Skocz do zawartości

Kto chcę order Virtuti Militari?


piokot20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam kolegów, replika bardzo ładna, naprawdę warto wydać te niecałe 8 zł. pokazałem ją komuś kto naprawdę się na tym zna i był zdziwiony, że nie ma tam napisu KOPIA

Wartość merytoryczna broszurki to niestety całkowita porażka
i to pod patronatem Muzeum Wojska Polskiego. To już jest wstyd.
Dla przykładu: nie jest to kopia orderu z roku 1919 !!!
Jak ktoś przeczyta tekst to sam znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie obawy niektórych, że czeka nas wysyp oryginalnych" Krzyży Kawalerskich VM na allegro. Pewnie próby sprzedaży postarzonych kopii będą się zadarzały ale jeśli komuś nie chce się sprawdzić ile było nadań VM III kl. to niech płaci za okazję życia" ;) Nauka kosztuje ;)

@cyngiel
Kopia wypuszczona przez DeAgostini to jak informuje załączona metka : Krzyż Kawalerski Orderu WOJENNEGO Virtuti Militari czyli wzór z roku 1919 ze zmianami wprowadzonymi ustawą z 25 marca 1933 r. Wcześniej to odznaczenie nosiło nazwę Orderu WOJSKOWEGO Virtuti Militari. Zatem wszystko się zgadza - kopia odznaczenia wygląda tak jak powinna. Określenie z 1919 r. " potraktowałbym jako nieprecyzyjne ale z tą totalną porażką to chyba przesada;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo już niektóre zalicytowane! Ceny 15-30zł:D chyba licytujący nie są świadomi że w kiosku obok są po 7,90zł:D

A tak swoją drogą to bardzo ładnie wykonana kopia,piszę się na resztę ale raczej będę kupował w kiosku wtedy jest wybór bo podobno niektóre sztuki są niedokładne,moja jest idealna:)

Ciekawa też jest ankieta dołączona do nr1,a w niej między innymi pytanie jakie odznaczenia czy odznaki byś chętnie kupił drogi czytelniku.Widzę że firma chce pójść też w stronę odznak pułkowych!Jeżeli będą tak ładnie wykonane jak to Virtuti to będzie można stworzyć fajną kolekcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziś kupiłem nr.2 z odznaką pilota. No gazeta jak w poprzednim numerze, w internecie na pewno jest ciekawszy opis, no i więcej zdjęć - w zeszycie zaledwie 2 zdjęcia odznaki.
Co do kopii nie będę się wypowiadał bo oryginału nigdy nie widziałem, dlatego pytam jak wg. was jest ona wykonana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję obejrzeć ten VM z numer pierwszego. Ogólne wrażenie - gadżet odpustowy. Do oryginału mu bardzo daleko. W tej formie jest raczej wesołą błyskotką. Jakość wykonania no cóż ... idzie dokładnie w parze z ceną. Niestety prawdziwy Krzyż Virtuti Militari to nie 7 zł. Inna sprawa, że szkoda troszkę że z takiego symbolu robi się zabawkę w cenie dwóch piw. Nie kupiłbym raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie