Skocz do zawartości

Kto chcę order Virtuti Militari?


piokot20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@cyngiel
Kopia wypuszczona przez DeAgostini to jak informuje załączona metka : Krzyż Kawalerski Orderu WOJENNEGO Virtuti Militari czyli wzór z roku 1919 ze zmianami wprowadzonymi ustawą z 25 marca 1933 r. Wcześniej to odznaczenie nosiło nazwę Orderu WOJSKOWEGO Virtuti Militari. Zatem wszystko się zgadza - kopia odznaczenia wygląda tak jak powinna. Określenie z 1919 r. " potraktowałbym jako nieprecyzyjne ale z tą totalną porażką to chyba przesada;)


to jest wypowiedź kolegi frosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Powiem wam szczerze.. myślałem że będę zbierał te medale.. jednak gdy zauważyłem wykonanie w empiku to odpuściłem sobie. Naprawdę, jakość a nie ilość ma znaczenie. Spontanicznie powiem wam że będąc którymś razem w empiku dwóch chłopców po 20 lat oceniło te medale jako bardzo dobre, ale szkoda że bez swastyk i że nie Niemieckie.. ręce mi opadły, czas umierać albo budować ziemiankę. Ewentualnie zaadaptować Bunkier, czy schron pod Grudziądzem.... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to tylko polskie odznaczenia i odznaki, mogli by stworzyć taką kolekcję najwyższych odznaczeń z całego świata - Medal of Honor, Order Pour le Mérite, Krzyż Żelazny, Order Zwycięstwa, Order Lenina itd. np tylko najwyższe odznaczenia nadawane w XX w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
Zakładam, że w tych broszurach są zdjęcia oryginalnych odznaczeń. Znając życie zaraz się pojawią komentarze, że na tych zdjęciach są kopie.
Taka moda teraz nastała, że niemal wszystko to kopie.

Jedną z odznak pułkowych, które osobiście znalazłem zgłosiłem do wyceny jednemu z antykwariatów - człowiek ocenił jako odlew. Zgłosiłem do drugiego - stwierdził odlew na 90%. Niestety na piśmie nie dali co mnie arcy zasmuciło" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Z cyklu ordery i odznaczenia ukazało się nowe wydawnictwo .
''Polskie ordery i odznaczenia'' przeglądając 1 nr w zapowiedziach -powielone ordery i odznaczenia z serii poprzedniej.Odnoszę wrażenie że upłynniają to co pozostało w magazynach wydawnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie