Skocz do zawartości

Chlopaki, uwaga na kamery...


Saper93

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedzialem sie o tym dzis w wiadomosciach. Kamery maja na celu zlapanie delikwentow wurzycajacych smieci i kradnacych drewno z lasu. Ale chyba zaden straznik lesny nie pogardzi takim dewastatorem jak poszukiwacz skarbow. Lepiej omijac dzikie smietniska szerokim lukiem...

http://olsztyn.wm.pl/45683,Ukryli-kamery-w-lesie-aby-zlapac-smieciarzy-i-zlodziei-drewna.html

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
linia lasu z lewej strony,z prawej tory,pomiędzy szosa która zakręca w prawo i przechodzi przez linie kolejową.

Na zakręcie wiecznie było wysypisko,szybkie zatrzymanie auta,błyskawiczna zrzutka i heja..

Jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać dlaczego już nie ma śmieci,i nagle dostrzegłem zawieszoną kamerkę na drzewie:)
zasilanie podprowadzone wzdłuż linii lasu po drzewach od najbliższego słupa przy którym stoją ostatnie domy(jakieś kilkaset metrów)
ale działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kamerka jak nie policyjna to z Nadleśnictwa :)
Idealny sposób na bałaganiarzy, ale to tylko doraźna pomoc, w prawdzie nie obwieszą całych lasów dookoła. Niestety ale dzikie wysypiska będą powstawać co raz to w nowym miejscu.
Niemniej jednak dobrze że coś robią w tym kierunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dzisiaj w radiu słyszałem o masowym rozstawianiu kamer z detektorem…ruchu w lasach. Chodzi głównie o kradzieże drewna i dzikie wysypiska śmieci.Moje pytanie brzmi czy są już przypadki gdzie poszukiwacz poniósł jakieś konsekwencje przez taką kamerkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Mazur lasy dookoła na wyciągnięcie ręki a w nich kampingi, pola namiotowe,mnóstwo plaż a co za tym idzie multum ludzi w sezonie.Odjeżdżają a góry śmieci-dosłownie-zostają,również i tam powinno być zamontowane kamery a karą za śmiecenie sprzątnięcie określonego rewiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery i różnego rodzaju czujniki trafiły i owszem do lasu :))))

Owszem, były już nagrania jak zostawiali po sobie niektórzy dziury....potem były mandaty :)) A jacy zamurowani byli potem ze zdziwienia

Napiszę tylko że tego sprzętu będzie coraz więcej i więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie