Skocz do zawartości
  • 0

Renault R 35 i inne podzespoły


Landszaft

Pytanie

Witam wszystkich co weszli na ten wątek i proszę o rozpoznanie elementów które wyszły w trakcie wykopków czołgu Renault R 35. Tych którzy mają zamiar pomóc w rozwiązywaniu zagadki zapraszam do przeczytania małego reportażu z wyprawy http://www.odkrywca.pl/moj-pierwszy-czolg-lub-to-co-z-niego-pozostalo,694157.html#694157. A tych co już wiedzą o co chodzi zapraszam do rozpoznawania elementów. Każdy rozpoznany element dołączę do reportażu z loginem osoby która rozpoznała aby jeżeli w przyszłości ktoś taki pojazd by odbudowywał miał pojęcie jakie części pojazdu są w kraju. uwaga wcale nie muszą to być części do R-35 !! .Gdyż w tym miejscu krótko stały też jednostki niemieckie i były ostrzeliwane prze wojska radzieckie artylerią, katiuszami i moździerzami i w tym czasie mogły być rozbite i inne pojazdy których z elementów nie jestem w stanie rozpoznać. z uwagi że elementów jest sporo, będę w miarę robienia zdjęć je dołączał. Proszę aby osoby które rozpoznają element na zdjęciu podawały dodawały bądź zdjęcie usytuowania elementu lub z czego albo do czego to jest ale zawsze ze zdjęciem lub rys technicznym . Piszę tak aby nie było gdybania i zgadywania tylko meritum wiedzy tu znawców tematu. Jeżeli ktoś będzie potrzebował lepsze zdjęcie danego elementu to oczywiście je zrobię i dołączę aby ułatwić rozpoznawanie
Na początek coś co przypomina mini sprężarkę. Utlenione aluminium niestety zniszczyło wszelakie napisy jakie by były
od góry dwie nakrętki przy czym jedna ma z boku otwory które były przykryte siateczką aby zasysać czyste powietrze .Od strony pudełka zapałek nakrętkę da się odkręcić ii przychodziła tam mosiężna rurka która jest oczywiście urwana. Od dołu element był przykręcany na gwint drobnozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

znaleziony element z pojazdu FORD . Jeden z niewielu elementów na których po oczyszczeniu wyszły jakieś sygnatury
w 90 % jestem przekonany że napis brzmi FORD T307 i pod spodem całkiem zardzewiały maleńki numer. na dole w tym łuku jest uszczelka ze skóry !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do 15cm Wgr. 41 Nb z foty którą wcześniej wrzuciłem poglądowo: http://www.bocn.co.uk/vbforum/threads/3887-15cm-Wgr.-41-Nb.-for-the-15cm-Nebelwerfer-41

Czyli według Ciebie 300mm" ...

Ogólnie takich bzdur jakie tu produkujesz to dawno nie czytałem,nawet nie próbuje tego prostować bo musiał bym sobie postawić wiadro naparu z melisy koło komputera.

Dodatkowo po przeczytaniu Twojego chaotycznego monologu nie dopatrzyłem się odpowiedzi na banalne 3 pytania które zadałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Ponownie, wystawiam zdjęcia wypiaskowanego kompresora" czy innego urządzenia z pierwszego zdjęcia tematu. Po odczyszczeniu niestety nie wyszły żadne sygnowania, widać część elementów jest z mosiądzu. może ktoś jak na to popatrzy skojarzy z czego to mogło być . Czy to wyrób do samolotu , pojazdu mechanicznego , czy kompletnie stacjonarne urządzenie . sam element jako całość maleńki . wysokość 12 cm od podstawy do tych dwóch dinksów na górze, największa szerokość 10 cm od mosiężnej nakrętki z resztą przewodu do końca żeberka aluminiowego i największa grubość 7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie