Skocz do zawartości
  • 0

Właz od pojazdu,coś ze sprzętu pancernego,skorupa pocisku,blaszka,kanister


Hebda

Pytanie

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

i coś a'la szklanka szrapnela

wymiary,mogą być niedokładne o kilka milimetrów ze względu na rdzę itp

długość- ok 24,5cm
średnica mniejszego otworu- 5,5cm
średnica dużego otworu (zewnętrzna- 12,5cm) wewnętrzna 11cm



zdrów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kanistry to pewnie niemieckie 20 litrówki,jak oczyścisz to powinny pokazać się tłoczone napisy Wehrmacht oraz rok prod.i czasem logo producenta. Co do blaszki to kojarzy mi się z bebechami jakiegoś zegara (jeśli mosiężna) w dwóch takích samych umocowane są mechanizmy,trybiki itp. tak mi się kojarzy.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właz trzymał sie ramienia do którego był przymocowany od tegą spawu na środku,
szkop podnosił go w górę kręcąc pokrętłem które widac na tym foto
http://eastcoastarmory.com/forumPic/tigerII/turret_finished/DSC00352.JPG

potem po prostu mógł nim przesuwać w poziomie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren jest typowo Wikingowy i jeżeli coś tam wychodzi po naszych zachodnich sąsiadach to można mieć 99% pewność że pozostałość po Wikingu.
Tereny znam ale akurat w tamtym miejscu nie chodziłem.
Co do wzgórza 104, troszkę dalej, okolice dwóch schronów bojowych(wysadzonych niestety).
Właśnie o te wzgórza dookoła bunkrów toczyły się zacięte walki na początku września 1944r. Tam właśnie doszło do rozbicia PzKpfw VI(ale to już nie jest teraz istotne).
Eksploracje w tamtym rejonie odbywają się od ponad 20 lat, jedni z najstarszych poszukiwaczy w Polsce mogli by o tym terenie poopowiadać.
Teraz okolica wygląda dość odrażająco, bardzo świeże,duże dołki, niezasypane(sprawa zgłoszona leśniczemu).
Mimo tego że nie poszukuję w tym miejscu bardzo często jestem w nim. To co zastałem ostatnio przerosło moją cierpliwość. A więc nie zapraszam nikogo kto by miał ochotę w tym terenie nasiać jeszcze większej popeliny.
To tak w gwoli przestrogi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie