przy czym jedna ma z boku otwory które były przykryte siateczką aby zasysać czyste powietrze .Od strony pudełka zapałek nakrętkę da się odkręcić ii przychodziła tam mosiężna rurka która jest oczywiście urwana. Od dołu element był przykręcany na gwint drobnozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis1939 mam prośbę pokaż mi na zdjęciu takie samo wychylne ramię ;o)co ma dżwignię kulkę i jest uruchamiane poprzez linkę cięgna, wiem że były robione w samochodach osobowych tak zwane migacze" ramiona wychylne które były montowane w słupkach karoserii. nie wiem jak to było w ciężarowych i do kiedy ten system stosowano, ale się nie upieram możesz mieć rację tylko zdjęcia tego samego pliz abyśmy nie gdybali. 2 Te dysze to jak zrobię okrąg to będą miały razem około 12-13 cm średnicy. czyli sam nebel to 10 cm . Na zdjęciu przekrojowym pokazałeś owszem nebelwerfra ale dużego o kalibrze 300mm . budowa mniejszych nebelewerfrów jest kompletnie inna. Tu masz rysunek przekrojowy katiuszy ale jest to rysunek dość kiepski bo wiemy że jest tam ruszt który doprowadza ciśnienie spalonych materiałów pędnych do dyszy przez co jeszcze wzrasta ciśninie wylotowe gazów w dyszy głównej. Pytanie czy ruszt w katiuszy miał otwory tylko na okręgu czy na całej powierzchni rusztu?? . katiusza to też nie prymitywny klocek a też ciut skomplikowany w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie